» »

Voda

Voda

Mercier ::

Ni mi danes google naklonjen. 0:) Iščem resne, podrobne, podatke za vodo (tekočina) - gostota, specifična toplota, toplotna prevodnost, kinematična viskoznost...

Če kodo ve za kakšen dober naslov, ali celo ima kaj na lastnem računalniku, se priporočam.

Alec999 ::

Mogoce ti lahko mal pomagam..

Gostota:
Voda ima gostoto 1000 kg/m3
medtem ko vodna para pri 100 stopinjah ima 0,6 kg/m3

Specificna toplota snovi:
voda 4200 J/kgK

Specificna talilna toplota:
Voda 334 kJ/kg

Specificna izparilna toplota:
Voda 2260 kJ/kg

lp,
Alec999


Yohan del Sud ::

Ehm...

Lokalni gasilski dom?
Rumene strani - vodovodarske storitve?
VO-KA?
HMZS?

Jst ::

offtopic:

Nekje sem bral, da lahko z zaužitjem večje količine vode narediš samomor. A kdo ve koliko hektolitrov bi moral spit.

ps: ne delam samomora...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mercier ::

Tnx, ampak mislil sem bolj obsežne tabele/grafe. Tak da če se ravno ne ubadate s mehaniko fluidov, energetiko ali s kakimi podobnimi sranji, ne iskat podatkov. Razen če ne googlate pracej bolje od mene seveda.

Loki ::

ce imas na voljo strojniski prirocnik, se dajo dobiti notri tudi tabele od tega (npr. kinematicna viskoznost za vodo - 0,20,40,60,80,100,120,140,160,180,200,250,300 stopinj celzija stran 212).
ce nimas, povej in bom skeniral.
Poskusi gledat po najdi.si, mogoce je digitaliziran.

zakaj tocno pa te to zanima?

JST samo z vodo nebi moral narediti samomora, zaradi njenih lastnosti - kvarno ne vpliva na noben organ (tako tudi "posredno" ne vpliva), itak bi jo pa sproti izlocal z uriniranjem.
Obstaja pa varianta, ki so jo uporabljali na Kitajskem nekaj stoletij nazaj - najprej si pojedel bambus (vrsicke) ter nato pil veliko vode, kar je povzrocilo, da so ti vrsicki zaceli rasti ter te tako po nekaj casa ubili, saj ti prebijejo steno zelodca/ crevesja (kjerkoli se ze nahajajo), kar povzroci mocne notranje krvavitve in posledicno tudi smrt.

Drugace je pa ucinkovit nacin smrti zaradi vode utopitev :)) , potrebujes le mogoce kak liter, dva vode.

tale stvar z vrsicki je sicer nepreverjena, vendar je res (vsaj kakor se se spomnim).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Mercier ::

Imam strojniški priročnik (pa še nekaj specializiranih zadev). Ampak tam gre po 20° ali 10°. Preveč. No, saj ne, da ni uporabno, ampak rad bi si stvari ogledal bolj podrobno.

Malo preračunavam vodo. :D Trenutno me zanimajo padci tlaka v cevovodu (za določit črpalko recimo). Hočem pa stvari poračunat na roke (excel), ne s kakšnim programom - sm en konc skeptika.

Loki ::

mislis izgube v cevovodu zaradi recimo zasunov, ipd.?
nekej mam, en diagram, bom pogledal.

Ikarus ::

Zastrupitev z vodo je možna a neverjetna: kakšnih 20 litrov pri zdravih ledvicah oz. 1l/uro.

Ledvica so zmožna razrečiti urin le do neke meje, ko je pa ta presežena, začne padati konc. Na v zunajceličnem prostoru, celice centralnega živčnega sistema se temu ne morejo več upirati, možgani otečejo in pojavijo se nevrološki znaki od motnje zavesti do krčev itd.

Verjetno to zaustavi "namerno" nalivanje in ni možno do smrti...

V "real life" se pa to lahko zgodi ob prenalivanju z infuzijami....

Mercier ::

Loki:

Ja, tudi to. Ampak prvo padci tlaka zaradi cevi samih. Lokalne izgube se potem prištejejo zraven.

Zanimajo me le lasnosti vode bolj podrobno, če imaš kaj takega, bom vesel, zaradi česa drugega ti ni treba brskati, imam namreč dosti literature, ampak so s temi podatki dokaj skopi. Res pa je da gre za malenkosti. Ampak od viška glava ne boli.


Sicer pa z googlom še nisva opravila. Bom še gnal prasca, dokler ne najde. >:D

Loki ::

padci tlaka zaradi cevi samih?
kaviteta, laminaren/ turbulenten tok?

iration ::

na googlu sm najdu tole.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Mercier ::

Loki:

Ja. Bolj smiselno - izguba tlaka zaradi odpora pri toku fluida (Kraut st. 142) Tok je turbolenten, laminarnega ni pri meni, zato rečem kar zaradi cevi, ampak ni ravno res. S kavitacijo se ne ubadam.

Tomi ::

Loki: je možno, in sicer z eno "navadno" destilirano vodo. Računaj, da je osmotski tlak proti fiziološki raztopini nekje 8 barov, in če hočeš to izenačiti, elektroliti gredo iz celic kot nori. Sedaj pa samo narediš eno perkolacijo črevesja, in ne boš več dolgo živ. Saj bi rekel preverjeno, samo bi bilo malo čudno. Je pa znanstveno pokazano.
metrodusa.blogspot.com

madmitch ::

Nekolme: probaj s knjigo "Pomoćni brodski motori". Prof. Zdravko Klasek si je z vodo in problemi cevovodov dal veliko dela. Če ne drugega, lahko preveriš še vire v knjigi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Mercier ::

Ni lih internet, ampak če bo priložnost (beri: če bo barba Ante posodil), bom pa malo pogledal.

Mercier ::

A u šolo ste me polslali? OK, naj bo. :D :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Googlov podpredsednik skočil z roba vesolja in presegel predlanski rekord

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4518885 (13973) antonija
»

Projekt: "Šankomat" in fog mašina

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193876 (2877) SaXsIm
»

Pomoc pri nalogi

Oddelek: Šola
91138 (970) Ktj
»

Nalogce

Oddelek: Šola
72127 (1848) Nesta
»

Fizika - različne naloge

Oddelek: Šola
83266 (3152) darkolord

Več podobnih tem