» »

Dvakratno plačevanje kazni ?!

Dvakratno plačevanje kazni ?!

c0dehunter ::

Aprila tega leta, 6 mesecev nazaj), sem dobil plačilni nalog zaradi napačnega parkiranja. Plačati sem moral 81 eur oz. 40,5, če plačaš v roku štirih dni. To sem tudi naredil.

Sedaj, po šestih mesecih dobim pa pošto iz DURSA, da kao oni želijo 81€, ker jih naj še ne bi poravnal. Potrdilo o plačilu sem hranil 3 mesece za vsak slučaj, potem sem ga pa vrgel proč.

Zanima me, kaj naj sedaj naredim.. Je kje kak predpis kako dolgo je treba račune shranjevati? Ker če ne si lahko oni po 3 letih zmislijo da neki pa neki nisi plačo, in moreš še enkrat, razen če hraniš račune 10 let.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Brane2 ::

Lahko greš na banko in zahtevaš potrdilo vplačila.
On the journey of life, I chose the psycho path.

c0dehunter ::

Hvala Brane za koristen nasvet!!

Ampak položnico sem takrat plačal na pošti. Lahko to tudi na banki dobim potrdilo o transakciji?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

BigWhale ::

Ce na posti ne izdajo taksnega potrdila potem bos verjetno stvar se enkrat placal. Ja, taksna potrdila moras hraniti precej let. Tako pac je.

Brane2 ::

Ne bi vedu. Lahko pa s tem mogoče urgiraš pri tistemu, kjer si plačal. Ta mora imeti evidenco prilivov in če jo ima, mora biti v njej viden tudi priliv tvoje plačila.

Za to pa moraš vedeti datum plačila, vsaj približno, pa sklic bi bil dobrodošel - če ga ne znajo zgenerirati sami...
On the journey of life, I chose the psycho path.

c0dehunter ::

Plačal sem z kartico, zato more bit nekje shranjeno, da sem plačal. V banki imajo verjetno shranjene vse transakcije, tut če npr. plačaš z kartico pomoje.. :\
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

balkanec ::

Za teke zadeve (mislim) da je zastaralna doba dve leti. Kar se pa davkarije tice, pa pet let.

Na banki, preko katere si placeval, lahko dobis potrdilce.
Ti si ziher pozigalec !!!

c3p0 ::

Potrdila se naj bi hranila 5 ali celo 10 let. 3 mesece je optimistično. V tem času se pildek komaj obdela, če imamo srečo.

Na banki seveda imajo vse transakcije, kar si jih kdaj izvedel.

Brane2 ::

Ja, ampak on je plačal na pošti s položnico.

Za pošto je on anonimus in njim najbrž ni treba imeti kopije plačila in vseh detajlov v zvezi s tem.

Drugo bi bilo, če bi dal nalog za plačilo s svojega osebnega računa...
On the journey of life, I chose the psycho path.

andromedar ::

Brane2: ni plačal s položnico, ker položnica ni plačilno sredstvo...vsaj ne pri nas ;)

Ja če pravi da je plačal s kartico na pošti, je v sigurno boljšem položaju, kot če bi plačal z gotovino na pošti. Kartico je izdala neka banka. Magari Poštna. Ta banka je izvedla transakcijo iz njegovega računa na račun davkarije. zato o tem mora imeti podatke.
Obrni se na banko, ki ti je izdala kartico, oddelek za plačilni promet. Edino tam ti lahko pomagajo.

lp
Eh?

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

No, če je plačal s kartico, potem bi mu njegova banka morala biti sposobna dati izpisek o tem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

MadMicka ::

Če si plačal s kartico in ne z gotovino, potem itak ni problema. Greš po izpisek na banko, iz katerega mora biti razviden tako znesek, kot TRR, na katerega je bil znesek nakazan.

Poleg tega pa original plačilnega naloga shrani pošta, kjer si plačal. Če veš kdaj približno si plačal in na kateri pošti (poslovni enoti), potem imajo deset minut dela, da najdejo original in ti dajo kopijo.

Možno je, da si na plačilni nalog napisal napačno sklicno številko, pa te sedaj DURS terja.

p.s.: aja, sem se spomnil, da na pošti ne moreš plačati s kartico direktno, temveč ti knjižijo kot dvig gotovine in zaračunajo ustrezno provizijo, kar pomeni, da imajo na tvoji banki 40,5 EUR zabeleženih kot dvig gotovine. To pomeni, da je edini pravi način, da ti na pošti najdejo plačilni nalog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

BigWhale ::

p.s.: aja, sem se spomnil, da na pošti ne moreš plačati s kartico direktno, temveč ti knjižijo kot dvig gotovine in zaračunajo ustrezno provizijo, kar pomeni, da imajo na tvoji banki 40,5 EUR zabeleženih kot dvig gotovine. To pomeni, da je edini pravi način, da ti na pošti najdejo plačilni nalog.


What he said.

Se na banki ti ne naredijo direktnega transferja, ce prides tja s kupom poloznic (ali pa samo eno) ampak pri tebi knjizijo dvig gotovine. To pa zal ni nobeno dokazilo, da si ti v resnici placal.

Ok, sem klical teto, ki je precej precej dolgo delala na posti. Ce ves datum kdaj si stvar placal, potem se odpravi na tisto posto kjer si to placal in bodo stvar izbrskali. Verjetno imas datum knjizen na bancnem izpisku, ce si placeval s kartico, tako, da to najbrz ne bi smel biti problem.

Drugic pa shranjuj te zadeve... ;>

Ziga Dolhar ::

Morda perci lahko da kak prakticen nasvet, ali se morda splaca najprej hitro placat, in istocasno podat ugovor (ter v njem to napisat), da se izognes obrestim v primeru, da z ugovorom ne uspes?
https://dolhar.si/

Zeberdee ::

Sj obresti ni.
Najprej boš dobil še eno pošto od dursa, da bodo bremenili tvoj račun. Potem ga bremenijo, in plačaš cirka 2 €.

Ziga Dolhar ::

(Ne vem. :))
https://dolhar.si/

c0dehunter ::

No takle je šlo.. Sem najprej šel na banko, kjer so sicer lahko pogledali transakcije oz. dvige z mojega računa za mesec april, ampak začuda ni blo mojega plačila oz. dviga nikjer zabeleženga (??) - možno da sem položnico plačal z gotovino.

Nato sem šel na pošto, kjer sem vplačal, ampak oni bi hoteli še številko računa, kamor sem nakazal, točen datum in točen znesek. Teh podatkov nisem imel, zato sem se odpravil na Občino, da izvem njihovo št. transakcijskega računa.
Tam pa me je presentilo, glede na okoliščine, prijetno obvestilo, da so oni nekaj zamešali, in da je vse v redu, tudi plačal da sem. :))
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18224544 (13554) CyberPunk
»

Plačilo položnice (UPN) z Mastercard

Oddelek: Loža
1112946 (11065) Jaffa
»

Dvig denarja na bakomatih v tujini

Oddelek: Loža
4024709 (18199) fosil
»

Prepoved plačila preko 50 EUR z gotovino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10121453 (17501) St235
»

Dvig gotovine bo za komitente NLB po novem stal 80 SIT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10511107 (8836) CaqKa

Več podobnih tem