» »

Prokleti komarji! Kako se jih znebiti?

Prokleti komarji! Kako se jih znebiti?

«
1
2

tejo ::

Letos je čudno leto, šele sredina maja je, pa je že cel kup komarjev. Kako se jih znebiti brez kakšnega posebnega truda? Rabim nekaj takega, ki pobija komarje, al pa jih vsaj prežene iz hiše, ker se mi ne da vsakega posebej lovit, pa z metlico za muhe po njem mahat! ;(
  • spremenilo: tejo ()

IR Babun ::

Če te oblegajo v hiši, čez noč prižgi RAID, pa bo.
V primeru, da te napadajo na prostem, pa je najbolj, da se s čim nasmradš>:D
SCREW THE GOVERNMENT

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IR Babun ()

Area_51 ::

:)) Lahko daš mrežo na okna ali pa uporabiš razpršilce te ta nove. Jaz jih odženem tako, da polkna (škura) pošpricam s BioKillom in okoli balkonskih vrat. Takrat sigurno ne pridejo.
Area 51

Elemen_T ::

To so gnile žvali.

Mene so teden nazaj na morju celega počvakal.
Smo bili blizu jezera in to je pa hudič.
Nimaš kej.
Lahko samo noriš, se pizdiš in ubijaš ;(

tejo ::

;( bom poskusu za začetek tisto k se v vtičnico vtakne

Spajky ::

Baygon! Raid je šit (se mu komarji, vsaj primorski smejejo in v zboru plešejo in se derejo I Feel Good....!) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Asgard ::

Spajky
to si pa pravilno povedal. Na Primorksem se mu smejejo, je pa tud res de Baygon pr men ne dela več, ker so se ga navadili in se hodjo sam fiksat. Najboljš rešitev je da imaš pred oknom oreh posajen, ker jih tud blizu nebo, al pa če vsake toliko časa pošteno prdneš, tud pomaga, samo ostali prebivalci hiše pomoje ne bodo ravno zadovoljni.:D

Jst ::

Baje da v Conradu prodajajo eno stvar, ki s pomočjo zvoka odganje te teroriste. Jst sem lani hotel to kupiti, pa jih je žal zmanjkalo.

A kdo ve, če je to učinkovito?

Jst ne morem vohat tega raida in baygona, ker potem celo noč ne spim!! To žal za mene odpade...

Drugače sem pa razmišljal, da bi si nabavu ene 50 pajkov in jih spustu po sobi in naj delajo mreže...

Neki bo treba letos poštimat, ker nočem bit spet cel popikan sred poletja, ker komarji ljubijo mojo kri. prasci...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

OldSkul ::

Jaz sam RAID noter vtknem pa komarjev ni več.
Drgač pa so to res eni teroristi hujš kkr pa Osama!

Jeronimo ::

Ne kupit zadeve ki oddaja visokofrekvenčni zvok, ki ga bojda slišijo samo komarji.

Par dnisem ga mel noter, potem sem imel pa zadosti piskanja v ušesih in sem nabavil Baygon in zadeva je bila fantastična. Vse kar je letelo je pocrkalo. :D
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

blabla ::

Mreža čez okno še vseeno rulez.
Na vsako leto pa mi še vseeno kakšen komar skozi vrata prileti. Pač par noči ne spim, ker lovim komarja. :))

A vi lahko spite s komarjem v sobi?

nojus ::

sovražim komarje, žuželke, muhe...
še en glas za mrežo

IR Babun ::

Tisto kletko ki privablja vso letečo golazen in jih nato fajn scvre>:D si ubod, sam to je že res skrajni ukrep, k poj ti vse po zažganem mesu smrdi, pa skos ti cvrči pa poka.
To majo ponavad v kakšnih pekarijah.

Po pa lahko zjutraj sam dol podrzaš, pa maš zajtrk.:D
SCREW THE GOVERNMENT

Jebiveter ::

Ni ga cez PIPS!!!! To malo pospricas in jih tkoj ni vec! Sam moras pazit, da ne spricas kje po stanovanju, ker pol full smrdi in mores prezracit, medtem pa ti spet noter pridejo! ;((

Baje pa je se ena metoda: Znastveno so baje dokazali, da grejo komarji raje na blond ljudi kot na temnolasce! Zato priporocam mat crn sprej! Da je temno pa se sveti se ne! :D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

OmegaBlue ::

najboljša je lučka za cvrtje komarjev. na morju grem lepo spat pržgem lučko komar ulti u sobo p sam nardi bbzzzzzzzzzz pa gre u kurac!!!>:D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

PersonaRudis ::

Ne kupit tisto iz Conrada! Mi smo kupili, pa je služilo komarjem kot počivališče in zbirališče. Čisto resno mislim.

SkIDiver ::

JZ mam Baygon Genious. Zadevo vštekam zvečer lepo pr postli v šteker se lepo lučka upal pa zadeva dela celo noč. Niti en komar me ne useka. Sem pa že ugotovu, da če spiš alkoholiziran ni nobenga komarja okol >:D tko da tuki mate tut možnost jih odganjat :D.

G[e]c ::

Sam to je res mene na morju noben ne pici oz mogoce ne cutim splaca se vam it naskena ko prasica spat :D

Binji ::

hehe takrat ti niti ne cuts niti slisis ce je komar:D
Drgac pa je problem s komarjem spat. Najboljsa taktika je vsakic ko cujes bzzzzz usekat po izvoru.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

sidney ::

sam ne se smejat. 100 % ucinkovita metoda. V teglce posadis PARADAJZ. Moja mati to dela ze nekej cajta, pa vam povem, da jim smrdi k svina.:D pobije jih ne smrdi jim pa zlo. sej se dobi tamal paradajz, k zraste ene 30 cm v visino, pa glih taprau za u teglc je. za zunej je pa ucinkovita petrolejka. to jim tut smrdi. przges pa jih ni. probejte pa se zaston je
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

DoloresJane ::

Pomaga, če poješ kakšno tabletko B-kompleksa. Vsaj meni vedno je, ko imam predstave na prostem. Na dolgi rok pa ne vem, če je priporočljivo (hipervitaminoza).

Disclaimer: načeloma se potem pojavi še precejšenj zadah (ravno to je tisto, kar odganja komarje, kakor mi je bilo pojasnjeno), zato pretirano socializiranje ni priporočljivo.

Morda kdo ve, zakaj komarji nekatere ljudi raje pikajo kot druge? Jaz v večini s tem nimam primerov, vem pa, da mojega brata vedno popikajo - tudi če spiva v isti sobi.

Mercier ::

Nadezhda - Disclaimer: načeloma se potem pojavi še precejšenj zadah (ravno to je tisto, kar odganja komarje, kakor mi je bilo pojasnjeno), zato pretirano socializiranje ni priporočljivo.
Česen potem. Cena/preformans razmerje je mnogo bolj ugodno kot pri b-kompleksu + odganja vse vrste krvosesov.

Jst ::

Točno!!! Kje se pa kupi tista lučka, ki praži mrčes? In koliko stane?

PS: ko smo glih pri komarjih... včerej me je en usekal v nogo, drug v vrat, danes sem pa jezen ko ps!!

Zato si bom v roku enga tedna kupu tisto luč, samo PROSIM povejte mi kje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Uporabnik ::

bauhaus, baumax, kkšne vrtnarije, pomoje vse veleblagovnice na vrtnem centru

Dami ::

Mi smo dal skor po celi bajt mreže na okna. Letos ga še nisem mel. Mam kr srečo. Ni bl nadležnega zvoka k ta komarjev k te zbudi takrat ko sladko sanjaš.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

jRk0 ::

Gverilska metoda (sam je se nisem sprobal, ampak mislim, da bi delovala)

Vzames vzigalnik in en sprej za lase or neki sprej pac. KO slisis komarja, nameris sprej, vzges vzigalnik pred sprejom in pritisnes -> voila in mas flametrower, ki ti scvre vse zuzke...

p.s:to delate na lastno odgovornost;)
You fuck up once, you loose two teeth.

eland ::

Z laserjem ga ciljaš v jajca, da pove kolegom da se s tabo ni za zajebavat...

Jest mam kr mrežo nad postlo, 100% najboljš, najzdravš in najromantičnoš (WHAT THE F***:\ )

krucymucy ::

Pol pa mal čudn zgleda tista mreža nad postlo ... če ti kdo pride not misli da si usekan na stare cajte ko so mel to gospodje! :D
Pa še zapleteš se not, če si pjan pa morš hitr na sekret bruhat!:D

SmeskoSnezak ::

Iscemo naravno zascito oz. blokado pred komarji, da ne bi prihajali v notranje prostore hise. Na spletu sem nasel tole:

Extracts of several plants - neem (Azadirachta inidca), basil (Ocimum basilicum), (Mentha piperata) and lemon eucalyptus (Corymbia citriodora) - have been studied as possible mosquito repellents and have demonstrated good efficacy against some mosuqito species (Sharma et al., 1993; Ansari et al. 200; Trigg and Hill, 1996).

Source: http://www.academia.edu/28934617/Plant-...

Iz druge strani: Botanically-based products, such as lemon eucalyptus oil, can provide some short-term protection.

Pozna kdo taksne produkte? Lahko kdo pomaga s konkretnimi predlogi?
@ Pusti soncu v srce... @

solatko ::

Najučinkovitejša metoda je Bio kill, saj na mestu, ki ga našpricaš, pobije mrčes naslednjih 14 dni. Ko sem še hodil po gobe, sem se našprical po obleki in koži, kar je gledalo ven. V nekaj letih, nisem prinesel niti enega klopa, komarji me tudi zunaj pustijo pri miru, v stanovanju pa našpricam strop, stene, zavese in okvire oken in imam tudi ob toplih nočeh, ko sveti monitor in TV, mir pred letečo golaznijo.
Sredstvo ne smrdi (kar mi gre pri drugih repelentih najbolj na živce), tudi na belem blagu ne pusti sledov, je pa učinkovito za večino letečih golazni in mravlje.

Našpricam takoj, ko vidim kakšno muho veselo poletavat po stanovanju (približno na dva do tri tedne). Pa ni potrebno namočit, za okno recimo, je dovolj tri do štiri pritiske.
Na sezono porabim 1 in pol flaške.
Pa še čebelicam je prijazno!
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

ProGo ::

Pozabi na kemijo, saj si ne bi rad šprical po zraku, ki ga dihaš, ali pač?

Mi imamo na oknih letos rožmarin, sivko in oljko. Komarjev ni nič. NIČ. Niti enega še letos.

SmeskoSnezak ::

Dodatek k zgoraj angleskemu prispevku. Nekaj sn tudi bral o eteričnem olje limonske trave na nekih drugih forumih. V svečnik za eterična olja se baje da malo vode in nekaj kapljic limonske trave, čajna svečka pa poskrbi da limonska trava izhlapeva in napolni ozračje. Koliko resnice je v tem oz. kako ucinkovito?

ProGo je izjavil:

Mi imamo na oknih letos rožmarin, sivko in oljko. Komarjev ni nič. NIČ. Niti enega še letos.

Okenske police? Zal so v prenovi... iscem drugacno resitev do tedaj.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Kupis komarnik in ga namestis v okvir okna in lahko imas celo noc odprto okno. Se kupijo prav paketi, kjer dobis trak na katerega se prime mreza. Lahko pa das lato iz vsake strani in vstavis v tisti grabn od okvirja okna.

Ti vtikaci na tekocino, so sicer super, ampak dvomim da so blagodejni za dihala :)

solatko ::

Pomaga tudi elektronski odganjalec komarjev, problem je, da so nekateri gluhi in ne učinkuje na njih.
Delo krepa človeka

SmeskoSnezak ::

Izgleda je ogromno olj pa tega...
Link: https://cals.arizona.edu/apmc/docs/Mosq...

A ni nic za dobit za bajto, kot one zgornje svecke? Kje dobiti te naravne "odganjalce"? Dajte mal bolj sodelovat in brat. Isce se naravna zadeva.
@ Pusti soncu v srce... @

dope1337 ::

Sivka je preverjen naravni odganjalec komarjev. Jo vsako leto dam v teglce na balkon, da lahk v miru hodim kadit :))

Edit: vidim da je ze bilo omenjeno xD

P.S. Ce imate zunaj, pred bajto kaksen plac, kjer je fajn za druzenje, pa bi se radi znebil mrcesa, posadite oreh. Deluje preverjeno.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

donvito ::

Ne paše ravno v to temo, pa bom vseeno vprašal. V stanovanju so se pojavile mravlje, pa me zanima, če lahko pošpricam s TEM? Sprašujem zato, ker imamo mačka, če mu ne bo škodilo?
Piše, da je primerno tudi za živali, samo vseeno, če ima kdo izkušnje s tem. Da ne bi potem vlačil mačka okoli veterinarjev.
Hvala

dope1337 ::

Za mravlje nabavi uno plasticno skatlico. Notri je hrana/strup. Mravlje le-to odnesejo v mravljisce in jih iztrebis pri jedru.

Men so v starem stanovanju iz gips plat vsako poletje v sobo zacele lazit. Po tem, k sm nabavil to cudezno skatlico, so v roku tedna dni cudezno izginile. Pa se macek ne more pridet do strupene snovi znotraj skatlice (majhna odprtina).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

solatko ::

donvito - Domačega psa sem vedno šprical s tem, ko sva hodila po gobe v gozd, preverjeno deluje na ljudeh in živalih, brez škode za njihl.
Delo krepa človeka

ProGo ::

Solatko, haha, ti si res profesionalni trol. Si me prav zares nasmejal, še psa pašpričaš z biokillom. :D

P.s.: A pes je še živ? (Če je sploh kdaj živel)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

Invictus ::

Preberi si navodila.

Biokill ne učinkuje na sesalcih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ProGo ::

Invictus, ti to čisto resno predlagaš? Da grem v trgovino (na spletu namreč nimajo nič navodil, niti sestave), najdem biokill in tam preberem da ilirija d.d. pravi, da ta izdelek ne škodi sesalcem? In to tudi verjamem? :D
"Glede na to, da so vsa ta sredstva močno razširjena v vsakdanji uporabi (npr. Ajax, Pips, Biokill, Baygon...) se moramo zavedati njihovih negativnih učinkov, saj povzročajo podobno toksičnost kot pesticidi in fitofarmakološka sredstva. "

Aja Solatko, preberi si tudi del o strupenosti za čebelice:
http://www.fito-info.si/FFS/Prir2002/pr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

matobeli ::

Biokill je STRUPEN za MAČKE. Učinkovina je Permethrin. Za pse in ljudi ni nevaren, ravno mačkom pa precej škodi.

https://icatcare.org/permethrin/owner-i...

ProGo ::

Bo treba bolje prebrati, matobeli.
Permethrin @ Wikipedia

Piše da ima LOW TOXICITY za sesalce, ne pa da je NON TOXIC.

Poleg tega pa:
"Excessive exposure to permethrin can cause nausea, headache, muscle weakness, excessive salivation, shortness of breath, and seizures. Worker exposure to the chemical can be monitored by measurement of the urinary metabolites, while severe overdose may be confirmed by measurement of permethrin in serum or blood plasma.[14]

Permethrin does not present any notable genotoxicity or immunotoxicity in humans and farm animals, but is classified by the EPA as a likely human carcinogen, based on reproducible studies in which mice fed permethrin developed liver and lung tumors.[15] However, it is known to be highly toxic to fish and aquatic species.[16]"

Pa srečno špricanje. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

matobeli ::

Dej no dej. LD50 za alkohol je 7060mg/kg, za permethrin pa 4000mg/kg
Če ga spiješ.

Sploh si pa pozabil tole citirat:
...has low mammalian toxicity, is poorly absorbed through the skin, and is rapidly inactivated by the body. Skin reactions have been uncommon.


In pa tole:
Use during pregnancy appears to be safe.[1] It is approved for use in people over the age of two months.


Če torej ne delaš v tovarni permethrina, ga ne zamešaš za vodko in spiješ vsaj 8 shotov ali si maček, in ga v resnici uporabljaš 10x letno ko greš v gmajno, ne bo nobenih problemov.
Sploh če ga ne ližeš, snifaš, ali se ga kakorkoli dotikaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

RegulusDraco ::

ventilator daj v sobo. Komarji ne letijo dobro v vetru in se bodo zato raje zadrževali tam, kjer vetra ni.

Recimo ko sedimo za računalnikom si usmerimo ventilator tako da vrtinči zrak okoli nas in nas komarji ne bodo požrli.

Je pa res, da meni teži, če sem nonstop na vetru od ventilatorja. Mi pa to teži malo manj kot če sem celi požrt od komarjev.

ps.: jaz ventilatorjem ne zaupam toliko, da bi upal spat pri prižganem ventilatorju. Da se slučajno kaj ne vžge.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

juroz ::

ProGo je izjavil:

Solatko, haha, ti si res profesionalni trol. Si me prav zares nasmejal, še psa pašpričaš z biokillom. :D

P.s.: A pes je še živ? (Če je sploh kdaj živel)


to ni nič nenavadnega.

BladE_ ::

dope1337 je izjavil:

Sivka je preverjen naravni odganjalec komarjev. Jo vsako leto dam v teglce na balkon, da lahk v miru hodim kadit :))

Edit: vidim da je ze bilo omenjeno xD

P.S. Ce imate zunaj, pred bajto kaksen plac, kjer je fajn za druzenje, pa bi se radi znebil mrcesa, posadite oreh. Deluje preverjeno.


Imamo sivko(2m stran) in ogromen oreh 5-7m od "placa za druženje" pa se komarčki še vedno šetajo...
Akcija - Reakcija

vostok_1 ::

Jz predlagam, da se naredi evropsko peticijo za sistematično uničenje te golazni. T.j. komarjev in eko-bebcev, ki jih branijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

dope1337 ::

@Blade pol mate pa kr fejst zejne komarje na vasih koncih xD

Jz eno 2 sezoni nism mel na balkonu sivke temvec uno lampo k jih scvre, pa morm rect, da sivka deva boljse rezultate. Pa dokler nam oreh ni zrastu, je blo tud nevzdrzno na klopci. Res pa je, da je klopca direkt pod orehom.

P.S. afaik je za komarje drugace glavna atrakcija povecan CO2 v okolici, ne svetloba (naj me kdo popravi, ce govorim bedarije).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komarji

Oddelek: Loža
468579 (6651) WizzardOfOZ
»

A rastline res odganjajo mrces?

Oddelek: Znanost in tehnologija
232758 (1710) SmeskoSnezak
»

Kako se rešiti pajkov v sobi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5922300 (16912) s6c-gEL
»

Komarji pikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513284 (10411) Volk|
»

Komarji in mreza za na okno!

Oddelek: Loža
2511361 (10654) iNooby

Več podobnih tem