» »

A rastline res odganjajo mrces?

A rastline res odganjajo mrces?

SmeskoSnezak ::

Koliko je resnice v teh clankih in slikah, ki so na internetu:
https://tse3.mm.bing.net/th?id=OIP.EDon...

So kje kaksni bolj verodostojni podatki, edu/znanstveni clanki?
@ Pusti soncu v srce... @

Han ::

Vse je res. ;) V trgovinah so na voljo že pripravljeni repelenti...

imagodei ::

Mesojede rastline jih ne odganjajo, je pa končni efekt enak... Manj mrčesa v stanovanju.
- Hoc est qui sumus -

GupeM ::

Po mojih izkušnjah je kumara odlična, za odganjanje mravelj. Ampak tavelka kumara, ne tamala.

Drugače pa ja... Verjetno obstajajo različne rastline, ki jih določene živali ne marajo in zato ne lezejo/letajo tam okrog. Tako kot ti ne maraš hoditi okrog kupa gnoja.

Invictus ::

Ja, zadeve delujejo.

Tudi na vrtu kombinacija rož in zelenjave pomaga pri odganjanju škodljivcev... Seveda ne vseh.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krucymucy ::

Mix vseh zgoraj navedenih se slisi kot recept za vape liquid.

GabrieLeo ::

mati so sadili baziliko zraven paradižnika ravno zaradi tega. in bili zelo uspešni, vsak konec sezone večinoma nedotaknjeni paradižniki

Uporabnix ::

Sem že večkrat slišal, da je imeti fino en grm evkaliptusa v bližini, če se želiš znebiti komarjev.

BladE_ ::

Baje, da sivka tudi odganja.
Akcija - Reakcija

SmeskoSnezak ::

To ni Loza, fantje. z namenom sem dal temo, da je bolj podkrepljena debata
@ Pusti soncu v srce... @

dope1337 ::

"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

matobeli ::

Poglej sestavine repelentov in sourcaj katere rastline jih vsebujejo.

Komarjem ne paše vonj precej različnih eteričnih olj.

Članek je za plačat v celoti:
https://link.springer.com/article/10.10...

Uporabnix ::

Če gledaš takle seznam, se zamisliš, da bi moral imeti človek doma vse skupaj precej bolj strateško posajeno. Pod vsakim oknom nekaj za komarje (zadnja bojna linija), pa okoli parcele nekaj proti polžem (prva bojna linija), ipd. :D

dope1337 ::

Uporabnix je izjavil:

Če gledaš takle seznam, se zamisliš, da bi moral imeti človek doma vse skupaj precej bolj strateško posajeno. Pod vsakim oknom nekaj za komarje (zadnja bojna linija), pa okoli parcele nekaj proti polžem (prva bojna linija), ipd. :D


Sej sm raj odstranil seznam, pa dodal link. K je se mene zacela glava bolet, k sm vidu kulk je vsega skupaj xD

P.S. Iz lastnih izkusenj, bi rekel, da je kot "repelent" za komarje najboljsa sivka, evkaliptus ter oreh.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Matko ::

Kolega potrjuje glede komarjev in oreha.

stalker ::

Jaz pa ne potrjujem glede komarjev in oreha. Jih imamo okoli hiše ogromno, imamo pa tudi potok z nekaj stoječe vode. Komarjev je vsako leto ko trave.

Glugy ::

Katera od rastlin ki odganjajo komarje je najbolj enostavna za vzdrževat ; recimo na okenski polici ; okno obrjenno proti vzhodu kjer ni ravno toliko velik direktne svetlobe razen zjutraj? Ima kdo izkušnje s tem? Na internetu sicer marsikej piše.

dexterboy ::

stalker je izjavil:

Jaz pa ne potrjujem glede komarjev in oreha. Jih imamo okoli hiše ogromno, imamo pa tudi potok z nekaj stoječe vode. Komarjev je vsako leto ko trave.

Stoječa voda naredi svoje :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

111111111111 ::

stalker je izjavil:

Jaz pa ne potrjujem glede komarjev in oreha. Jih imamo okoli hiše ogromno, imamo pa tudi potok z nekaj stoječe vode. Komarjev je vsako leto ko trave.

Nabavi si nekaj tekočega dušika in ko svinje komarske ležejo jajčeca, vse skupaj poliješ po stoječi vodi. Zadeva bo pobila precej mrčesa, je izredno eko, izredno draga in pride v poštev le če imaš dovolj majhno stoječo vodo. :) Mislim da si letos že zamudil.

Matko ::

komarnik, ni potrebno niti zalivat >:D

Uporabnix ::

Horizontalno napni komarnik čez stoječo vodo. če kupiš črnega, se skoraj ne videlo ;)

TheBlueOne ::

stalker je izjavil:

Jaz pa ne potrjujem glede komarjev in oreha. Jih imamo okoli hiše ogromno, imamo pa tudi potok z nekaj stoječe vode. Komarjev je vsako leto ko trave.


Potok je maloverjetno vir dovolj stojece vode. Praviloma se gre za kaksne smeti kakor loncki, zamaseni odtoki, kjer stoji voda, morda kaksna mlaka, avtomobilske gume na prostem...

Matko je izjavil:

komarnik, ni potrebno niti zalivat >:D


In dejasko deluje. :)

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

stalker je izjavil:

Jaz pa ne potrjujem glede komarjev in oreha. Jih imamo okoli hiše ogromno, imamo pa tudi potok z nekaj stoječe vode. Komarjev je vsako leto ko trave.


Trenutno se ni navala komarjev, vendar ko le-ta pride, se za foro used direkt pod oreh.

Mi smo namrec imeli eno klopco pod orehom, ki je bila znana kot varno zatocisce pred komarji/musicami/ipd v poletnih dneh (drugje so bili dosti nadlezni). Ni zdej misljeno, da vkolikor imas oreh na parceli, da nimas komarjev v hisi. Smrdi jim v okolisu drevesa.

@Glugy - S sivko nimas skoraj nic dela, pa da nekaj od sebe glede "odganjanja mrcesa".

Sam ... komarnik, je pa se vseen komarnik xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

SmeskoSnezak ::

A je kdo premaknil temo v Lozo? Se da dobiti bolj verodostojne , znanstvene clanke na to temo, ker to nas najbolj zanima?
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komarji

Oddelek: Loža
468682 (6754) WizzardOfOZ
»

Prokleti komarji! Kako se jih znebiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8820701 (10708) MostWanted
»

"zmešana" soseda - kaj storiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7911936 (8324) Phantomeye
»

Iztrebimo komarje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7319623 (13882) poweroff
»

Komarji in mreza za na okno!

Oddelek: Loža
2511396 (10689) iNooby

Več podobnih tem