» »

Neutrudni Windows XP

opeter ::

iveco18, Vista ima baje boljše nastavitve v smislu upravljanja z energijo (čeprav so se nekateri uporabniki prenosnikov pritoževali, da jim je Vista hitreje spraznila akumulator od xp-jev).

Ampak če zdaj gledaš porabo med delovanjem (uporaba GPU-ja zaradi Aero vmesnika ipd.), potem je definitivno v prednosti xp, kar se manjše porabe tiče. Če se motim, me prosim popravite.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

trnvpeti ::

opeter, a se imas podatek za osx in visto/xp glede porabe

mtosev ::

Xp gre bye:
Windows XP Professional
December 31, 2001
June 30, 2008
January 31, 2009
Windows XP Tablet PC Edition
February 11, 2003
June 30, 2008
January 31, 2009
Windows XP Professional x64 Edition
April 25, 2005
June 30, 2008
January 31, 2009
Windows XP Home Edition
December 31, 2001
June 30, 20083
January 31, 2009
Windows XP Media Center Edition2
October 28, 2002
June 30, 2008
January 31, 2009
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

trnvpeti ::

Ne predstavljam si Jan09, ko bo folk še zahteval XPje.
A bojo spet podaljšali, ali bojo na silo prekinili in ponujali samo visto.

mtosev ::

Ne predstavljam si Jan09, ko bo folk še zahteval XPje.
A bojo spet podaljšali, ali bojo na silo prekinili in ponujali samo visto.

lol, kaj mislis da bo ms se 10000x popustil?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ALT ::

tko kot ne morete uporabljat xpjev na mašinah, ki so ble uredu za win98 tut ne morete uporabljat viste tisti, ki imate stare računalnike! to je bistvo in nič drugega. če ste pa tolk znervirani da ne morete tega zastopit veselo pljuvajte dalje. js že na drugem računalniku veselo uporabljam visto (prvi je starejši laptop) in mi gre ob vašem stokanju samo na smeh :D

aja pa tistem, ki je z e8400 in p5k compom neki jamru, sam mam isti računalnik in kup dodatkov, in je vse vista spomočjo update poštimala čisto sama, noben driver (razen miša in tipkovnice) nisem dodatno inštaliral.. tko da probaj preden začneš pljuvat.

je pa res da je treba met original windowse, tisti z scrackanimi in napol pokvarjenimi verzijami ste smešni. tega sm se nauču že pr win98 kjer 3 različne verzije niso šle na comp, originalni win98 pa brez problema.

trnvpeti ::

Ja enkrat bojo morali prekiniti.
Me res zanima , ce bo to jan09.
IN ce bojo prekinili, kaksna bo reakcija trzisca :)
Mojo predvidevanje(zaradi trenutnega stanja), da bodo podaljsali.

Kaj pa ti pravis? jan09 bo hitro :)

Kdaj bo sp2 za visto? Ali bojo visto na hitro dali v pozabo, pa sforsirali windows7?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Utk ::

mtosev, ms bo popuščal dokler mu bo to prinašalo več denarja, kot če ne bi, logična stvar. Kolk časa bo še to pa ne mormo mi nekaj na pamet rečt.
ALT, nekaterim ni zivljenjski cilj kurjenje megahercov in megabajtov, še manj laufanje os-a, ampak kvečjemu, da kaj koristnega naredimo z računalnikom. Če nam vista pri tem ne pomaga, bomo ostali pri čem drugem. Samo zato, da bomo kul, nekateri (redki) normalni ne bomo imeli niti viste niti linuxov :)

bluefish ::

eh, pri komentiranju tovrstnih tem bi bilo tako ali tako dobro, da bi vsak najprej napisal, kakšno konfiguracijo ima in koliko časa je sploh posvetil vsakodnevni uporabi sistema - veliko mnenj je namreč osnovanih na "... v tem pa tem blogu sem prebral...", "... kolega pa pravi...", "... včeraj sem malo poskusil...".

ALT ::

CrniE, a sm reku da moras bit "cool" pa laufat visto? ravno nasprotno je biu moj pojnt. če maš mlinček za win98/xp ne sili gor winxp/visto, sam zato ker hočeš bit "cool", pa dejansko nimaš opreme za to poganjat. OS se izbira na podlagi opreme, ki jo imaš, ne pa da siliš gor nekaj, za kar tvoj comp ni sposoben. najbolj žalostni so pa tisti primerki, ki imajo dober comp pa hočejo biti cool s tem da ne dajo gor viste, ker je kao bedna.če imaš kakšen kos opreme, ki slučajno ne dela na visti (meni je to bil en tv tuner, ki je romal v smeti) pa ali menjaj, ali pa ne rini viste gor ker spadaš v tisto skupino, ki nima opreme za visto.

trnvpeti ::

alt, ti nekaj delas z rac.
imas recimo xp
in seveda, kupis dober hw, ker bos tako hitreje delal,bolj komot, imel bos vecjo storilnost,....
in ker imas dober hw, bos dal gor visto
ampak z tistim programom, ki delas, ti ne dela v redu v visti

bos zavrgel ta program, in bos zamenjal za en podoben sw, ki deluje pod visto?

Utk ::

OS se izbira na podlagi opreme, ki jo imaš, ne pa da siliš gor nekaj, za kar tvoj comp ni sposoben.


Ne, OS in oprema se izbira na podlagi tega, kaj misliš delat z računalnikom. In če imam računalnik sposoben viste, zakaj bi ga zafilal samo znjo, da bo potem zmanjkalo za programe, ki dejansko kaj delajo. Če pa imam računalnik, ki zmore visto in še vse ostalo, sem zapravil brez veze preveč denarja, ker bi vse tudi na xp-jih delalo, in to s cenejšim računalnikom.
Ampak potem ne bi bil kul.

ALT ::

trnvpeti, kir program ti pa ne dela pod visto? men vsi delajo. to je bil argument v prvih mesecih ob izidu viste, ne pa sedaj. sicer pa če imaš res takšen program ti to dosti pove o njegovem lenem proizvajalcem (po možnosti nek levi, napou domači), zato iskanje alternativ, ki dejansko delajo na svojem programu in ga redno nadgrajujejo, verjetno nebi bila slaba stvar a?
al boš ti slučajno ostal še 20 let na win98 zaradi nekega takšnega svojega ljubega programa?

ALT ::

CrniE, zate je torej idealen računalnik nek p3 450mhz na win98.. zakaj sploh nadgrajuješ računalnik? veš kako bi ti delal C2D na win98? brezvezni argumenti..
in noben nov računalnik ti ne bo potratil večino resorsov za visto, če pa kupuješ nekaj zelo poceni je to roba za xpje, takšne stvari so se prodajale že 3-4let nazaj..

PaX_MaN ::

in je vse vista spomočjo update poštimala čisto sama, noben driver (razen miša in tipkovnice) nisem dodatno inštaliral..

To je ... smeh. Ne vem, računalnik bolj težko nadzoruješ brez miške & tipkovnice, se motim?

ALT ::

logitechove g9 pa g15 zadevce pac potrebujejo driverje+program za dodatne funkcije, kar ne dobiš prek vista updatea..

trnvpeti ::

ne bom ostal na win98, ker nisem na w98
ce pa kaksen program, ki mi je vazen, ne bi deloval na xp, na win98 bi pa,potem bi seveda se vedno imel 98
ti pa bi verjetno sel na visto, ker je tvoj hw sposoben to, programa pa niti povohal ne bi vec
je tako?

drugo stvar, ki je nisi uposteval
pri vsakem prehodu na nov, drug sistem izgubis neki cas, resource
in to kosta
razen ce imas racunalnik za hobi, igrice
potem seveda, probaj, raziskuj, bodi vesel

seveda bom tudi jaz vsake toliko casa probal tudi visto, delovanje, delovanje mojega sw
in ob dolocenih pogojih se bo mogoce izplacalo iti na visto
vendar ta cas se ni prisel(tudi sp1 se ni zadovoljiv, mogoce bo sp2)

verjetno tudi drugi tehtajo na podoben nacin, in po odzivu vidim, da se tudi pri drugih tehnica ne prevesi na vistino stran

ALT ::

sigurno je bil kakšen takšen program, ki ti v xpjih ni delal, vendar to modro premolčiš, saj si našel alternativo za njega in se navadil na ta novi program. tako bo ravno z visto, le da so ljudje z vsakim novim izidom windowsov bolj trmasti. s prehodom na xpje sm js mel veliko več problemov z kompatibilnostjo in tm sm se celo odrekel nekaterim programom. v prvih mesecih viste mi tudi ni delalo nekaj programov, sedaj pa jo prav vsi podpirajo.

glede druge zadeve se pa odloči ali govoriš kot da si laik, ki nima pojma o OSu, kateri dejansko imajo takšne težave, za poznavalce prehod na naslednjo verzijo windowsov predstavlja le nekaj izgubljenih minut da se najde kakšna stvar.
do takšnih izgub časa bo pa prišlo prej ali slej, če pa delaš na nekem ozkem območju kjer rabiš striktno en program lahko ostaneš na win3.1 al kjerkol je že prvič bil uporabljen, kot to nekateri celo počnejo. polno je namreč namenskih računalnikov z starimi osi in tudi kupujejo boge compe da laufajo win95 al karkoli na njih. ampak to je druga zgodba.

francek1 ::

trnvpeti, kir program ti pa ne dela pod visto? men vsi delajo. to je bil argument v prvih mesecih ob izidu viste, ne pa sedaj. sicer pa če imaš res takšen program ti to dosti pove o njegovem lenem proizvajalcem (po možnosti nek levi, napou domači), zato iskanje alternativ, ki dejansko delajo na svojem programu in ga redno nadgrajujejo, verjetno nebi bila slaba stvar a?
al boš ti slučajno ostal še 20 let na win98 zaradi nekega takšnega svojega ljubega programa?


Visto sem dobil na novem kompu, ki je tudi primerno konfiguriran njej. Naj povem, da nisem od včeraj, ker poznam vse M$ OS od 3.1 dalje. Pa sem začel gor nalagat moje programje(drago plačano). Photoshop...ne dela...Dreamwiever...ne dela...itd, dokler nisem sranja od Viste vrgel dol in lepo delam naprej z XP-ji, brez težav. Da pa bi moj dragocen čas zapravljal z iskanjem popravkov, no chance! In zakaj je že Vista boljša? No, igric res ne igram, zaradi DX10 pa naj mulci le uporabljajo Visto.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

trnvpeti ::

bodi navdusen nad visto, ni nic narobe
sam neumnosti ne govoriti :)
ali ti je pa uslo glede novega hw in viste :)
sej, ce se izplaca preiti na visto, oz si ze presel, potem tako v redu

bi pa rad videl tvojo racunico
kje, konkretno, si dobil z visto, si prihranil na ceni hw? elektrike? mogoce pri izobrazevanju na nov os,veliko bolj ekonomicno delo z os,....
povej, mogoce mi bo prislo prav

ker recimo intel ni hotel preiti na visto, ibm ni hotel preiti
pri taksni kolicini rac. ki jih imajo, bi ze recimo 1% prihranka za njih pomenil ogromno

ALT ::

francek, ne bluzi, tut sam namreč uporabljam photoshop in dreamwiever, tako da to kar ti trdiš enostavno ni res.

trnvpeti, a sem mogoče rekel da je ekonomično? a je ekonomično blo it z 98/2000 na xp? ravno tako je z visto. in ni treba da se velika podjetja prestavijo na vsako verzijo windowsov, sploh glede na to da jih na namenskih compih ne potrebujejo. za tajnico je dosti tudi win98 da napiše in prebere emaile in napiše kakšen word file. sicer pa podjetja šaltajo na linux in ostale stvari ker je ta zastonj, ne zato ker bi bil boljši od windowsov. vem kako deluje računica multinacionalk glede IT opreme, privatne uporabljajo izključno freeware, saj je daleč najbolj ugoden. primerjati modela uporabe OSov v velikih podjetjih in uporabe pri posameznikih je nesmisel.
ko pa si posameznik kupi nov računalnik ne razmišlja tako. izobraževanje je zanemarljivo, navajanje na sam OS tudi, čas pa tako ali tako zapravi za postavitev xpja ali pa viste.

EDIT: aja pa kaj kr neki govoriš o ušparanju pa ne vem če? kr potegnu si me v debato, ki je nisem omenjal. dejstvo je da ti je vseeno če boš vse nalagal na novo inštalacijo xpjev ali viste, v obeh primerih ti gre čas, nič kaj velik več na visti.
kaj mi je pa ušlo glede novega hw in viste?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

trnvpeti ::

a priznas, da ti je uslo pri hw in visti? ("OS se izbira na podlagi opreme, ki jo imas"):)
dobro, pri ekonomiji si popustil
pa povej,kaj pridobis z visto
ok, nekaj novega se naucis, stestiras, tudi ni zanemarljivo
poleg tega, kaj pridobis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

pavel1 ::

ALT, pa ti pojma nimaš o multinacionalkah.
Pred meseci sem se pogajal z MSjem o novi pogodbi za celotno podjetje - nekaj tisoč licenc.

Podjetja iporabljajo MS in redko Freeware!.
Podjetja ne gredo (ne bomo šli) na Visto, ker z njo ne bomo NIČ dobili (razen stroškov).
Če ti doma kupuješ PC z svojim denarjem in z njim kaj PAMETNEGA delaš, potem si tudi delkaš take kalkulacije in po takih kalkulacijah se Vista ne splača.
Ne splača se tudi Office 2007, ki ni NIČ boljši od 2003. Če uporabljaš črne verzije, potem je vse ok in ke te nič ne stane je vsa nova oprema ok, če pa jo plačaš, potem kalkuliraš (če imap recimo BMW serije 3, ga ob izzidu novega modela serije 3 ne nehaš uporabljati, ampak ti lahko še kar nekaj let lepo služi).

trnvpeti ::

pavel, pa nove masine, boste gor dali xpje ali visto
pa zakaj prvo ali drugo

francek1 ::

francek, ne bluzi, tut sam namreč uporabljam photoshop in dreamwiever, tako da to kar ti trdiš enostavno ni res.


Aha, hočeš reči da lažem? Da zadeva dela kar od prve? Zavajaj ti koga drugega!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

ALT ::

trn, zakaj bi mi ušlo?
če sem kupil comp, ki z lahkoto poganja visto, zakaj bi uporabljal še xpje? kaj pa pridobim z xpji? z mojega stališča le popušim pri stabilnosti, odzivnosti, uporabnosti, prihajajoči podpori itd.. na novo mašino ne dam nikakor xpjev gor, tako kot mi tudi ne pade na pamet dat gor w2000 ali w98..

pavel, ti si pa en unih ki je prjel boga za jajce a?
js dobro poznam primer ene francoske multinacionalke kjer na 5000 compov vsi uporabljajo freeware, razen mogoče direktorjev, katerih čas je veliko več vredn, da bi izgubljal čas z čem drugim kot windowsi in officov, saj majo dost drugega pametnejšega posla. vsi ostali pa nimajo izbire, dobijo to kar se jim da. vsi računalniki pridejo iz centra naloženi in konfigurirani z freewarom, emaili, net, mreže, vse to je že nastavljeno in ljudje se morajo naučiti le klikati drugačne ikone za net/email/word.
veliko število velikih podjetij, šol, državnih organov prehaja na freeware, ker se računica windowsov ne izide! za pisat emaile in dokumente, kar je v podjetjih primarnega pomena je skoraj vse dosti dobro.
in js ne govorim o nadgradnjah obstoječih sistemov, ki so tako ali tako povečini prešvohni za visto, ampak za uporabo na novih računalnikih. tam ti vista ne predstavlja nič večjih stroškov kot pa če si kupiš xpje..

edit: francek, meni na 2 računalnikih z visto dela lepo od prve, brez kakršnega koli problema.. če pa ti siliš neko 4 lete staro verzijo photoshopa na visto pa nisem js kriv ...

še en edit: ljudje se morajo zavedat da se ne mešajo stvari iz različnih obdobij. ne deva se najnovejši os na star računalnik, stari programi na nov os. tako kot ne devaš nove mašine v star auto, ne nadgrajuješ menjalnik z dsgjem itd, tako se tudi nebi smelo delati na računalnikih. problem je ker se to na računalnikih enostavno dela, ampak nastajajo problemi. potem pa vsi jamrate kako je vse po vrsti zanič. kupi novi računalnik, daj gor novi os in nove programe in bo vse delalo lepo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

trnvpeti ::

dej razlozi to, kje zgubis pri stabilnosti, odzivnosti
mogoce bos imel prav pri podpori, zaenkrat je se podpora ok(vsi veliki imajo vec izkusenj z xp kot z visto, tako da trenutno dobis vecjo podporo za xp)

glede velikih firm ti je spet uslo :)
velike firme imajo svoj it oddelek, ki je ze utecen recimo na xp
pri visti se pa se ucijo
in potem se naj se ucijo uporabniki na novi visti?
je to zanemarljivo? vprasaj pavleta?

kaj si ze rekel, kaj bi recimo pridobili z visto?
kaj si ti konkretno pridobil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

ALT ::

hja js sm mel velik več problemov, bluescreenov, errorjev itd na xpjih kot na visti, torej zgubim na stabilnosti.
ne mislim se spuščat v klobasanje čez 50postov o tem, vendar pr meni je tako.
edit: enako na odzivnosti. na c2d laptopu z 2gb rama sem imel prvo xpje, nato pa sem še zraven namestil visto.. na začetku sem še malo skakal v xpje, zdj jih pa že pou leta sigurno nisem zagnal.. odpiranje oken in splošna odzivnost sistema mi je veliko boljša v visti..
trdim pa že skozi da potrebuješ pravi hw za visto, to je enostavno res, vendar vi anti-vista camp kar naprej meče neodzivnost nekega celeron sistema z 1gb rama v visti kot primer slabe odzivnosti.. lol

glede multinacional pa tako, one imajo svoje it oddelke, in ravno to je point. uporabniki ne izgubljajo toliko časa na navajanju in konfiguriranju sistemov, ker jim to vse naredijo v it oddelku, ki pa tako ali tako mora biti na tekočem. po tvoji logiki bi vse multinacionalke gnale win98 ali kar 3.1, kar pa vsi dobro veste da ni res. ne menja se skokovito in takoj na nove sisteme, vendar pa preidejo na njih. počaka se da se stvari utečejo, izide sp1, mogoče celo sp2, nato pa se začne na nove mašine postavljati visto. to se tut lepo vidi na kakšnih bolj lenih firmah in institucijah, kjer teče vse od win98, 2000, xp, millenium, 2003 pa še kj se najde..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

trnvpeti ::

bsod vidim zeloooo malo na xpjih
moram pohvalit ms, xp je postal zelooo stabilen
ko nastavis vse(potreben je bil cas, leta), vse programe, ki jih potrebujes(in tocno ves katera verzija), s katerimi delas, in potem pustis vse skupaj pri miru, deluje vse zelo dobro
zdaj zakaj si dobival bsod, bi moral malo pogledati, lahko bi bil tudi kaksen hw problem
dobro, ce si to resil z visto, potem pac fajn

glede velikih firm, pa si rekel, da jih je vecina nic ne dela, samo pisarniska dela
pa si spet na vprasanju, kaj v tem primeru dobi uporabnik z prehodom na visto
ti bos rekel, da ne bo bsod, ampak pavle ti bo verjetno rekel, da imajo vsi iste racunalnike, in so ze pogruntali zakaj pride do bsod in so to resili
in ce so zadovoljni z xpji, potem jim moras povedati, kaj bodo pridobili

mas kaksen primer ene lene firme, ko se imajo win98
prej si rekel, da je en tajnici , ki ima samo word vseeno, ali ima w98,xp ali visto
bojo v teh lenih firmah sedaj vsem kupili nov hw, da bodo lahko dali visto gor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

ALT ::

ja lejga no.. kaj ti si domišljaš da podjetje z recimo 2000 zaposlenih enkrat naroči 10.000 računalnikov, da boto lahko imeli še 20 let isti os? računalniki se nabavljajo sproti, po potrebi. in tako, kot je sedaj nesmisel dajat na c2d compe win98 gor, bo, ponekod pa je že, nesmiselno dajati gor xpje. enostavno so zadosti zmogljivi, da jih vista ne obremenjuje do mere, kjer bi se to poznalo pri dejanskem delu, cena je tu nekje, ms še raje da popust na visto da začnejo hitreje prehajati na njo, kmalu bodo tudi nehali prodajati xpje. a si vidu že kje da so v zadnjem letu namestili win98 na nov računalnik? pač stvari gredo naprej povsod.. zakaj se tako upirate misli, da bo prej ali slej treba xpje pustiti za sabo? in nikoli nisem trdil da bodo vsi prešli na visto, nekateri bodo počakali nove windowse, nekateri mogoče celo na freeware.. ne menjajo se računalniki v podjetjih tako pogosto, ker mail in word file lahko napišeš tudi na p3. ampak KO se bo menjal sistem, ne bo šla na njega neka stara verzija osa.. nisem pa nikoli rekel da se na obstoječe mašine kupuje nov OS, da bi nadomestil starega, ker je to absurd! zato pa tudi pravim da se glede na konfiguracijo sistema (in posledično na čas v katerem je sistem nabavljen) izbira tudi sam OS.
čez 4lete bo pa tekla ista debata kot danes, le da boste nekateri zagovarjali visto in se trmali proti win7, na xpje se pa noben več ne bo spomnil, kaj šele da bi jih namestil na nov računalnik...

edit: ti resno sprasujes za primere? malo poškilji v majhnih trgovinah, ki niso nove, kaj imajo za en OS na blagajni, kaj kakšna tajnica uporablja itd. tega ne bodo menjali dokler dela, in zakaj tudi bi? ko pa enkrat neki crkne bodo kupili nekaj poceni, in pač gor bo vista, ne pa zopet win98..

aja pa še nekaj, velika podjetja tudi prisegajo na brand name računalnike in ne kupujejo neki ala tron računalnikov ravno zaradi tega, ker bodo brand name računalniki imeli tudi daljšo življenjsko dobo, delovali bodo dlje časa in bodo morda preskočili eno nepotrebno menjavo. brez skrbi da je vse to preračunano, in glede na to da se tam ne uporabljajo win98 je varno sklepat, da se tudi nekoč ne bodo našli pcji z xpji na njih. vprašanje je le kdaj. in js ostajam pri tem, da se na nove računalnike skoraj ne splača več nameščati xpje. vsakem pa svoje, sj odločitev zadeva le njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

trnvpeti ::

se zmeraj nisi dal par odgovorov:
-kaj pridobis z visto
-dej primer leve firme, in tvojo trditev, da tajnice ne potrebujejo vec kot w98
(dobro tu si odgovoril, zakaj bi nadgradili , ce deluje, se pravi bos vzel nazaj , da so leve firme?)
-kaj si ti pridobil

pa ne odpiraj si novih vprasanj(po mojem bos dobil od pavleta se par vprasanj
gremo postopoma, se na par vprasanj nisi odgovoril

"da se na nove računalnike skoraj ne splača več nameščati xpje"
spet ti je uslo, se malo prej si trdil, da ni ekonomicno
sedaj je kr naenkrat bolj ekonomicno dati visto gor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

ALT ::

zakaj bi js moral zagovarjati kaj pridobiš z visto? povej ti meni kaj pridobiš z xpjih? tvoje vprašanje je uredu če bi js trdil da je pametno obstoječo mašino z xpji nadgraditi na visto, kar pa ni moj point.. kaj pa pridobiš z namestitvijo xpjev na novo mašino? to, da bodo vsi novi programi pisani za visto sigurno ni + zate.

ok tle sm morda uporabu napačen izraz - leve. ni bilo mišljeno kot neke čudne firme, ampak podjetja, ki nimajo veliko denarja za posodobitev, ki pa bi včasih tudi bila nepotrebna. js vseskozi govorim o namestitvi na nove sisteme, v primeru da se pač nabavi nov sistem, iz takšnega ali drugačnega razloga. dokler pa neka stvar dela in opravlja svoj posel kot je treba naj ostane takšna, js le trdim da nihče ne daje na nove sisteme win98 in da bo kmalu isto z xpjih. 7 let so že na trgu, njihov čas se počasi izteka.

kaj sem js pridobil sm ti pa tut že povedu. boljšo stabilnost, enostavnejše delovanje (včasih sem ob novi inštalaciji rabil pou ure da sm z neta potegnu najnovejše driverje za vsako zadevo in jih inštaliral, to mi vista na novem računalniku naredi čisto sama in v 5min.. a imam samo js tako slabe spomine na vse muke z driverji v xpjih? za vsako zadevo iskat cd ali vlečt z neta driverje? to je velik minus za neuke uporabnike), večjo odzivnost. v glavnem to kar pričakujem od novega osa. če bi gnal neko 1-2ghz mašino nebi razmišljal o nadgradnji, ampak zoper,na nov računalnik, je šla vista.

edit: ma kdaj sm trdil da se ne splača na nov računalnik dat viste? to že cel čas trdim. v vsakem primeru moraš kupit os, moraš ga postaviti in skonfigurirati, kar ti vzame čas.. to je pa tut to. oboje je isto. ekonomska računica bo nastopila čez čas, ko bodo xpji tonili v pozabo, ti pa boš imel kupljene xpje namesto viste..
js sm trdil da ni ekonomično SEDANJE računalnike nadgrajevati z visto! to je pa ogromna razlika kot pa na NOVE postaviti visto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

Icematxyz ::

hja js sm mel velik več problemov, bluescreenov, errorjev itd na xpjih ...


Brez zamere ampak tukaj ti niti malo ne vrjamem. Vrjamem, da si napisal to v afektu, ker si pač hotel dokazati svoj point.

V XP so errorji možni. Naprimer zaradi slabih ATI gonilnikov. BSoD pa če si doživljaj je zaradi neustrezno inštalirane ali okvarjene strojne opreme.

Oboje nima z XP popolnoma nič in bi enako bilo v vsakem OS, če bi ga namestil na takšen računalnik. Tako da trditi, da bi potem takem Vista na tem računalniku odpravila te težave je nesmisel.

francek1 ::



edit: francek, meni na 2 računalnikih z visto dela lepo od prve, brez kakršnega koli problema.. če pa ti siliš neko 4 lete staro verzijo photoshopa na visto pa nisem js kriv ...


Očitno kakšnega profesionalnega programja, ki je star okoli 4 leta, nisi kupoval iz svojega žepa, da govoriš takšne bedarije. Zaradi novega OS nikakor ne mislim zavreči programja, za katerega sem odštel nekaj tisoč evrov...
vsi stari programi mi na XP-jih zadovoljivo služijo in ne vidim nobene potrebe, da bi jih menjal. Očitno eni ne sprevidite kapitalistične logike. Ni vse novo boljše.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

ALT ::

hja nima veze zakaj so se dogajal, errorji, bsod so splet okoliščin.. na xpjih so se mi pač dogajali, na visti pa še ne. zaradi mene je lahko voodoo magic kriv za to, meni je le glavno da se ne.

francek, a sm ti js kriv za to? a sem rekel da pojdi na visto, ker drugače si ....? ne nisem in to ni moj point. sem lepo že 10x rekel da mej tisto kar maš dokler ti lepo dela. in če imaš photoshop, ki dela le na xpjih bodi na xpjih. kdo te sili da greš na visto? js le pravim da photoshop dela lepo tudi na xpjih, nisem pa js kriv da imaš ti takšnega, ki ne dela. tako kot tudi nebi bil kriv, če bi imel 1ghz procesor in zaradi tega nebi mogel na visto.

francek1 ::

hja nima veze zakaj so se dogajal, errorji, bsod so splet okoliščin.. na xpjih so se mi pač dogajali, na visti pa še ne. zaradi mene je lahko voodoo magic kriv za to, meni je le glavno da se ne.

francek, a sm ti js kriv za to? a sem rekel da pojdi na visto, ker drugače si ....? ne nisem in to ni moj point. sem lepo že 10x rekel da mej tisto kar maš dokler ti lepo dela. in če imaš photoshop, ki dela le na xpjih bodi na xpjih. kdo te sili da greš na visto? js le pravim da photoshop dela lepo tudi na xpjih, nisem pa js kriv da imaš ti takšnega, ki ne dela. tako kot tudi nebi bil kriv, če bi imel 1ghz procesor in zaradi tega nebi mogel na visto.


Sem lepo napisal, da sem pač kupil nov komp in zaradi M$ zaplankanosti nisem imel možnosti nakupa novega računalnika z naloženimi XP-ji(po domače-jebe se njim za uporabnike malce starejših programov,naj si kupijo nove). E vidiš, ta pristop pa mi ni všeč! Da veliki strokovnjaki ne omogočijo kompatibilnosti, pa tudi vse pove o njih.Evo, zadnjič me ena mamika pobara, zakaj na novem kompu ne delajo otroški programi DZS-ja(ki so stali 15.000 SIT po komadu!). Kaj bi ji rekel ti?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

ALT ::

zakaj bi pa kupil nove XPje? če imaš originalne XPje že? tako ali tako boš moral odstraniti photoshop z računalnika s starimi XPji, in ga posneti na novega, zakaj ne tudi XPjev?
ni lepa rešitev, ampak sj oni tut niso krivi da adobov program ne dela na visti. to je kvečjem kritika na adobe, ki ne omogoča nek update, ki bi omogočal poganjanje na visti, kar pa kaže na njihov odnos-kdo j**e uporabnike, naj kupijo naš nov program.
reku bi ji naj proba compatibility mode, sicer pa naj ima stari računalnik za te preljube programe?
ne vem zakaj pričakujete da vam bo kdorkoli omogočal uporabo starih programov na novih računalnikih? a vam kdo omogoča da igrate stare originalne commodor igre na kakšni novi konzoli? a vam kdo prodaja še nove dele za starega yugota? v neskončnost se pač ne da vleči starih zadev, in tudi nima smisla da bi jih. kje bi bli če bi vsi hotli še poganjat neke stare DOS programe? sj vam tut ne omogočajo da vtaknete staro mašino od jugota v nov auto, pa kaj zdaj? tko pač je..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

francek1 ::

Če bi poznal cigansko politiko M$ se XP licence delijo na tiste, ki so vezane za računalnik ob nakupu in one, ki jih lahko kupiš posebej. Torej ne smeš namestit XP-jev na nov računalnik, ko ti crke stari. Ja, gre za to, da ti stari računalnik POPOLNOMA ODPOVE. Na ostala vprašanja pa ti z veseljem odgovorim; ja, za Jugeca dobiš nove rezervne dele in igrice za Spectruma se da igrat na XP-jih!
Pa nekatere DOS programe še uporablja naša državna uprava in čisto v redu shaja z njimi...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

ALT ::

hja.. kakor obrneš. a so te oni silli da si kupu takšno licenco? sem prepričan da če takšnih licenc nebi nudili, bi vsi jokali da imajo cigansko politiko ker silijo 50% dražjo različico windowsov. takrat si pač kupu to verzijo windowsov, ker nisi dobro premislu o možnih situacijah v prihodnjosti. ne moreš pa reč da so oni cigani, ker so ti dali to opcijo, s katero si prišparal nekaj cekinov. Je pa res da si sedaj v nerodni situaciji. Ampak imaš verjetno še možnost kje dobit XPje, tako da le ni tako grozno vseskupaj. pa pazi da kupiš takšne, ki jih lahko preneseš na naslednji računalnik..
to si pa zdj malo mim udaru. komodor igre lahko igraš z emulatorji, ki uporabljajo potem še piratsko verzijo igre, in ne tvojo originalno. tista je pač le še za v smeti.
za jugece dobiš brand new rezervne dele? to pa mal težko verjamem. sicer so bli pa te primeri mišljeni le kot prikaz načina razmišljanja, prepričan sem da si razumel kaj sem s tem hotel povedat.
no tudi to ne dvomim da se uporabljajo še dos programi, ampak ne na novih mašinah z XP/visto, ampak imajo še stare računalnike, ki dobro služijo svojemu namenu. težave s kompatibilnostjo v prihodnjost se vedno pojavljajo, zato tudi trdim js da nima smisla zdj več za nov računalnik kupovati XPjev, če nisi seveda tako kot ti recimo, prisiljen na to. treba je mislit malo dlje v prihodnjost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

Icematxyz ::

hja nima veze zakaj so se dogajal, errorji, bsod so splet okoliščin.. na xpjih so se mi pač dogajali, na visti pa še ne. zaradi mene je lahko voodoo magic kriv za to, meni je le glavno da se ne.


Nisi razumel kaj sem hotel povedati. Hotel sem povedati le to, da ti ne vrjamme na besedo.

Pa brez zamere.

ALT ::

če sem iskren mi je prav vseeno ali mi verjameš ali ne. js nism tuki da bi kogarkoli prepričal v karkoli, nimam prav nič od tega če ti uporabljaš win98/xp/visto. komentiram le svoje osebne izkušnje in to kar sem videl/doživel. z xpji je enostavno dosti več zafrkancije glede driverjev in prepiri med njimi (bsod) ter nepotrebnih komplikacij, in sem hvaležen da me vista vsaj do neke mere reši teh muk. ne trdim da je vista popolna, le da je malce bolj izpopolnjena in stabilna kot xpji in je zato zame boljša izbira.

Looooooka ::

verjetn je EDINI klincev razlog zakaj enim vista pocas dela tist njihov dll versioning system.Cim instaliras nek crappy ass program, ki v startu ne bi delu dobr na visti...ti gre vista nalagat se posebi verzije dlljev samo zato, da bo ta program delu.
Tak backwards compatibility smrdi, ker upocasnjuje sistem...ampak vsaj noben bebec ne more trdit da mu neki ne dela v visti.
In hvala bogu bojo ta nacin backwards compatibilityja vrgl vn in windows 7 in bos meu nek uga buga virtualizacijski sistem za aplikacije, ki hvala bogu ne bo obremenjeval masine ze pr zagonu.
Drgac sm pa osebno vidu da ram ni glih najvecji problem pr visti ampak CPU.Ko sm zamenju procesor je vista magicno poletela...Ram v masini je zmer isti.

Vlady ::



edit: francek, meni na 2 računalnikih z visto dela lepo od prve, brez kakršnega koli problema.. če pa ti siliš neko 4 lete staro verzijo photoshopa na visto pa nisem js kriv ...


Očitno kakšnega profesionalnega programja, ki je star okoli 4 leta, nisi kupoval iz svojega žepa, da govoriš takšne bedarije. Zaradi novega OS nikakor ne mislim zavreči programja, za katerega sem odštel nekaj tisoč evrov...
vsi stari programi mi na XP-jih zadovoljivo služijo in ne vidim nobene potrebe, da bi jih menjal. Očitno eni ne sprevidite kapitalistične logike. Ni vse novo boljše.

Ko inštaliraš tako programje, moraš ponavadi inštalirati takoj po inštalaciji tudi popravke. Tudi na XP-jih je zaželjeno, da jih inštaliraš. Ker so pač POPRAVKI, ki popravijo veliko bugov. Če jih ti ne vidiš kul, samo tam so in slej kot prej boš naletel na njega. Torej inštaliraš ta sw gor, in naložiš popravke in zadeva dela 100% na visti. Sprobano in uporabljeno. Samo novo verzijo moraš imeti. Če imaš licenco za malo starejšo verzijo ni vrag, da ne dobiš zastonj nove verzije. Če ti je pa problem vzeti 30 min časa in naložiti popravke, potem pa kolega najbolje da zapakiraš računalnik in ga neseš nazaj v štacuno in rečeš da to ni za tebe...
Jaz sem se dostikrat po več dni jebal z driverji v linuxu da sem včasih kaj usposobil, dostikrat pa ne. Pa sem si vseeno vzel čas in delal/raziskoval. Dostikrat pa se dogaja da ti sistem ali program v ozadju dol vleče popravek in ti lahko vmes prebiraš pošto, srfaš,... Taki izgovori so zares bedni in lepo se vidi kaki profili ljudi se tukaj oglašajo.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

hamax ::

Pa mi najdi te popravke, da mi bo winIDEA normalno delovala pod Visto.

poweroff ::

Vlady & ostali - mi lahko kdo pomaga glede tiskalnika?

Mislim - očitno zadeva ni tako enostavna...
sudo poweroff

noraguta ::

matthai težko , vsaj pri meni direkt network print deluje na 3h printerjih(eden od njihje tudi kyocera 5015). kaj pa pravi eventlog? res pa je ,da mi omrežen minoltin fotokopirc na x64 visti ne dela ker minolta ne misli podpreti nekaterih starejših mašin.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

pavel1 ::

pavel, pa nove masine, boste gor dali xpje ali visto
pa zakaj prvo ali drugo


XPje seveda. V firmi poskušaš vedno imeti enotno platformo.
Cel kup podjetij preskoči eno verzijo windows-ov ker je nesmiselno delati toliko upgradevo ki so sami sebi namen.

pavel1 ::

trn, zakaj bi mi ušlo?
če sem kupil comp, ki z lahkoto poganja visto, zakaj bi uporabljal še xpje? kaj pa pridobim z xpji? z mojega stališča le popušim pri stabilnosti, odzivnosti, uporabnosti, prihajajoči podpori itd.. na novo mašino ne dam nikakor xpjev gor, tako kot mi tudi ne pade na pamet dat gor w2000 ali w98..

pavel, ti si pa en unih ki je prjel boga za jajce a?
js dobro poznam primer ene francoske multinacionalke kjer na 5000 compov vsi uporabljajo freeware, razen mogoče direktorjev, katerih čas je veliko več vredn, da bi izgubljal čas z čem drugim kot windowsi in officov, saj majo dost drugega pametnejšega posla. vsi ostali pa nimajo izbire, dobijo to kar se jim da. vsi računalniki pridejo iz centra naloženi in konfigurirani z freewarom, emaili, net, mreže, vse to je že nastavljeno in ljudje se morajo naučiti le klikati drugačne ikone za net/email/word.
veliko število velikih podjetij, šol, državnih organov prehaja na freeware, ker se računica windowsov ne izide! za pisat emaile in dokumente, kar je v podjetjih primarnega pomena je skoraj vse dosti dobro.
in js ne govorim o nadgradnjah obstoječih sistemov, ki so tako ali tako povečini prešvohni za visto, ampak za uporabo na novih računalnikih. tam ti vista ne predstavlja nič večjih stroškov kot pa če si kupiš xpje..

edit: francek, meni na 2 računalnikih z visto dela lepo od prve, brez kakršnega koli problema.. če pa ti siliš neko 4 lete staro verzijo photoshopa na visto pa nisem js kriv ...

še en edit: ljudje se morajo zavedat da se ne mešajo stvari iz različnih obdobij. ne deva se najnovejši os na star računalnik, stari programi na nov os. tako kot ne devaš nove mašine v star auto, ne nadgrajuješ menjalnik z dsgjem itd, tako se tudi nebi smelo delati na računalnikih. problem je ker se to na računalnikih enostavno dela, ampak nastajajo problemi. potem pa vsi jamrate kako je vse po vrsti zanič. kupi novi računalnik, daj gor novi os in nove programe in bo vse delalo lepo.


No, tako je pa smiselno.
Če doma kupuješ nov PC boš dal Visto SP1, če ti programi ki jih nujno rabiš lepo delajo. PC z 4GB ram (RAM je sedaj res poceni) delo ok.
V službi ciljaš da imajo vsi isti sistem in Vista je za 3 leta stare PCje smrt, na XP pa ti še vedno lepo delajo in ni razloga da bi se delal upgrade.

Glede multinacionalk - 5000 ljudi ni posebej veliko podjetje.
Freeware rešiitve niso ok za večino posla, zaradi slabe podpore in brez podpore si mrtev.
90-95% velikih sistemov je na windows platformi!
V Sloveniji je mogoče le Agenda adelno zrela za neke Linux rešitve, drugih pa skoraj ni. In zatao še dolgo ne bo nobena večja firma imela karkoli drugega razen Windows-ov.

pavel1 ::

hja js sm mel velik več problemov, bluescreenov, errorjev itd na xpjih kot na visti, torej zgubim na stabilnosti.
ne mislim se spuščat v klobasanje čez 50postov o tem, vendar pr meni je tako.
edit: enako na odzivnosti. na c2d laptopu z 2gb rama sem imel prvo xpje, nato pa sem še zraven namestil visto.. na začetku sem še malo skakal v xpje, zdj jih pa že pou leta sigurno nisem zagnal.. odpiranje oken in splošna odzivnost sistema mi je veliko boljša v visti..
trdim pa že skozi da potrebuješ pravi hw za visto, to je enostavno res, vendar vi anti-vista camp kar naprej meče neodzivnost nekega celeron sistema z 1gb rama v visti kot primer slabe odzivnosti.. lol

glede multinacional pa tako, one imajo svoje it oddelke, in ravno to je point. uporabniki ne izgubljajo toliko časa na navajanju in konfiguriranju sistemov, ker jim to vse naredijo v it oddelku, ki pa tako ali tako mora biti na tekočem. po tvoji logiki bi vse multinacionalke gnale win98 ali kar 3.1, kar pa vsi dobro veste da ni res. ne menja se skokovito in takoj na nove sisteme, vendar pa preidejo na njih. počaka se da se stvari utečejo, izide sp1, mogoče celo sp2, nato pa se začne na nove mašine postavljati visto. to se tut lepo vidi na kakšnih bolj lenih firmah in institucijah, kjer teče vse od win98, 2000, xp, millenium, 2003 pa še kj se najde..


Ja ALT, marsikateri velik sistem še dela na WIndows 2000 (95/98 je pač bilo res slabo in nestabilno) in so komaj prešli na XP.
Ne mudi se jim na Visto, ker od nje nič ne bodo imeli, saj ne rabijo Aero-ta, ampak da njihove aplikacije dobro delajo!
In še ena glege Freeware - ljudje so žal vejani Windows+Office look&fell, če jim daš OpenOffice so izgubljeni, če greš še dlje pa še bolj. Ljudje ki delajo niso vsi ITjevci, zato jih je treba IZOBRAŽEVAT in to stane čas in denar!!!

In ja, nisem prijel boga za jajca in nisem zajel vse modrosti tega sveta. Imam pa 20+ let izkušenj.
Doma je ena zgoda, služba pa povsem druga. Doma se igraš, če kaj crkne ni panike, frend ti kaj pomaga, sosed, v službi izpad stane denar, pomoč stane denar,...

poweroff ::

No, iz tega stališča je tudi razumljivo zakaj veliek forme nočejo iz Xp na Visto - ker jim prehod povzroča same težave.

BTW: slovenske firme niso ravno neka referenca glede sposobnosti.

Če pač v Butalah vsi uporabljajo ButaleEdit 2.0 to še ne pomeni, da je to referenčen software...
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP umrl. Dokončno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7516247 (12487) Markoff
»

Trik za nadaljnje posodobitve za Windows XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11230696 (26124) MrStein
»

Konec osnovne podpore za Visto in Office 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11430478 (27194) Half-Saint
»

Windows XP so zares šteti dnevi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13015483 (10762) tinlad3n
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314162 (8883) Lawler_

Več podobnih tem