» »

Neutrudni Windows XP

««
8 / 8
»
»»

noraguta ::

DejanL15:
PC v službi mi laufa 24 ur na dan windows, pogosto mesece brez reboot-a.
Doma PC z linux laufa par ur, pa izklopim.

Sklep: windows je v povprečju 20 krat stabilnejši.

Se strinjaš ? Ne ? No, jaz tudi ne.

Žal ne poznam nobenega, ki bi mu Windows deloval stabilno in tekoče več kot 2 dni.
...


a si pomislil ,da bi zamenjal družbo?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

techfreak :) ::

Niti ne. Od tega je veliko tudi Windows fanboyev/loverjev itd. In vsi imajo zelo kratek uptime ... ker je pač Windows slab.

noraguta ::

No samo pravim, da nikjer ne deluje kakor pravite. Windows nikoli ne bo imel dolgega uptime-a, ker je pač slabo narejen (tako XP kot Vista).
Na Linuxu ni teh težav.;)Pa lažji vmesnik je.

tole so pa že malo hujše obtožbe. očitno ne veš prav veliko o zadevah.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

techfreak :) ::

Mogoče res ne....ampak vem, kaj mi je vsak dan štekalo (Winsi) in kaj mi nič ne šteka (OS X/Linux).

bluefish ::

Niti ne. Od tega je veliko tudi Windows fanboyev/loverjev itd. In vsi imajo zelo kratek uptime ... ker je pač Windows slab.

Fanboy o fanbojih :P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

BigWhale ::

FreeBSD je ZAKON!

darkolord ::

Ne ni.

krneki0001 ::

Žal ne poznam nobenega, ki bi mu Windows deloval stabilno in tekoče več kot 2 dni.
Če že sploh deluje 3. dan, pa 3/4 stvari noče več delovati.
Windows Server 2003, ki je poganjal samo web server mi ni zdržal več kot 3 dni, saj je postal prepočasen in skoraj ni bilo obiska, mogoče max 4 uporabniki v teh treh dneh, in skupaj ogleda okoli 16 strani.
Očitno že brez razloga začne delati počasi po nekaj urah.

O tem, da vam računalnik z Winsi deluje vsaj 1 teden ali celo 1 mesec brez restarta berem samo v Win vs Linux flamewarih.


Ne vem kake račulanike imate eni, ampak v nekdanjem PCX-u kupljen celeron 433 s 256Mb rama in 20Gb diskom laufa že nekaj let brez problemov še s prvo naloženimi windowsi. Pa je v mreži, ima dostop do neta in se dela z njim vsak dan najmanj 8 ur, ker je za knjižbe še vedno dovolj hiter in preko njega se plačuje (proklik, skb-net) in oddaja poročila za DURS.
Očitno ste eni večji bedaki kot vaši računalniki, ker pametnejši popušča, pa se še računalniku bedasto zdi, delat več kot 2 dni pod vašimi rokami.

imagodei ::

DejanL15> "Žal ne poznam nobenega, ki bi mu Windows deloval stabilno in tekoče več kot 2 dni."

Ja, kako ne? Mene poznaš... OK, poznaš moj alter ego, ampak mora zadostovat.

DejanL15> "O tem, da vam računalnik z Winsi deluje vsaj 1 teden ali celo 1 mesec brez restarta berem samo v Win vs Linux flamewarih."

Boh pomagaj...:
Službeni Windows2003 SBS server, psinfo izpis:
----------------------------------------------
PsInfo v1.75 - Local and remote system information viewer
Copyright (C) 2001-2007 Mark Russinovich
Sysinternals - www.sysinternals.com

System information for \\[bla]:
Uptime: 30 days 2 hours 40 minutes 31 seconds
Kernel version: Microsoft Windows Server 2003, Multiprocessor Free
Product type: Standard Edition (Domain Controller)
Product version: 5.2
Service pack: 2
Kernel build number: 3790
...
Processors: 2
Processor speed: 3.4 GHz
Processor type: Intel(R) Xeon™ CPU
Physical memory: 3584 MB
Video driver: RAGE XL PCI Family (Microsoft Corporation)
--------------------------------

Še en server, tokrat Win2000:
-----------------------------------
PsInfo v1.73 - Local and remote system information viewer
Copyright (C) 2001-2005 Mark Russinovich
Sysinternals - www.sysinternals.com

System information for \\[blabla]:
Uptime: 30 days 2 hours 41 minutes 37 seconds
Kernel version: Microsoft Windows 2000, Uniprocessor Free
Product type: Server
Product version: 5.0
Service pack: 4
Kernel build number: 2195
...
Processors: 1
Processor speed: 3.4 GHz
Processor type: Intel(R) Xeon™ CPU
Physical memory: 2048 MB
Video driver: RAGE XL PCI
------------------------------

Eden mojih službenih PC-jev:
------------------------------
PsInfo v1.73 - Local and remote system information viewer
Copyright (C) 2001-2005 Mark Russinovich
Sysinternals - www.sysinternals.com

System information for \\[čvek]:
Uptime: 13 days 0 hours 7 minutes 10 seconds
Kernel version: Microsoft Windows XP, Uniprocessor Free
Product type: Professional
Product version: 5.1
Service pack: 3
Kernel build number: 2600
...
Processors: 1
Processor speed: 1.8 GHz
Processor type: Intel(R) Pentium(R) M processor
Physical memory: 1536 MB
Video driver: ATI MOBILITY RADEON X600
--------------------------------


Telih 13 dni na mojem prenosniku ni niti približno noben dosežek. Kot tudi ne 1 mesec na serverjih. Definitivno se pa DA dosečt več kot 2 dni uptime.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

DejanL15> "No samo pravim, da nikjer ne deluje kakor pravite. Windows nikoli ne bo imel dolgega uptime-a, ker je pač slabo narejen (tako XP kot Vista)."

Kaj, a praviš, da lažem? Kaj, vraga bi pa imel od tega, da bi hvalil Windowse? Misliš, da mi Gejts plača? A misliš, da sem z Windowsi tko zmenjen, da mi dalj časa držijo, če zanje lažem oz. jih hvalim, kolk so dobri? Kaj, le kaj bi imel od tega, da bi ti lagal...? :|

Pošlji ZS, se zmeniva in prideš k meni v firmo pogledat, če ne verjameš zgornjim izpisom.
- Hoc est qui sumus -

mihagr ::

Nočem poglabljati debate na to temo, ampak PC-ji z inštaliranimi windowsi so prižgani noč in dan (dva imam pred seboj), nič se ne sesuva in vse deluje, ugašam jih ob petkih popoldne in to samo zaradi varnosti.

techfreak :) ::

Ja mogoče če delaš samo z Notepadom ti celo uspe nekaj takega. Ko pa moraš delati v Visual Studio, pa po dveh dneh postane računalnik že kar počasen in tako ostane tudi, če izklopiš VS ali ga pa ponovno zaženeš.

knesz ::

DejanL15:

...
Windows Server 2003, ki je poganjal samo web server mi ni zdržal več kot 3 dni, saj je postal prepočasen in skoraj ni bilo obiska, mogoče max 4 uporabniki v teh treh dneh, in skupaj ogleda okoli 16 strani.
Očitno že brez razloga začne delati počasi po nekaj urah.
...


Ostalega se mi ne zdi vredno komentirati, ampak mislim da bi moral vrniti samozvani naziv "poweruserja" in se pridružiti "povprečnim uporabnikom"


lp

bluefish ::

Za VS ne vem, vendar pa sam opravim dosti dela z Adobe suito, prenašanjem datotek med diski, pa še tiste vsakodnevne stvari (od ogleda HD filmov do občasnega igranja), pa sistem ob koncu dneva ni nič bolj počasen kot ob zagonu.

krneki0001 ::

Sam laufam websphere in WTX, ki sta narejena v javi (ki naj bi najbolj smetila po mašini in ramu), na windowsih vsak dan pa po parih tednih ni treba nič reštartat. Reštartam samo ko pridejo novejši driverji za grafiko in inštaliram nove, pa je dobro rebootat, čeprav nebi bilo treba.

darkolord ::

Jaz mam 24/7 odprtih več instanc VSja, pa čist lepo dela več dni.

blackbfm ::

Ja enim se pač ne da dopovedat:D Men je linux zašteku včas po dveh urah, totalni freeze. Sej sm reku noben sistem ni bistveno bolj stabilen od drucga. V nekaterih primerih je en v drugih drug. Sam se pa lahko samo smejem ko eni pravjo kako se linux ne sesuva:)) pa virusov tut kao ni...so bolj rootkiti:))

techfreak :) ::

@blackclw: Kdaj to? 10 let nazaj? Še takrat je bil bolj stabilen.
Drugače pa očitno si že nekaj šaril po nastavitvah ... pri Windowsu pa ti freezne brez, da kaj šariš po njem.

>Sam se pa lahko samo smejem ko eni pravjo kako se linux ne sesuva:)) pa virusov tut kao ni...so bolj rootkiti:))
Vem, resnica je kruta. Ampak žal je tako, da je Linux bolj stabilen. Pa tudi težav z rootkiti še nisem imel.

Drugače pa, MS bo naredil najboljši Windows doslej, če bo uporabil Linux jedro, ampak ker imajp bolj slabe programerje bo verjetno še kar KDE moral vzeti ter še kak Firefox ...

BTW: Na tem forumu so sami .NET programerji?

imagodei ::

Ne seri, Dejan. Dolgočasen si.

Kaj zdaj nekaj bluziš o Visual Studiu? Če uporabljaš Linux, se pa s takšnimi "gnilimi" MS zadevami menda ja ne ukvarjaš? Programiraj v C-ju.
- Hoc est qui sumus -

MrStein ::

nebivedu:
ki sta narejena v javi (ki naj bi najbolj smetila po mašini in ramu),

Java pa res nič ne smeti po mašini. (ne v register, ne po disku).
RAM sicer porabi, ampak ko zapreš lepo vrne.

Glede .NET, v VS lepo prevaja tudi C++.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

@blackclw: Kdaj to? 10 let nazaj? Še takrat je bil bolj stabilen.
Drugače pa očitno si že nekaj šaril po nastavitvah ... pri Windowsu pa ti freezne brez, da kaj šariš po njem.

Ja wallpaper sm zamenju. Linux je stabilen dokler se ne požene x11, potem je pa enako ali pa slabše kot Win. Sem pa spadajo vse desktop distribucije:D Pojej se.


Pa tudi težav z rootkiti še nisem imel.

Lih bi pa vedel če bi imel rootkit:D

techfreak :) ::

.NET in C++ gresta bolj slabo skupaj ... oz. gresta, vendar je vseeno zraven .NET, kar mi ni všeč.

Se ne ukvarjam s takšnimi gnilimi MS zadevami kot je VS. Programiram v C++ (občasno C in Java) in mi tako ni potrebno uporabljati gnilega VSja in gnilega Windowsa, ki ga nobeden noče več uporabljati, ampak ga zato, ker ga imajo v službi in ker so se ga v šoli naučili.

darkolord ::

Ja pol pa že ne more bit v redu, če TEBI ni všeč.

bluefish ::

... ki ga nobeden noče več uporabljati...

Ne zagovarjam MS, vendar pa, na katerem planetu ti živiš, da ima Linux prevladujoči delež?

Utk ::

Ja mogoče če delaš samo z Notepadom ti celo uspe nekaj takega. Ko pa moraš delati v Visual Studio, pa po dveh dneh postane računalnik že kar počasen in tako ostane tudi, če izklopiš VS ali ga pa ponovno zaženeš.


Takšni ljudje niti ne bi smeli VS zaganjat. Ker potem nastanejo zanič win programi in imajo nekateri še večjo veselje.

Utk ::

Linux je stabilen dokler se ne požene x11, potem je pa enako ali pa slabše kot Win. Sem pa spadajo vse desktop distribucije:D Pojej se.


Zapomnite si te zlate besede!

techfreak :) ::

@CrniE: Pri Windowsih pa sploh ne moreš tega izklopiti.

> Takšni ljudje niti ne bi smeli VS zaganjat. Ker potem nastanejo zanič win programi in imajo nekateri še večjo veselje.
Ne izdelujem zanič Windows programov. Samo sodelujem v flameware-u.:D

zee ::

Hohohoho.

Prosim lepo: Ko se gonilnikom v X11 sfuzla, lahko enostavno znova zazenes X11 streznik in vse lepo dela naprej. V Windowsih pa...hm...imas sreco, ce prides do Task Managerja...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

darkolord ::

Sam da se v Win nč ne sfuzla

AmokRun ::

Kaj se zgodi z odprtimi dokumenti, če se sesuje X11 in ga ponovno zaženem?

Utk ::

No, v windowsih ti more tudi stvar pošteno crknit, da ne moreš do task managerja. Lahko bi rekli, enostavno ugasneš explorer in ga še enkrat zalaufaš, če je že kaj narobe. Se še hitreje pobereš kot v linuxu.

techfreak :) ::

@CrniE: Če imaš kakšne težave s strojno opremo, ti v veliko primerih pri Windowsu celoten računalnik zamrzne in ne moreš nič brez restarta. Sem že imel izkušnje.

Drugače je pa to res manjša prednost pred Linuxu, saj v 99% ne zgubiš dokumentov, ker se zapre samo Explorer in mogoče še IE, ostali programi pa ostanejo odprti. Še RDP client ostane odprt.

@darkolord: tudi Windowsu se "sfuzla" občasno.

bluefish ::

@CrniE: Če imaš kakšne težave s strojno opremo, ti v veliko primerih pri Windowsu celoten računalnik zamrzne in ne moreš nič brez restarta. Sem že imel izkušnje.

V Linuxu pa je kaj boljše?

zee ::

Moje izkusnje iz nasih Linux clustrov so, da sistem se kar nekaj dela, kljub temu da ima kaksno palcko rama fuc ali pa ce CPU crkuje, tudi crknjen disk se kaj dela. ponavadi ravno toliko, da lahko poves, kaj je crknilo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

OrkAA ::

Kot da za druge operacijske sisteme to ne velja. Po mojih izkusnjah je linux celo bolj obcutljiv na nedelujoco strojno opremo. V windowsih npr. vidis uporabnike, ki "normalno" delajo z okvarjenim ramom, za nedelovanje pa je po njihovo seveda kriv operacijski sistem.

techfreak :) ::

@OrkAA: če med delovanjem Windows XPjev izklopiš DVD-ROM (laptop), ti celoten sistem zašteka.
Linux ti ne zašteka oz. ti sploh ne javi napake in ga lahko normalno naprej uporabljaš.

M-XXXX ::

@OrkAA: če med delovanjem Windows XPjev izklopiš DVD-ROM (laptop), ti celoten sistem zašteka.

Tole ti lahko brez problema ovržem (oziroma vsaj pri PC-ju ni takih problemov)

Vlady ::

Ja enim se pač ne da dopovedat:D Men je linux zašteku včas po dveh urah, totalni freeze. Sej sm reku noben sistem ni bistveno bolj stabilen od drucga. V nekaterih primerih je en v drugih drug. Sam se pa lahko samo smejem ko eni pravjo kako se linux ne sesuva:)) pa virusov tut kao ni...so bolj rootkiti:))

Jaz sem samo resolucijo zamenjal, pa je krešnu X. Poženem mono, crash. Poženem xmms, crash. Tolk o svetem linuxu...
Kar se tiče .NET. Ja na XP-jih in winsih 2003 se sesuje, dostikrat se zgodi, da se obesi tudi sistem. Na visti, se mi usuje VS, pa se mi vista ne sesuje. Ponovno zaženem VS in delam naprej. Redno shranjevanje dela, pa itak. Shranjujem vsako vrstico posebej.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Vlady ::

Ne seri, Dejan. Dolgočasen si.

Kaj zdaj nekaj bluziš o Visual Studiu? Če uporabljaš Linux, se pa s takšnimi "gnilimi" MS zadevami menda ja ne ukvarjaš? Programiraj v C-ju.

Ja res, čedalje več programerjev se radi sadomazohirajo z njim. Vsak dan več... Še bogi linux fanboyi ga ne marajo več. Hahaha... >:D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

BigWhale ::

Mah, Linux je najboljsi! Jest mam eno distribucijo se iz avstro-ogrske, gor je ene miljauznt userjev, pa ma sam pet mega rama, pa 20 mega diska, pa se zdej laufa! uptime se mu je okol obrnu ze ene trikrat!

K bojo Windows to znal se pa nej pr men javjo!

trnvpeti ::

in to vlady govori, kako ze, 30-70% :)

imagodei ::

Sej ni vprašanje, al so Winsi bolj stabilni, kot Linux. Itak, da je Linux bolj stabilen.

Vprašanje je, ali lahko Polkna živijo več kot 2 dni brez reseta. In odgovor je jasen: LAHKO.

Problem zagrizenih nasprotnikov Polken je to, da je pri dokazovanju zgornje trditve dovolj že, da se najde nekdo, ki ima uptime več kot 2 dni. No, zdaj se nas je našlo že kar za en ograbek.

Zagrizeni nasprotniki bi seveda morali dokazat ravno nasprotno, se pravi, da ga ni primera, ko je uptime na Workstation PC-ju lahko daljši od 2 dni.

Pa še tole pazte: vsi tisti, ki se imate za power userje in NE dosegate 2 dni uptime, ste popolnoma nereprezentativen vzorec. Niste niti najmanj pomembni v tej sliki, get it?
- Hoc est qui sumus -

zee ::

Moji Windowsi na laptopu imajo uptime ze nekaj mesecev.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

poweroff ::

Po moje bi morali opensourcarji zbrati denar in zaposliti Vladya za beta testerja.

Ker on ima neverjetno srečo, da se mu vse usuje, da najde čisto vse hrošče. (Imam občutek, da celo tam, kjer jih ni.)

Po moje bi tako v Linuxu zelo hitro našli vse programske hrošče in jih tudi odpravili. :D
sudo poweroff

MrStein ::

Moj tič je najdaljši.

Tu se ne gre, kdo ima najdlje laufajoči OS. Ampak kateri OS ima zanesljivo lastnost dolgih, stabilnih uptimeov.
Saj lahko svoj C64 vklopim in ga tri leta ne izklopim. Samo kaj to dokaže ?

zee:
Prosim lepo: Ko se gonilnikom v X11 sfuzla, lahko enostavno znova zazenes X11 streznik in vse lepo dela naprej. V Windowsih pa...hm...imas sreco, ce prides do Task Managerja...

Kot uporabnik XFree vse od verzij 3.x se nekako ne bi strinjal s tem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Matthai, ne rabijo, to jim že jaz delam. Zastonj.
O rezultatih se lahko pomeniva. (oz. samo prečeši bts-je po mojem imenu).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

trnvpeti ::

matthai, s tabo se ne strinjam
vlady ne more biti tester
prvic, sploh ne ustvari istih pogojev za testiranje
drugic, njegovih testov se ne da ponoviti
tretjic, predolgo trajajo njegovi testi

oldguy ::

Ampak boš pa dobil vsaj 30-70% boljše rezultate, in to še preden bo testiranje končano...
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP umrl. Dokončno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7516031 (12271) Markoff
»

Trik za nadaljnje posodobitve za Windows XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11230424 (25852) MrStein
»

Konec osnovne podpore za Visto in Office 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11430019 (26735) Half-Saint
»

Windows XP so zares šteti dnevi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13015401 (10680) tinlad3n
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314089 (8810) Lawler_

Več podobnih tem