» »

Računalnik za GIS programe do 2.000 EUR

Računalnik za GIS programe do 2.000 EUR

rock_girl_ ::

Cau!

Kupujem računalnik, ki ga bom uporabljala za GIS programe (npr. ESRI ArcGIS s 3D extension). Kako se vam zdi tole:

Ohišje Gigabyte 3D Mars GZ-FA2CA-AJB črne barve
Napajalnik ENERMAX INFINITI 720W, ATX12V v2.2 TRIPLE PCI EXPRESS, AL-066 EIN720AWT
Matična plošča GigaByte GA-EP45-EXTREME I P45
Procesor Intel CORE 2 QUAD Q9550, 2.830 GHz 12MB, 1333MHz, LGA775 BOX
Ram DDR2 TeamGroup 4GB (2*2GB) PC8500 1066 Xtreem Dark CL5 5-5-15 DC kit s hladilnikom retail TXDD4096M1066HC5DC-D
Trdi disk WD 640 Gb SATA300 , 7200, WD6400AAKS, 16MB cache SATA-II/300
NEC ND-7203S DVD+/-RW DL 20X , LabelFlash črn
2X Grafična kartica Sapphire PCI-E ATI RADEON HD4870, 512MB GDDR5, 2x DVI

ali tole:

Ohišje Antec P182 EU black
Napajalnik TAGAN TG800-BZ 800W modularni napajalnik PipeRock serija
Matična plošča Asus Striker II extreme Nforce 790i Ultra SLI
Procesor Intel CORE 2 QUAD Q9550, 2.830 GHz 12MB, 1333MHz, LGA775 BOX
Ram DDR2 TeamGroup 4GB (2*2GB) PC8500 1066 Xtreem Dark CL5 5-5-15 DC kit s hladilnikom retail TXDD4096M1066HC5DC-D
Trdi disk WD 640 Gb SATA300 , 7200, WD6400AAKS, 16MB cache SATA-II/300
NEC ND-7203S DVD+/-RW DL 20X , LabelFlash črn
2X Asus NVIDIA GeForce GTX280 1GB GDDR3 DVI PCIe 2.0 ENGTX280/HTDP/1G/A

Hvala za pomoč!

SebaR ::

Premalo napajanja. Priporočljivo je 1 kW
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

rock_girl_ ::

Premalo napajanja. Priporočljivo je 1 kW


Aha, bom upoštevala.

tilinho20 ::

Ni res. Za 1. je že zadost en Arkangel 850W.
2. možnost je nemogoča s takimi komponentami ker je tista plošča DDR3!
SAm bi vzel 1. varjanto. Zamenjal pa bi napajlnik za Arkangel 850W ter ploščo eno za P5Q-E ki bo čist zadost.

yomama ::

Jaz bi ti svetoval da kupiš dva diska in jih povežeš v RAID diskovno polje. Pa seveda, kot že rečeno 1kw napajalnik. Ostalo je vredu.

rock_girl_ ::

Jaz bi ti svetoval da kupiš dva diska in jih povežeš v RAID diskovno polje. Pa seveda, kot že rečeno 1kw napajalnik. Ostalo je vredu.


Priznam, da sem malo pogooglala, da sem ugotovila kaj je RAID. :D Ampak, ja. Zdi se smiselno. Sploh če v praksi res deluje in bistveno poveča hitrost pisanja/branja.

Kakšno mnenje pa imate o dveh grafičnih karticah? Se res pozna na hitrosti?

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Nekaj se pozna samo to je bolj ali manj bedarija. Raje kupiš novo pa boš na boljšem. Ker itak ti ne moreš opazit razliko med 100 pa 150 fpsji, ker oko enostavno ne more "dohajat". Zdaj sam ne vem kako je to v GIS programih.
Drugače ti sam priporočam nasledno konf.:
Napajalnik Lc Power Arkangel 850W
Matična plošča Asus P5Q- E ali PRO (P45)
Procesor Intel CORE 2 QUAD Q9550, 2.830 GHz 12MB, 1333MHz, LGA775 BOX
Ram DDR2 TeamGroup 4GB (2*2GB) PC8500 1066 Xtreem Dark CL5 5-5-15 DC kit s hladilnikom retail TXDD4096M1066HC5DC-D
Trdi disk WD 640 Gb SATA300 , 7200, WD6400AAKS, 16MB cache SATA-II/300
NEC ND-7203S DVD+/-RW DL 20X , LabelFlash črn
Grafična kartica Sapphire PCI-E ATI RADEON HD4870, 512MB GDDR5, 2x DVI
To je to. ;)

rock_girl_ ::

tilinho20: kaj pa dva diska v RAID? Misliš da bi se to poznalo na hitrosti?

PaX_MaN ::

Če aplikacija podpira računanje na grafičnem procesorju, vsekakor, če pa je glavnina dela opravljena na CPUju in je grafična kartica tam le za prikaz podatkov, je druga nepotrebna, sploh pri taki beštiji, kot je 4870 (280).
Hitro sem poguglal, pa videl, da ArcGIS ne računa na GPUju, izris je pa baziran (tako pravijo v enem celem pdfu, ki omenja grafiko) na starejši, verziji 9, DirectX-a.

tilinho20 ::

tilinho20: kaj pa dva diska v RAID? Misliš da bi se to poznalo na hitrosti?

Definitivno se bi poznalo. Samo za povprečnega uporabnika je že en WD 640gb dovolj hiter.;) TAko da ne potrebuješ še 2.

CCfly ::

IMHO:
800W napajalnik je čez glavo dovolj.
Notri daj več pomnilnika (glej spodaj).
RAID-0 ni ravno najbolj nujen, ne bo pa škodil.

Ne verjamem da ArcGIS (ali katerikoli drug GIS program) zahteva SLI, ena grafična bi bila verjetno dovolj (domneva).


From the perspective of the user of Manifold System GIS 8.x, it is interesting to see what the new release of ArcGIS 9.3 does not include, rather than what it does. Namely:

No support for 64-bit Windows. So ArcGIS users still cannot use more than 3.5Gb of RAM accessible to 32-bit Windoes OS’s

No support for massively parrallel, potentially teraflop-level processing capabilities provided via NVidia GP-GPU cards + CUDA, or the equivalent using Open-CL with AMD/ATI GP-GPU cards.

Vir

Če tole drži potem ti večja količina pomnilnika in dve grafični ne koristita kaj dosti. Mogoče je dobro vzeti tudi v obzir, da naj bi ArcGIS deloval bolje s karticami, ki imajo boljšo podporo za OpenGL (je to še vedno nVidia?).
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

rock_girl_ ::

Glede na omejitve, ki jih ima ArcGIS... Je sploh smisel imeti Quad ali bi bil celo dovolj Duo?

CCfly ::

ESRI pravi, da ti več jeder ali procesorjev ne bo pomagalo pri ArcGIS desktop aplikaciji. Če boš uporabljala le to, potem je najbolje izbrati dual coe CPU s čim višjo frekvenco delovanja. Če boš imela gor tudi data server potem je pa to malo drugačna zgodba.

Obstaja tudi možnost, da zaženeš več ArcGIS aplikaciji, če ti to množica GIS podatkov, ki jih obdeluješ, dopušča.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

rock_girl_ ::

Glede na vašo pomoč sem se odločila za tole:

Napajalnik 850W LC8850 ARKANGEL
CORE 2 DUO E8600, 3.330 GHz 6MB, 1333MHz, LGA775 BOX
Ram DDR2 TeamGroup 4GB (2*2GB) PC8500 1066 Xtreem Dark CL5 5-5-15 DC kit s hladilnikom retail TXDD4096M1066HC5DC-D
ASUS osnovna plošča P5Q PRO, S775, SB 7.1
2x Trdi disk WD 640 Gb SATA300 , 7200, WD6400AAKS, 16MB cache SATA-II/300 v RAID-0
Grafična kartica Sapphire PCI-E ATI RADEON HD4870, 512MB GDDR5, 2x DVI

Pa še eno off-topic vprašanje: je potrebna Vista za to, da poplnoma izkoristiš Core Duo ali tudi xp-ji uspešno razporejajo procese med obema jedroma?

M-XXXX ::

Moram priznati da je tole skoraj idealna konfiguracija (dokaj podobna moji>:D)

Pošlji mi ZS pa ti zrihtam ugodne cene (saj bi ti ga sam poslal, pa dobim napako da ne morem pošiljat.... (ja tale ST ga kar serje)

CCfly ::

Pa še eno off-topic vprašanje: je potrebna Vista za to, da poplnoma izkoristiš Core Duo ali tudi xp-ji uspešno razporejajo procese med obema jedroma?

Tudi XP zna izkoriščati dve jedri, razlike med njima so minimalne.
PS: Sem zagrizeni pingvin, tako da me lahko tukaj kdo popravi, če ima več praktičnih izkušenj.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

tilinho20 ::

rock_girl: Kupi si raje E8500 ker bo razlika zelo majhna v ceni pa večja.;)

apachee ::

Ker sem sam tudi slučajno GIS informatik in se ukvarjam z ESRI programsko opremo bi te samo spomnil na par stvari glede SW in HW in sicer ker kupuješ hudo mašino se samo vprašaj ali je tvoja različica ESRI SW sposobna izkoriščat 4 jedrni procesor in ali deluje na Visti, saj XP kakor jaz vem ne znajo učinkovito izkoristiti 4 GB RAM spomina.

Vsekako nakup ni neumen, saj najbrž ne kupuješ računalnika za nekaj mesecev, morda edino lahko nekaj prišparaš na račun komponent ki ne bodo niti 30% izkoriščene.

Ne razumi me narobe, ti ne solim pameti, le opozarjam te.
You can't win without The Finn!

opeter ::

RAID-0 za shranjevanje? A ste vi normalni? Kaj bo rock_girl delala, če bo slučajno kateri od diskov crknil? 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Vlad Tepeš ::

Če rabiš hiter disk potem kupi WD Velociraptor, ga imam sam in je super. Prehiti tudi diske vezane v RAID (baje, kokr kažejo rezultati).
Rad imam mir in svoj računalnik!

noraguta ::

odvisno je z kakimi dataseti nameravaš delat . kakšne rasterske podloge , DEMe boš potrebovala. ter kaj ti je primarna naloga?(analiza ,vnos, kartografija,...?) je pa arcGIS rahlo outdated zadeva.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

rock_girl_ ::

RAID-0 za shranjevanje? A ste vi normalni? Kaj bo rock_girl delala, če bo slučajno kateri od diskov crknil? 8-O


Če rabiš hiter disk potem kupi WD Velociraptor, ga imam sam in je super. Prehiti tudi diske vezane v RAID (baje, kokr kažejo rezultati).

Točno tko. Danes sem bila v računalniški firmi, kjer mi je prijazen gospod razložil, da zna biti RAID-0 dokaj hitra ampak na žalost dokaj nestabilna zadeva. Priporočil mi je Raptor-ja. Mislim, da se bom res odločila za 150Gb Raptor-ja, ki bo služil kot sistemski disk, zraven pa še enega navadnega (sej bi imela dva, ampak so za 1x še res predragi).

Ker sem sam tudi slučajno GIS informatik in se ukvarjam z ESRI programsko opremo bi te samo spomnil na par stvari glede SW in HW in sicer ker kupuješ hudo mašino se samo vprašaj ali je tvoja različica ESRI SW sposobna izkoriščat 4 jedrni procesor in ali deluje na Visti, saj XP kakor jaz vem ne znajo učinkovito izkoristiti 4 GB RAM spomina.

Ravno zato sem se odločila za DUO-a z višjo frekvenco in ne za QUAD-a. Ja, vem, da xp-ji zaznajo le cca 3,5 Gb Ram-a. To sem nekako vzela v zakup...

odvisno je z kakimi dataseti nameravaš delat . kakšne rasterske podloge , DEMe boš potrebovala. ter kaj ti je primarna naloga?(analiza ,vnos, kartografija,...?) je pa arcGIS rahlo outdated zadeva.

Delam vse. Analizo, vnos in kartografijo. Nalagam veliko količino barvnih DOF-ov z veliko resolucijo, ki precej upočasnijo zadevo. Analiziram podatke (kaj se prekriva s čim in podobno), delam karte in jih eksportiram v pdf-je. Da je ArcGIS zastarela zadeva? Se tega prav dobro zavedam. Imam tudi Manifold, ki je za nekatere stvari super, za druge pa malo manj, tako da večinoma še vedno uporabljam ArcGIS.

tilinho20 ::

Ali pa naložiš 64-bitne XP-je pa ti bo zaznalo 4gb...

apachee ::

je pa arcGIS rahlo outdated zadeva.


Aja!? Zakaj pa, če smem vprašati? Kolikor sam vem so precej up-to-date.

Ravno sedaj prihaja 9.3 verzija, ki kolikor sem sam seznanjen ni ravno zastarela.

Edino kar je morda res je, da ArcGIS ni specifičen oz. je bolj za splošne stvari.
A potem so tu ArcObjects in Visual Studio 2005 in tedaj only the sky is the limit.

Vse je odvisno od tega, kaj počneš. Če že imate licenco potem je ArcGIS kar OK. Če
pa je nimate, potem pa je pametno razmisliti o čem drugem, recimo open source.
You can't win without The Finn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: apachee ()

apachee ::

Ali pa naložiš 64-bitne XP-je pa ti bo zaznalo 4gb...


Težava ni v samem OS. Tudi če imaš 64 bitni OS ki zazna 10 GB rama, je tukaj sam SW,
ki deluje enako kakor na 32 bitnem OS, saj še ne podpira 64b sistemom, oz jih ne izkoristi.

Glede rama na takem OS pa ne vem kako potem stvari tečejo regarding SW, priznam.
You can't win without The Finn!

R-S-LoVe ::

Morem rečt da si krepko presegla budget za pc jst sn dal pred časom 1k€ pa moja punca tudi dela z GIS programi brez panike.
Dam ti pa prav, da misliš tudi na prihodnost.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

WamPIRe- ::

Mogoče bi bilo pametno vzet kakšno nVidia Quadro grafično?

rock_girl_ ::

Aja!? Zakaj pa, če smem vprašati? Kolikor sam vem so precej up-to-date.

Zastareli v smislu,
No support for 64-bit Windows

noraguta ::

no cuda.

pa ne mislim pljuvat po njemu , le malo bolj agilni bi bili lahko pri samem razvoju. je pa res ,da to ponavadi vleče za seboj še upgrade addonov.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ArcMap, R

Oddelek: Programiranje
51187 (1022) kr neki1
»

Diplomska naloga

Oddelek: Šola
51358 (857) Twixz
»

Zemljevid za PC?

Oddelek: Programska oprema
71447 (1167) d4vid
»

Uberjev nepričakovani konkurent bo Google

Oddelek: Novice / Ostale najave
86654 (6045) LuiIII
»

silverlight 4 dev toolkit samo za vs 2010?

Oddelek: Programiranje
7601 (533) detroit

Več podobnih tem