» »

TFT/TN ali TFT Aktiv matrix

TFT/TN ali TFT Aktiv matrix

cebelar123 ::

Torej zanimam me kakšna razlika teh tveh matrik pri LCD monitorju? Ker v bljižni prihodnosti nameravam kupiti nov LCD monitor saj mi moj 19" počasi postaja premajhen.

Nekako bitka poteka med tema dvema

Monitor LCD 26" LG W2600H
http://www.mimovrste.com/artikel/265005...

Monitor LCD 26" Samsung SyncMaster T260
http://www.mimovrste.com/artikel/265005...

LG je tukaj celo bolj poceni ceprav ima TFT Aktiv Matrix, katera je po mojem prepričanju boljša " čeprav nevem zakaj"

Zheegec ::

TFT Active Matrix so vse matrike v LCD monitorjih že doooolgoooo dooooolgoooo. Imaš pa tri GLAVNE različne tipe TFT Active Matrix:

- TN (katere imata oba zgoraj našteta monitorja)
- MVA/PVA (super)
- S-IPS (še suprejša) :)

Pa počasi se pojavljajo še te iste matrike z LED osvetlitvijo - seveda za visoko ceno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cebelar123 ::

Aha torej ni razlike, torej mi ostane samo primerjava med tema dvema monitorjema. Sicer se navdusujem zmeraj bolj na Samsunga ceprav je v bistvu koliko sem izvedel 25,5 colski, kar pa po moje ni neka razlika. Ima kdo kakšno mnenje o teh dveh monitorjih?

mAXTER ::

Tudi jaz imam podoben namen kupiti nov lcd kot cebelar123 vendar se nekako odločam med:


- LCD 24" ViewSonic VX2435wm

ter

- LCD 26'' Novita 2602WHD


Za novito nisem našel veliko testov, medtem ko tega viewsonica kar priporočajo. Cena je pa itak približno ista. Za kakršnikoli nasvet se priporočam.

L.P.

cebelar123 ::

Jaz bi se na tvojem mestu odločil za večjega torej 26" vendar dodal kak evro in kupil kako firmo,saj za Novita firmo nisem se nikoli ču + pred 3 leti sem sam delal v comtronu in testiral monitorje, lahko rečem da je bilo toliko defektov da so na koncu opustili testiranje in so rajši samo prodajali monitorje brez kontorle mrtvih pixlov. Takrat sem testiral Samsunge in LGje. Skratka polomija tale comtron.

Zheegec ::

Večji monitor je precej nesmiselna stvar, saj ima isto ločljivost....
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cebelar123 ::

Tukaj se nebi mogel strinjati, tukaj je enaka fora kot včasih med 17" in 19" enaka resolucija ampak večja slika pri 19". Kar pa pride zmeraj prav, sploh če imaš monitor malekost dlje od oči. Plus če slučajno misliš gledati filme igrati igre vse to so plusi.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Velikost je minus, ker je slika slabša. Monitorja pa tako in tako ne gledaš od preveč daleč ponavadi. Za to je TV.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cebelar123 ::

No jaz to govorim iz izkušenj 17" in 19" kjer je bila se kako potitivna stran malo večji monitor z enako resolucijo.

Mogoce je pri 24" in 26" kaj drugace saj sta oba monitorja precej večja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik in monitor za 3D design in render (za 2000 EUR)

Oddelek: Kaj kupiti
202103 (1711) dmk
»

Kateri 26'' LCD kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22126186 (10517) nejko8
»

Kupiti 24" monitor ali obdržati starega?

Oddelek: Kaj kupiti
72262 (1970) M-man
»

HD ready ali full HD tv sprejemnik in rač. ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
82057 (2009) xsannyx
»

Nakup LCD zaslona

Oddelek: Kaj kupiti
183239 (2970) lasse007

Več podobnih tem