» »

Nastavitev BIOS-a,

Nastavitev BIOS-a,

msenjur ::

Zivjo!

torej imam sledeč problem. Imel sem en računalnik, katerega je nadomestil novejši. Ko smo dobili novega je tastar delal čist uredu, razen kdaj pa kdaj je na začetku javil Sec Slave HDD error, press f1 to resume. In si pritisnil f1 in je delalo. Sec slave je bil cd, kateri je nekaj sral, pa itak ni uredu delal. No, in pol sm jest dobu tastarga, in sm hotu si lepo zrihtat mašinco zase, da bo delala. Lepo sm vse sformatiral, windowse na novo gor dal, skratka iz nule sm začel. Unga errorja ni več javljal, ker sem zamenjal cd enoto. Ker sem se pa predtem nekaj igral v Biosu, ker nisem vedel da je cd enota pokvarjena, sem mal pregledoval/preklapljal stvari v biosu pa to, in ker nič ni pomagalo, sem kliknil da je povrnil vse nastavitve na default. Sam zdej ko ga resetiram recimo, takoj na začetku najde primary master/slave, sec pa kr išče 30-40 sek, in pol najde in gre naprej. Vse dela. Za kakšne pol urce. Potem windowsi zmrznejo in to je konec. To nardi zmeri, če ko delam več kot 10 min recimo. Torej, mislim da sem pokvaril nastavitve v biosu, ker so bile prej našitamne optimalno, sedaj so pa na default. Mislim, da tud iskanje sec traja predolgo, in je tud to povezano z biosom.

Vem da je kišta stara 8 let, proizvajalca matične še ne vem, sam kaj sploh lahko naredim, da bi povrnil stare nastavitve, in zrihtal tisto predolgo iskanje sec diskov???
Problem se je pa pojavil, ko sva z bratom neki kable zadaj menjavala, (zaradi sec slave hdd errorja) in se je en strgal. Sam pol je brat tist kabel zamenjal. Error se je pa še naprej pojavljal, vse do zanč, ko sem zamenjal enoto.

Hvala za pomoč!

Enron x86 ::

Pozdrav.

Poskusi omogočit quick POST v biosu, to bi moralo znatno pohitriti preverjanje naprav ob zagonu. Zmrzovanje računalnika pa je ponavadi pokazatelj nepravilnih nastavitev zakasnitev RAMov v BIOSu. Če se ti ne da igrat s tem, prosi kakšnega kolega pa mu dej za pir.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

msenjur ::

a pol so rami problem mislis? A to pomeni da so zanic, ali kaj? Sam cudi me to, ker je mašina prej delala normalno, brez zmrzovanj!

Ja sej če je treba kej malega spremenit v nastavitvah, bi to kr sam naredil, sam fora je, ker sploh dost ne vem kaj kej pomeni...

Bo res treba na servis nest zgleda, al kaj?

Enron x86 ::

Ne, ne; sploh ni nujno da je z rami fizično kaj narobe, če je pred spremembo nastavitev BIOSa vse delalo. Samo privzete nastavitve, ki jih nastavi BIOS, pač niso primerne za tvojo konfiguracijo in jih je treba ročno nastavit.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

msenjur ::

a se da te info kje na netu dobit?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

jumperji na IDE ATA disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
111205 (1088) turist1
»

računalnik zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
221144 (917) solatko
»

secondary ide channel no 80 conductor install

Oddelek: Pomoč in nasveti
181473 (1281) Lizard
»

disk riba

Oddelek: Pomoč in nasveti
141213 (1026) matevzm
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191885 (1589) Paramedic

Več podobnih tem