» »

Računalnik se ne odziva

Računalnik se ne odziva

LukowLoL ::

Živjo!
Imam problem, računalniku amd athlon 64 sem menjal ventilator za "čip" pa nism dav pravega notr in ko sm prižgal so se ventilatorji zavrteli za trenutek in se use ustavilo. Sedaj ne dela več nič. Če ga še enkrat prižgem na napajalniku se mogoče prižgejo ventilatorji za manj kot sekundo in potem spet nič.
MA mogoče kdo kakšen predlog?
Kako preverim če napajalnik deluje? Ali je prišlo od kratkega stika ali kaj podobno, črno ni nikjer na matični sem preverli.

LukowLoL ::



Procesor: Amd athlon 64 3200+
Ram: 512mb DDR
Trdi disk: 160gb
Grafična kartica: Ati radeon X600 256mb
Matična plošča: nvidia nforce4
dvd/cd pekač: nec 3500
+Čitalec spominskih kartic

tole je približno noter razn malo rama ki sm ga dodal sam malo po nakupu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LukowLoL ()

Blinder ::

Nisem te cisto razumel.
Menjal si ventilator ali cel hladilnik? To si verjetno menjaval na northbridge ane?
Če si samo ventilator menjal nebi smelo bit nic narobe. Ce si slucajno zagnal racunalnik brez hladilnika(tisti aluminij), pa lahko(ceprav cudno) da se je kaj skurilo.
Mozno da si poskodoval maticno ko si slatal okoli nje - polil s nečem(samo to bi se moralo poznat zazgano), ali se razelektril na njej.
Dobro bi, ce bi imel se en napajalnik ali racunalnik, da preveris napajalnik..

Računalnik nič ne piska?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

LukowLoL ::

Menjal sem hladilnik na čipu ne na procesorju. Polil nism z ničimer sem pa zamenjal termalno pasto tam kjer sm menjal ventilator prej je bila bolj lepljiva sedaj pa sm dobil eno zravn ventilatorja ki sem ga kupil pa ni lepljiva ampak tekoča pač kot pasta more biti.
računalnik mi ne piska ker zgleda sploh ne dobi elektrike ker se nekje zatakne.
mam 2 računalnika še ampak nista moja in sta v garanciji tko da ne morm prevert napajalnika če ni nobenega drugega načina da to preverim. Napajalnik ima svoj ventilator in bi se mogel vrtet če ga priklopim pač in prižgem samo napajalnik?(brez da bi bil priklopljen na matično ali kaj drugega=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LukowLoL ()

Blinder ::

Če ni priklopljen na maticno plosco ne mores zagnat napajalnika, niti ventilatorja na njemu.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

LukowLoL ::

pol pa nimam pojma kaj bi blo lohko narobe.
zažene se za trenutek pa use postoji kasneje.

sedaj sm priklopu kabel za internet. vkljucek je na matični ni nikakršne kartice posebej pa lučka sveti rumeno tako kot je učasih ko je deloval tako da ne vem kaj to pomeni. ni šel napajalnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LukowLoL ()

tomaz17 ::

poglej če se ti kje ta hladilnik dotika matične, če je seveda seveda kovinski(ugibam;))

LukowLoL ::

dotika se matične na čipu kjer se mora.
sedaj mi računalnik dela napajalnik je uredu, samo ko ga prižgem sveti lučka za internet ko vtaknem kabel, vendar se ne prižge, prižge se pa ko uzamem vn baterijo tisto malo poleg tega čipa, (se mi zdi da je za bios al kako) in jo dam nazaj notri in se prižge tko da kakšen predlog glede tega?

Pyr0Beast ::

Kable za napajanje plate ven, pa nazaj noter. Poglej, če nisi pozabil na P4 konektor.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LukowLoL ::

p4 konektor?
dam vn uno baterijo ploščato pa mal premaknem mali ventilator za čip in se prižge na napajalniku računalnik in dela normalno. glavni konektor za plato nima veze.

Pyr0Beast ::

Si siguren da si nisi nastavil kakšno geslo za vklop ali pa vklop na tipko v biosu ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LukowLoL ::

z biosi se nism čisto nič igrov ker niti ne znam štimat nič.
malo pošnofam po bateriji in se užge ko pa ga ugasnem morm pa še enkrat mal baterijo vn uzet da se še enkrat prižge

Pyr0Beast ::

Sumim na slab napajalc ali pa slab/napačno zvezan konektor za vklop ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

LukowLoL ::

napajalnik je uredu dela super, narobe zvezan konektor bi lahko biv kriv samo ne vem pa kako bi biv prov zvezan :P morm poslikat pa dam sliko gor če bo komu kaj bolj jasno

LukowLoL ::


tako je prklopleno zdej. mogoče mal fali zgornji levi kot ker nism čist 100% da sm use skupi prov dav.

tkole je blo pa prej prklopleno predn sm karkol šov delat :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zagon prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162478 (2087) MIHAc27
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276818 (6250) lucky13
»

Lučka na monitorju utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
232217 (1770) Duhec
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398723 (8170) Pšenični
»

Po zamenjavi cpu & NB coolerja se komp ne pržge

Oddelek: Pomoč in nasveti
401841 (1532) Klemzz

Več podobnih tem