» »

Domači NAS in predvajalnik divx

Domači NAS in predvajalnik divx

xandros ::

Sestavil bi en racunalnik za predvajanje filmov in za shrambo podatkov.
Racunalnik naj bi bil ugoden, tih, ne prevec vroc, majhno ohišje in da pokuri malo energije.
Oblika ohisja mi ni vazna.Mrezna naj bo Giga, imam giga switch, diska naj bi bila v raid 1
Gledal sem predvsem v amd smeri, ker menda manj energije pokuri.
Lahko tudi kdo predlaga intel kombinacijo.
Razmisljal sem v tej smeri:
- 780g plosco recimo pri agt je ena Gigabyte za 69EUR (ali katero drugo predlagate)
- procesor 4850e ; ali je ta proc v redu, koliko pokuri, se ga da down clockat
- 2 G rama, ali bo to dovolj
- 2x wd640aaks , mogoce kaksen drug disk? koliko pokurita oba diska, bi z kaksno green linijo veliko manj energije pokuril
- kako hiter bi bil raid1 da bi lahko se uporabljal kot NAS polje
- katero ohisje predlagate in kateri napajalnik. Predvidevam da bi bilo recimo 120w dovolj
- kako je z tisino in temperaturami taksnega sistema
- kaksen sistem dati gor, da bi lahko predvajal ni divx in da bi imel oba diska v raid1. Je mozno v visti vzpostaviti software raid polje. Še kaksen drug primeren OS
- kako je z upravljanjem , daljinec, remote desktop?

Hvala za konstruktivne nasvete,mnenja,...

DustWolf ::

Jaz sem za točno ta namen nabavil tole:
MSI Media Live!

Pošteno! Če mene vprašaš. Poglej si specifikacije. Sem namestil gor MythBuntu in stvar deluje. :) Edini problem ki sem ga imel je to da se sprednja konzola malo povesi (za pol milimetra) in CD ne gre gladko ven (privzdigneš in gre bp).

Fotke.

Jaz imam sicer file server spodaj, na Ubuntu strežniku, ampak MythBuntu je tudi Ubuntu in ni razloga zakaj ne bi še kaj dodal (NAS = Samba za Windowse, ampak je SSHFS boljši če imaš Linux), samo priklopiš tipkovnico in miš ter namestiš. Sicer pa delaš z dalinjcem.

LP

Pyr0Beast ::

Je kakšen predvajalnik za 40€ z USB vhodom in en 320G zunanji disk preveč ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

xandros ::

@dust:
LAN kartica, je 1G ali 100M? Kako je z temperaturami?
Kaksen je napajalnik, koliko W?Koliksna je poraba z enim diskom?
Kako je z vgradnjo dveh diskov?
Kako je z raid1 na mzthbuntu?

Pa se komentar na ceno:
432e + proc + ram pa si na ceni 550e.

@pyr:
sedaj imam linux streznik za NAS, in bi rad to nadomestil, tako da bi rabil raid1 z dvema diskoma in 1G mreza.

DustWolf ::

Kartica je 1G, mam tudi jaz gigabitni LAN. :)

Temperature so take da je zadevi malo vroče v chipset, ampak ni panike. Jaz imam sicer original konfiguracijo ki ima CPU fan, torej hlajenje ni pasivno. Ampak se sliši ene tolko kot disk, se pravi ob gledanju TV ne moti. Pri AMDju je underclockanje avtomatično (PowerNow).

Napajalnik mislim da je 120 W.. nekak nevem ker ne piše. :D Pa tudi si ne predstavljam kako naj izmerim porabo. Prostor za dva diska je. SATA porti so pa itak štirje.

RAID1 je podprt strojno, samo izberi v BIOSu.

500 € cena je on-target. Meni se je zdelo vredno... ta srebrna kištica na mizi proti temu da imaš PC na tleh... ni sploh primerjave. PC pač ne moreš met v dnevni sobi razen če si geek in je stanovanje tvoje.

xandros ::

Pri meni bi bilo to prizgano nonstop.Ze zaradi NAS, ker bi imel vse datoteke na tem sistemu.
Kateri cpu pa si dal gor. A bi sel recimo 4850e(je 45nm)?
Napajalnik oz koliko porabi se zmeri z posebno napravo, kupis recimo v Conradu.
Kaj pa software raid pod mythbuntu?
Se pa strinjam , v dnevno ne sodi pc na tla.Ce je kaksna manjsa kista, se skrije za tv.

DustWolf ::

Pri AMD dejansko tisti nm nimajo nobenega vpliva na gretje... Vem, probal. Imaš 65W varianto, samo jo moraš izvohat (piše na škatli), ker isti CPU obstaja v obeh. Jaz sem dal sicer gor lepo Athlon 64 4600+, najcenejši Athlon 64, ki je trenutno dobavljiv. :) Stvar pride z hladilnikom za CPU z heatpipi.

Tam na sajtu od mythtv za msi live piše da če okrog obrneš cpu fan da se bolj hladi.

Mythbuntu setup je narejen da je simple. Kot Linux sem prepričan da podpira ampak ne vem kako moreš na glavi stat da ustaviš setup na pravem koraku, narediš RAID1 in potem nadaljuješ. Saj tisti hardwerski RAID1 je tudi softwerski, v končni fazi.

xandros ::

Ja ce mi crkne en disk, dam v eno masino z linux in mountam.Ce je narejen raid pod maticno, to ne gre.
Drugace pa hvala @dust, bom se pogledal instalacijo mythbuntu, ce bi slo instalirati sambo in raid.

Še ima kdo drug kakšno idejo,rešitev?

DustWolf ::

Jaz sem mel RAID1 v hardwareu že kje pa nisem mel tega problema da ne bi delalo... Mogoče je različno.

Kron ::

@ DustWolf

A ta mašina je primarno PVR - snemalnik?

DustWolf ::

Tisti MSI Media Live! je samo kišta z plato... kar noter daš je tvoja stvar, je pa res da ima integrirano grafiko z HDMI in S-video izhodi, in integrirano zvočno z konektorji na činče... tako da je praktična za ta namen. Stvar sama po sebi sicer nima TV kartice noter, ima pa en prazen PCI slot kamor lahko vtakneš nekaj po želji. :)

MythBuntu po drugi strani, pa je software suite za snemalnik, ja. Jaz uporabljam 1 funkcijo od mnogih, ta ti omogoča predvajanje filmov shranjenih na disku (v mojem primeru, na disku strežnika v drugi sobi, ki je mountan v datotečni sistem).

BigMan ::

Daj si gor Xbox Media center verzijo za Windowse, podprta sta tako XP kot Vista.
http://xbmc.org/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Software raid 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5711549 (10691) uporabniik
»

File server in router

Oddelek: Pomoč in nasveti
211551 (1026) ABX
»

Sestavljane home serverja

Oddelek: Kaj kupiti
329876 (8712) Dami
»

Raid

Oddelek: Strojna oprema
193855 (3593) ender
»

software linux raid5

Oddelek: Strojna oprema
261840 (1458) ender

Več podobnih tem