» »

pomoč pri "obnovi" mreže

pomoč pri "obnovi" mreže

sid ::

Prišel je čas delne obnove stanovanja in z njo tudi "obnova" domače mreže. Trenutno so vse sobe in klet povezane, vozlišče je v garderobni sobi. Kabli (cat5e) potegnjeni po ceveh. V garderobni sobi tudi modem in wi-fi router, ki pa ne dosega vseh kotičkov po stanovanju. Prenos obsoječih kablih do NAS strežnika mi dosega max 11MBs.
Vprašanje:
Ali bi z zamenjavo kablov na cat6 lahko dosegel višje hitrosti? Najdalši kabel je do kleti, okoli 25m. Da bi pokril stanovanje z wi-fi, bi obdržal router v garderobni sobi in dodal enega v dnevni, da pokrijem ostalo. Lahko v tem primeru pričakujem kake težave? V routerju v dnevni bi imel DHCP izklopljen in drug SSID za wi-fi.
Upam da podate kake pripombe, nasvete. Hvala
pridem pozno, delam grozno

madog ::

NE in NE

1. cat5 kabel bi moral delati 100m daleč še vedno 100Mbit/s. niso krivi kabli prej bi rekel da NAS "šteka" oziroma "bremza"

2. wifi se lahko priklopi kot extender in bi ravno tako moral delati BP do nazivne hitrosti
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

steev ::

11 MB/s je max na 100 Mbit mreži. Bo treba upgrade narest na 1 Gbit mrežo.
:|

ToniT ::

Zamenjaj switch na Gigabit in bo vse delalo veliko boljše. Če bo drugi router v dnevni sobi povezan s prvim po kablu, ne bo problemov.
Kablov ne rabiš menjavat.

sid ::

Oba routerja in switch imata Gigabit porte. Zanimivo je, da ko priklapljam switch mi v dveh sobah zazna Gigabitno mrežo, drugje pa ne. Kabel je isti, le njegova dolžina je dalša.
pridem pozno, delam grozno

beta1 ::

Slabo stisnjeni konektorji? So gigabitne mrežne kartice vsepovsod?

sid ::

v vseh prostorih iste vtičnice, test narejen z istim odejmalcem (prenosnik) in kablom v vsaki sobi posebej. Kabli iz sob povezani na 8port patch panel.
pridem pozno, delam grozno

čuhalev ::

Poskusi se s prenosnikom priklopiti direktno v switch v garderobni omari.

Jaz imam več kot 50 metrov dolg kabel CAT 5e in je ustreza pogojem za 1000BASE-T.

steev ::

Kaj pa NAS, Se priklopi na Gbit?
:|

Invictus ::

Itak ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sid ::

če testiram v kleti NAS preko switcha v kleti, je prenos preko 90MBs, torej ja, se priklopi na Gbit. Ko isti switch poizkusim v garderobi, le da je vmes kabel iz kleti, potem je mreža le 100mbs. Prav tako na kablih, ki sta daljša..
pridem pozno, delam grozno

kloko ::

Zelo verjetno gre za slabo spojene konektorje na kablih, torej zvezano "po domače", z nepravilnim vrstnim redom paric. Kabli bi morali biti v redu, tudi dolžine so daleč od mejnih.

L.p., Kloko

ToniT ::

kloko je izjavil:

Zelo verjetno gre za slabo spojene konektorje na kablih, torej zvezano "po domače", z nepravilnim vrstnim redom paric. Kabli bi morali biti v redu, tudi dolžine so daleč od mejnih.

L.p., Kloko


Se strinjam - po domače zvezani kabli....

eniLS ::

Tudi jaz se strinjam, sem imel podoben problem v novem stanovanju, kjer je elektro podjetje vezalo kable in konektore.

Ko sem zadevo uredil kot treba je bila razlika očitna.

Daniel ::

Nabavi si tester in poišči konektor, ki ima slab stik ali pa kar preventivno stisni nove gor. Mora delati na 1Gbit. Imel sem podobno težavo in je ravno tako bil krivec slabo stisnjen konektor.

sid ::

res je...en od konektorjev je bil slab in to ravno tisti na NAS strežniku ;) Hvala za predloge.
pridem pozno, delam grozno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet po hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6813187 (7977) XS!D3
»

Domače omrežje - precej veliko

Oddelek: Omrežja in internet
488689 (6988) SeMiNeSanja
»

Switch

Oddelek: Omrežja in internet
345075 (4166) SeMiNeSanja
»

UTP vtičnica in switch - ne zazna kabla.

Oddelek: Omrežja in internet
186183 (5807) Phantomeye
»

Kakšen 20m dolg kabel za internet?

Oddelek: Omrežja in internet
2110622 (10231) imagodei

Več podobnih tem