» »

Omrežje in "vdor"

Omrežje in "vdor"

racunalnicar ::

Zdravo!!

V vasi (tri družine) imamo skupen ruter in preko njega tudi internet. Pogosto me kdo kaj sprašuje in moram hodit k njemu rihtat, zato me nekja zanamia.

Na ta glavni ruter so priključeni še trije ruterji brezžično in na njih računalniki s kablom. Poznam vse MAC naslove ruterjev. Sedaj pa me zanima, kako bi jaz od doma (iz mojega računalnika) prišel na drug računalnik v tej mreži? Ostali ne bi rabili nič klikati, ker so bolj antiračunalničarji in me ne bodo razumeli.

Že v naprej hvala za odgovor!!

V-i-p ::

Na vsako mašino inštaliraš vnc server in potem preko svoje mašine dostopaš do vsakega.
www.realvnc.com
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

t3hn0 ::

ce so povsod windowsi, bi jaz kar remote desktop uporabu.
^.^

Veron ::

ender ::

RealVNCja se izogibaj, ker je plačljiv, namesto tega raje uporabi UltraVNC, ki je povsem brezplačen.

Za pomoč na daljavo je VNC primernejši od Remote Desktopa, ker pri VNCju lokalni uporabnik vidi, kaj počneš (pri Remote Desktopu se računalnik zaklene, in lokalni uporabnik vidi samo prijavni zaslon).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Veron ::

Če uporabljaš remote desktop preko msnja (ubistvu ni remote desktop ampak remote assistane) uporabnik na drugi strani tud vid kaj delaš na njegovem pcju


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VNC preko ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
162822 (2637) Karen
»

Nalaganje VNC Serverja pred vpisom gesla

Oddelek: Operacijski sistemi
202253 (1931) ender
»

Oddaljeni restart in logon

Oddelek: Pomoč in nasveti
131524 (1288) Tr0n
»

Remote desktop pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
221702 (1292) K0K0
»

Povezava dveh računalnikov - VNC različice

Oddelek: Programska oprema
112850 (2476) #000000

Več podobnih tem