» »

Težave z matično pl.

Težave z matično pl.

_mikia ::

Pozdravljeni!
Imam računalnik:
procesor: AMD Athlon 2,0+ GHz, 512 kB predpomnil., 266K, Palomino, Box
Matična pl.: Abit KD7 ATX, Via KT400 chipset, DDR, USB 2.0
delovni spomin: viking 1×256 Mb DIMM DDR RAM, 168 pin, 333 Mhz
trdi disk: hitachi deskstar 60 Gb, 7200RPM, ATA-133
grafična: Ge Force 6800
Formatirala sem računalnik, vendar nisem mogla naložiti Windows (pri inštalaciji se vse ustavi ko pri odštevanju pride do 32.min), večkrat sem probala, pa je vedno isto. Na servisu so "preverili" računalnik in mi rekli, da kao vse dela in da je najbrž šla matična plošča. CD Win imam originalen, kupljen za ta rač in brez prask.
Matične plošče se ne da kupiti, tudi rabljene ne dobim oz. očitno ne sprašujem na pravih krajih. Lepo prosim kogarkoli, da mi svetuje, kaj naj naredim z računalnikom, v trgovini mi pravijo, da je bolje da kupim novega, kaj pa drugega. Rada bi le, da bi račualnik delal, uporabljamo ga sicer redko. Ali obstaja katera matična plošča "enaka" kot tale Abit KD7 glede na to, da teh več ne delajo?
Lepo prosim za kakršenokoli nasvet, lahko tudi na mail: d.jasna@gmail.com
Hvala in lep pozdrav,
jasna

logout ::

Tak star računalnik se ne splača popravljati, razen če se tega lotiš sama, kar pa dvomim, da ti bo uspelo. Primerno ploščo se sicer dobi tudi še novo, npr. tule. A če primerjaš, da za cca. 200€ dobiš že komplet nov računalnik, se to po moje ne splača.

L.p., Kloko

PacificBlue ::

Se strinjam. Pa potem bi verjetno morala še plačati na servisu, da ti vgradijo matično ploščo..kar spet nanese kr nekaj evrov(30 evrov ura dela).

No odločitev je pa vsekakor tvoja:)

delfinus ::

Dobra izjava na servisu, to se mal hecajo verjetno. Kao vse dela in da je potem sla maticna.
Ce se sama ne spoznas na prestavljanje komponent poskusi najti kaksnega mladca, ki ti bo pri tem pomagal. Lahko, da je samo kaksna banalnost. Lahko, da crkuje trdi disk ali pa ram. To pa z je pac potrebno, da dobi v roke kdo, ki je v tem nekoliko bolj izkusen. Sicer pa pa je ta PC za Word in internet ze cist dober. Kar ti svetujem je nabavo vsaj 1GB rama in ti bo delovalo dosti dosti hitreje kot ti pa je delovalo do sedaj. Sicer pa... kaj je bil vzrok tvojega formatiranja?

lp, D.

Pyr0Beast ::

Z rami je mela ta plata velike težave kolikor vem. .. bi pa znalo biti kaj drugega.

... kaj točno pri 32 minutah dela, zaznava strojno opremo ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_mikia ::

Pri 32 minuti inštalira. (tisti okvirček ki kaže procente se pobarva 2/3). Sem priklopila drugi (in tretji) CD ROM pa tudi ni šlo. Formatirala sem zato ker je računalnik počasneje delal. nekaj časa nisem mela antivirusnega progr., pa sem mislila,da je bolje če vse zbrišem, če bi se kak virus kam skril, čeprav se je internet uporabljal pretežno za email, google, nobenih emul ali torrentov. In pa zato, ker sem pred tem že večkrat uspešno formatirala rač. (ne tega). Pred tem je vse delalo.
Ok, hvala vsem!
Lp, Jasna

jest10 ::

Če sama ne boš našla rešitve, vzemi poceni nov sistem. klik
Popravljati/kupovati nove stvari za obstoječega se ti ne splača.

Pyr0Beast ::

Zna biti, da je disk ali pa ram kriv za tako situacijo. Glede na to, da si zapisala, da je računalnik začel delovati počasneje, bi sam sumil disk. Če je procesor, največkrat sistem postane popolnoma neodziven, če je ram ponavadi dobiš BSOD - modri ekran s sporočilom o napaki. Za disk, da ti včasih kar dolgo odpira moj računalnik ali pa ga na splošno bios dolgo zaznava.

Popravljati/kupovati nove stvari za obstoječega se ti ne splača.
Pa ja da ne? Sigurno, da se splača popravljati, če ne drugega, za to, da se česa naučiš.
Lahko, da je samo kakšen oksidiran ali razjahan kontakt kje, pa za to res ni treba kupovati novega računalnika.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jest10 ::


Popravljati/kupovati nove stvari za obstoječega se ti ne splača.
Pa ja da ne? Sigurno, da se splača popravljati, če ne drugega, za to, da se česa naučiš.
Lahko, da je samo kakšen oksidiran ali razjahan kontakt kje, pa za to res ni treba kupovati novega računalnika.

S tem sem imel v mislih popravila na raznih servisih, kjer ti "strokovno" ugotovijo, da je crknilo pol stvari in jih "poceni" zamenjajo.

Pyr0Beast ::

Ok, potem pa v redu [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega pralnega stroja

Oddelek: Kaj kupiti
153456 (2660) FrRoSt
»

Nov polnilec za računalnik ne polni nove baterije

Oddelek: Pomoč in nasveti
142207 (1289) rose2288
»

Računalnik se sploh ne naloži- niti biosa ni.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161889 (1242) Arto
»

če serviser nič ne reši - kdo plača

Oddelek: Loža
232771 (1776) Hammer123
»

Udar strele - je mozno da unici tudi procesor?

Oddelek: Strojna oprema
61211 (944) Pyr0Beast

Več podobnih tem