» »

Zaslon se izklopi

Zaslon se izklopi

Grey ::

Pred nekaj dnevi sem kupil računalnik Athlon X2 5200+, 2GB RAM, 9800GT (Club 3D), matična plošča pa je Gigabyte MA69VM-S2. Napajalnik pa je LC 550W Green Power 2 (naj bi bili precej dobri, imam enakega v drugem računalniku, ki laufa podobno konfiguracijo in ni problemov). Problem je napisan v naslovu. Ko zaženem kakšno strojno intenzivno igro (Crysis, S.t.a.l.k.e.r., Neverwinter Nights 2), kjer v drugem računalniku ventilator deluje na 100%, se zaslon po nekaj minutah izklopi v stand-by in računalnik lahko samo še resetiram medtem, ko pa recimo Spore in C&C3 delujeta brezhibno po več ur. Ravno tako se zgodi, ko zaženem 3dMark 06 (nastavljeni vsi testi, izklopi se pri 2. testu za fill-rate. Če izklopim prve teste in začnem pri fill-rate se izklopi kasneje, ampak še vedno ne pride do konca testa).

Pregrevanje ali kaka fuč komponenta? Jaz sumim prvo in sicer, da na grafični ali pa na procesorju hladilnik ni dobro pritrjen.
  • spremenilo: Grey ()

gamemen ::

fuč kmponenta.
meni se je isto dogajalo ko sem kupil nov računalnik.
čim sem začel igrati malo bolj zahtevno igro ( takrat sem igral Crysis ) se mi je po nekaj minutah zaslon izklopil in sem lahko samo še resetiral PC.
nesi v trgovino in naj ti pregledajo PC.
pri meni so našli fuč RAM in sicer hladilnik na RAMU je zajebavo.

pivo ::

pri meni je bla pa grafika v takem primeru,preveri oboje
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Grey ::

Evo, danes sem dal stranico dol, usmeril not kalorifer (premer 25cm), odprl okno in zagnal 3dMark 06 (temperatura v ohišju je bila vsaj 10C nižja). Test je prišel skozi ene 5x, večkrat se mi ni dalo. Torej je bil problem res pregrevanje. Kišta, naj povem, nima nobenega dodatnega ventilatorja razen enega spredaj spodaj, ki piha bolj malo. Izgleda, da bo treba nabaviti ventilatorje. St00pid me... :S
Je pa stvar taka, da mi v PC Wizardu ne kaže temperature za grafično kartico ali v kateremkoli drugem programu. A grafične senzorja za temp od te firme (Club3D) nimajo ali je problem v tem, da je nVidia dala to funkcijo ven?

gokky ::

Evo, danes sem dal stranico dol, usmeril not kalorifer (premer 25cm), odprl okno in zagnal 3dMark 06 (temperatura v ohišju je bila vsaj 10C nižja). Test je prišel skozi ene 5x, večkrat se mi ni dalo. Torej je bil problem res pregrevanje. Kišta, naj povem, nima nobenega dodatnega ventilatorja razen enega spredaj spodaj, ki piha bolj malo. Izgleda, da bo treba nabaviti ventilatorje. St00pid me... :S
Je pa stvar taka, da mi v PC Wizardu ne kaže temperature za grafično kartico ali v kateremkoli drugem programu. A grafične senzorja za temp od te firme (Club3D) nimajo ali je problem v tem, da je nVidia dala to funkcijo ven?


Na tvojem mestu ne bi kupoval ventilatorja, ampak od prodajalca/proizvajalca uveljavljal garancijo in zahteval, da zadeva deluje. Sedanji dnevi sploh niso tako topli, da bi lahko trdil, da je problem zunanja temperatura in vprašaj se, kakšne ventilatorje boš rabil poleti, ko bo zunaj (in tudi v marsikaterem stanovanju) 30+ °C

Grey ::

Upošteval tvoj nasvet in nesel nazaj. Nova je prišla brez dodatnih ventilatorjev skozi 3DMark. Juheeej! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem glede na zmogljivost prepočasen

Oddelek: Pomoč in nasveti
10893 (690) huek111
»

Temperature vaših 8800 GTS grafičnih kartic

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212453 (1695) kixs
»

3dMark xx problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
91109 (1006) schwabspenk
»

Zverina 7950GX2 na testu

Oddelek: Navijanje
362365 (1094) zbogi
»

problem z radeon 9000

Oddelek: Pomoč in nasveti
211216 (854) Klemenn

Več podobnih tem