» »

Prenos Operacijskega sistema

Prenos Operacijskega sistema

Jeronimo ::

Živ.

Zanima me, kako bi lahko prenesel operacisjki sitem WinXP katerega sem naredil v Microsoft Virtual PC na "običajni" HD - kot primarni operacijski sistem.

Z Acronisom 11 sem naredil backup sistema v Virtual PC, ga prenesel na "real" HD in ponovno z acronisom probal zadevo razpakirati na C disk.

Vendar ne deluje.

Ali se omenjena operacija da narediti - torej iz Virtual na običajni HD in obratno.

Hvala
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

misek ::

Moralo bi. Kaj pa ti je šlo narobe? Problem nastaja zaradi gonilnikov in podobnim.

Jeronimo ::

Acronis pri ponovnem inštaliranju backupa na C disk zahteva reboot, da ga v rebootu naloži. Vendar imam občutek, da je hotel naprej naložiti kakšne zadeve od Virtual PC konzole - ker pa le te seveda ni se je zadeva obesila v DOSU - in zahtevala neke komande.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Jeronimo ::

Sem probal zadevo naložiti preko Acronis boot CD - naredi celoten Recovery, vendar ko bi morali se Windowsi bootat, gredo na screen za varni zagon - vendar se tudi v varnem načinu ne naložijo.

Napaka pri drajverjih - če zadeva deluje na Virtual PC - kjer so vsi driverji naloženi, bi morala tudi na real ...pomoje kaj narobe delam.

Ima kdo kakšno izkušnjo s tem?

Hvala

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

dronyx ::

Po moje to ne more delovat, ker v Virtual PC verjetno nimaš pravih gonilnikov za strojne naprave v računalniku, ampak navidezne (virtualni računalnik na različni strojni platformi izgleda enako). Sam sem sicer delal samo z VMWare in verjetno Virtual PC ni dosti drugačen način virtualizacije.

Jeronimo ::

Hmmm .. tole bistveno zmanjša uporabnost virtual PC če ne moreš prenašati sistema iz real v virtual in obratno.

Zoprno ... pa je šlo cel kup dela v nič ...
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

dronyx ::

Virtualizacija za domačo uporabo verjetno ni ne vem kako uporabna, razen morda če si rizični uporabnik interneta (torrenti in podobno), potem lahko v virtualnem računalniku brskaš po internetu in preizkušaš razne sumljive programe, brez da bi ti lahko pokvarili osnovno namestitev. V bistvu imaš tako nekakšno karanteno.

Drugače pa se virtualizacija veliko uporablja tudi v razvoju programske opreme, ker imaš ti lahko na istem računalniku razvojno okolje in hkrati v virtualizatorju ti tečejo razni strežniki (SQL, web...), kjer se lahko igraš z različnimi konfiguracijami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualizacija Windows 98

Oddelek: Pomoč in nasveti
303114 (2173) krneki0001
»

Zamenjava OS-a (Vista > XP)

Oddelek: Operacijski sistemi
191980 (1554) ABX
»

išče se rešitev

Oddelek: Operacijski sistemi
191566 (1151) bluefish
»

kako v VMware ali virtual PC povleči cel sistem

Oddelek: Operacijski sistemi
101537 (1359) luky
»

Virtual PC

Oddelek: Programska oprema
61784 (1661) Vuli

Več podobnih tem