» »

HD in 1680*1050 monitor?

HD in 1680*1050 monitor?

Jaakc ::

Zdravo!
Mene samo mal zanima kako dela HD format na takih monitorjih. Kje bi bla bolsa slika,pri 1080 ali 720? Za moj monitor pise da ima HDCP,mi mogoce lahko kdo mal bols razlozi kaj je to?
Pa se nekaj,a je kaksna velika razlika med DVI in VGA prikluckoma?
Hvala,Lp

Pyr0Beast ::

Razlika med 1080p in 720p je dokaj majhna na majhnih ekranih


Razlika med DVI in VGA priključkoma definitivno je. Za Flat-panele je najboljši DVI, sicer pa tudi VGA prebavi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kixs ::

Ker ti monitor ne podpira HD 1080p resolucije (1920x1080), ti dejansko softver (recimo Media Player Classic) skrci sliko tako, da vseeno vidis vse in to z se vedno veliko detaili.

Razlika med 1080p in 720p pa je dokaj ocitna. Vendar moras najprej imeti tak zaslon, ki podpira FullHD resolucijo in tudi kvaliteten posnetek (Blu-ray).

HDCP je samo standard, ki ga mora podpirati Zaslon + graficna kartica + OS. Nudi pa zascito predvajanju digitalne vsebine. Torej za samo kvaliteto to nima veze. Za prihodnost pa je to pametno imeti.

Vsekakor je DVI dosti boljsi od VGA - ce ti monitor to podpira.

lp

Cveto ::

Hm, meni na HP-ju 2207 z HDMI vhodom podpiše da podpira tudi 1080p. In če priklopim DVD rekorder z HDMI-jem mi avtomatsko preklopi na to, čeprav to ni njegova native rezolucija.

kixs ::

Menda ne mislis, da imas potem polno HD resolucijo 1920x1080?! Tale HP ima 1680x1050 in toliko pik tudi prikaze. Ocitno ti ali reze sliko (overscan) ali pa naredi downscale (bolj verjetno).

lp

Matev ::

HD ready
full HD
real HD
HD supported

...

to je tako kot kontrast - kjer je velikokrat naveden dinamični

Keyser Soze ::

HDCP je samo standard, ki ga mora podpirati Zaslon + graficna kartica + OS. Nudi pa zascito predvajanju digitalne vsebine. Torej za samo kvaliteto to nima veze. Za prihodnost pa je to pametno imeti.

Odvisno.
Res pametno bi bilo kupovat izdelke, ki se ogibajo tega standarda in ponujajo isto kot tisti, ki ga imajo.
Bi ponudniki vsebin parkrat pomislili v kakšni "embalaži" bodo izdali svoje izdelke na trg, če bi vedeli, da HDCP protected vsebine lahko predvaja samo 1-2% svetovne populacije.
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI izhod na VGA vhod

Oddelek: Strojna oprema
61453 (1166) Dzhimen
»

1080p na 4K TV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5714839 (13029) iMark
»

HDMI na VGA, in ne obratno!

Oddelek: Zvok in slika
4511082 (6245) 111111111111
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922588 (20493) Yoni
»

Prvi HD-DVD film na BitTorrentu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
9312930 (9405) MrStein

Več podobnih tem