» »

instalacija windowsov brez opticne enote

instalacija windowsov brez opticne enote

Mediator ::

Na prenosniku mi je odpovedala opticna enota..zato me zanima, ce je se kaka druga moznost da instaliram windowse? Aja, pa bios ne podpira usb flash boot..

ender ::

Če je prenosnik narejen v zadnjih 5 letih je praktično nemogoče, da ne bi podpiral bootanja iz USBja. Sicer pa, če se ti Windows še vedno boota, lahko na računalnik skopiraš mapo i386 iz namestitvenega CDja (pri tem mape ne preimenuj) in poženeš winnt32.exe iz te mape. Ti pa v tem primeru ostanejo na disku stvari od prej, ki jih ni preveč preprosto počistiti.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Duhec ::

Hm, če mu sistem dela vseeno ne more kopirat s CD enota ker ne bere. Raje preko mreže skopiraj tisto i386 mapo iz original CDja, ki ga vstaviš v en PC, ki je povezan s tvojim prenosnikom.
Če ti pa XPji ne štartajo niti v varnem zagopnu z mrežno podporo potem bi jaz disk vzel ven, ga dal v en PC, ga formatiral z Win98 s stikalom /S (sistemski) na FAT32, nato pa prekopiral i386 celoten direktorij z original XP CDja. Skopiral bi še Smartdrv.exe na root od Cja, da pospeši kasnejšo inštalacijo.
Nato vstaviš disk nazaj v notebook, štartaš in padeš v DOS prompt.
Poženeš Smartdrv (če Smartdrv javi, da manjka himem.sys moraš še ta fajl skopirat na root od C diska prenosnika in skreirat config.sys faj, ki vsebuje samo eno vrstico: device=himem.sys ), nato greš v Win32 mapo in poženeš WINNT program.
Vse ostalo naprej znaš. Ko se XPji naložijo, pretvori FAT32 v NTFS.
Sicer pa si omisli zamenjavo cd enote čimprej, ker jo boš slej kot prej potreboval, če ne za drugega za kako recovery konzolo ali morebitno reinštalacijo.
Lahko bi vsaj povedal kaj več o prenosniku, model, kolk velik disk, ata, sata ...

Duhec ::

No, sem pozabil... če je ata disk potem bi rabil ide konverter, da ga lahko priklopiš na navadni 40 ali 80žilni ata kabel.Če je pa sata pa ni problem.

Pyr0Beast ::

Ah, dobiš in ide konverter/sata/ata adapter na USB, tak da ni panike. Pa še optične pogone podpira, katero jih, za to namenjeno ohišje ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 98 emulator za stare igre

Oddelek: Igre
142156 (1142) Golf_GTI
»

Virtualizacija obstoječega win3.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
282115 (1244) kixs
»

Windows XP namestitev brez uporabnega CD pogona

Oddelek: Operacijski sistemi
142612 (2366) Mercier
»

direktno v windows

Oddelek: Programiranje
71315 (1156) jure1873
»

Sistem je blokiran!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131202 (1031) Space Surfer

Več podobnih tem