» »

ne boota se cd-ja

ne boota se cd-ja

smrkecXY ::

na pc-ju sem imel xp-je in vse je delalo ok.
nardim bootable-recovery cd
v cd vstavim cd z linuxom in se mi boota s cd-ja in inštaliram kubuntu.
kubuntu dela, vendar sem nekaj prčkal (hotu usposobit tv out) in pobrisal driverje za grafiko in je kubuntu šel rakom žvižgat
problem se pojavi sedaj, ker se računalnik sploh noče bootat z nobenga cd-ja (probal sem; win xp, moj bootable cd, ubuntu, kubuntu, pa še en program)

če pritisnem F12 me vpraša s kje se nej boota in rečem CD, pa me ne šmirgla 5%. bios se mi zdi, da sem tut že cel okol obrnu in nastavil vse, tko kot naj bi blo. Res mi je že zmankal idej, kako naj rešim mašino.
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

bluefish ::

kaj bi ti sedaj sploh želel narediti?
Če sem prav razumel ti ne zažene CD-ja?

smrkecXY ::

rad bi na novo naložil xp-je. vendar jih preko cd-ja ne morem, ker se mi noče s cd-ja bootat.

sem tut že kable preklapljal s cd-ja na disk in razne varjante.
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

solatko ::

Vzameš disk ven, če je ide ga daš na slave in ga formatiraš, če boš imel hdd na slave, ne bo zagnalo sistema. Vzemi program za tvoj disk in s tem orodjem naredi disk na novo (lahko samo particijo, če jih ima več).

smrkecXY ::

formatiram ga kar v tem računalniku? kak se že to nardi brez xp-jev?

drugač pa dober predlog da na disku prestavim jumperje, na to se res nisem spomnu, sem jih pa na cd-ju prestavlju.

s programom nardit novo particijo je vrjetno potrebno disk v druo kišto prklopt a ne?
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

bluefish ::

ali pa naredi tako: ta disk vstavi v drug računalnik in ga formatiraj preko sistema, ki je nameščen tam (v Win recimo uporabiš Start > Run > diskmgmt.msc in izbrišeš vse particije, ki so na tem disku). Potem pa ga vstaviš nazaj in namestiš sistem.

solatko ::

Jaz uporabljam Acronis disk directory suite in s tem orodjem naredim boot disk, gor pa imaš vsa potrebna orodja, da se tudi s kakšnim hirens boot diskom, tega je kolikor hočeš, sam če nimaš, boš moral pri kolegu dol potegnt in nardit CD. Ali pa disk nesi h kolegu, pa tam zrihtajta. Ko boš mel disk prazen, bo instalacija stekla kot je treba, sam ne pozabi dat jumper na master.

smrkecXY ::

en boot cd z nekimi orodji sem že imel, pa ni delal, ker se ni hotel bootat z njega.

thnx fantje, bom naredil tako, da bom disk v drugem pc-ju sformatiral! upam, da bo potem delalo:|
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

solatko ::

Če boš jumperje premaknu, bo cd delal.

smrkecXY ::

glej moj naslednji post...
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smrkecXY ()

Tr0n ::

Downloads Hiren's Boot CD ali kak drug tool bootable CD, ki jih kar mrgoli na netu in si nastimas. Ali pa kak Live CD.

smrkecXY ::

al jst tebe ne razumem, al pa ti mene ne:P
kišta že dela, xp-ji že žvrgolijo gor. hvala za predlagan program, morda kdaj prov pride;)

pa vidim, da sem prej pozabil omenit, da za boot niso bli krivi jumperji ampak pokvarjena cd enota, katera je začela nazaj delat. Potem pa sem imel še drug problem, da nikakor nisem mogel inštalirat xp-jev, ker se je vedno znova bootal s cd-ja, in za to pa so bli krivi jumperji.
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

inštalacija windows xp s trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
283079 (2219) ngc2392
»

CMOS Checksum Bad

Oddelek: Pomoč in nasveti
121131 (959) roni125
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
224776 (3595) gorenjc
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171616 (1343) @ljash
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452357 (1728) BlackHole

Več podobnih tem