» »

Plačevanje položnic

Plačevanje položnic

neres ::

Nekaj vprašanj:
1. Lahko plačujem položnice (npr. za elektriko) za nekoga drugega?
2. Bojo prejemniki denarja vedeli da sem jaz plačal in ne tisti, ki je napisan na položnici?

Kremenčkova ::

Zdravo,

prejemniki denarja vidijo po sklicu kateri račun naj zapirajo, tako da lahko plačaš za koga drugega.

St@jler ::

seveda. njim je važen samo sklic. No mogoče še namen. Pa seveda da na pravi račun nakažeš ;)

neres ::

OK, hvala.

Ampak vseeno bojo videli od kje je prišel denar, ne? (Čeprav verjetno ne bojo preverjali.)
Namreč jaz bi raje plačal anonimno oz. da bi izgledalo kot da je plačal tisti ki je napisan na položnici.

Utk ::

Izvoli na pošto pa plačaj.

bluefish ::

sicer nisi nič napisal, kje plačuješ.
Če imaš recimo položnico iz Elektro LJ, ki je naslovljena na Janeza, potem jo pač plačaš na okencu pošte, Elektra, banke,... Nihče ne bo preverjal identitete.

St@jler ::

Ja identiteta se vidi samo če plačuješ prek e-banke (klik, abanet,...). Še najbolj se ti splača nesti na sedež podjetja, kateremu moraš plačati. Če je to sploh možno. Ker na šalterji so killer provizije ;(

Vikking ::

Če govorima o položnici za elektriko. Ker je že naslovljena na naročnika, bo elektro smatral da jo je plačala oseba kateri je bil račun poslan, neglede na to kdo je plačal in iz katerega TRR-ja je denar prišel, če si plačal elektronsko. V sistemu ne vidijo osebe, ampak SKLIC.

Če si plačal gotovinsko na okencu pa sploh ne morejo vedeti, kdo je vplačal. Za podjetja je važno da je PLAČANO. Ostalo je nepomembno.

Če pa govorimo recimo da je vmes kakšno kaznivo dejanje kjer bi policija karkoli preiskovala, pa te pri elektronskem plačilu ob sodnem nalogu dobijo za malo šalo.
Pri gotovinskem plačilu pa preko kamer, sicer zelo teško, a če si reden komitent taiste enote kjer si plačal, te bodo brez problema dobili.

Matev ::

meni so dali doma položnice in sem jih šel plačati
pa na nobeni ni bilo moje ime

andromedar ::

Tudi jaz plačujem vse položnice za svoje starše preko prospleta. Na nobeni položnici nisem jaz gor napisan...pa ni bilo še nikdar problema. Res je pomemben samo sklic.
Eh?

vasquez ::

Obstajata dve vrsti plačil. Pri posebni položnici prejemnik dobi samo podatek o sklicu in znesku (namena in nalogodajalca sploh ne vidi). Če pa uporabiš obrazec BN02, potem prejemnik vidi vse podatke, ki si jih vpisal.

neres ::

Če si plačal gotovinsko na okencu pa sploh ne morejo vedeti, kdo je vplačal.

Fak, sej res.:))
Sem prav pozabil na to možnost, ker plačujem vse preko neta. (z gotovino so res ubijalske provizije) Hehe, tudi "anonimnost" ima svojo ceno.:D




Obstajata dve vrsti plačil. Pri posebni položnici prejemnik dobi samo podatek o sklicu in znesku (namena in nalogodajalca sploh ne vidi). Če pa uporabiš obrazec BN02, potem prejemnik vidi vse podatke, ki si jih vpisal.

Aha, zanimivo.

BigWhale ::

Jaz placam, v Namen pa napisem: Podkupnina za ugrabitev predsednika drzave. Ali pa Provizija pri nakupu jedrskih odpadkov.

To nikol noben ne preverja.. ;>

ttommy ::

neres-bi rad naredil dobro delo?Je kdo dolžan,pa bi ti rad plačal,denarja pa tisti noče vzet?
Gamer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Placevanje poloznic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8921270 (16859) drekodovce
»

trr

Oddelek: Pomoč in nasveti
192913 (2485) Assass1n
»

Spletna banka ABANET

Oddelek: Loža
194359 (3064) shadeX
»

Paket via Pošta slovenije - nepričakovana dodatna postavka

Oddelek: Loža
4910101 (9100) kitewing
»

Izgubljena položnica

Oddelek: Loža
62114 (1859) Blum

Več podobnih tem