» »

Recikliranje odslužene strojne opreme

Recikliranje odslužene strojne opreme

popec ::

Hello!

Zanima me, ali v Sloveniji obstaja kakšno podjetje, ki reciklira ali ustrezno razgradi odslužen hardver (na primer iz zgodnjih 90-ih ali pokvarjene naprave).
Sicer lahko pokvarjeno CD-ROM enoto vržem v smetnjak, vendar me vseeno zanima, če kdo pozna okolju prijazno alternativo.
h$^

logout ::

Elektronskih naprav ne smeš metati v smetnjake z navadnimi smetmi, ker so to posebni odpadki. Na smetiščih imajo posebne kontejnerje, kjer lahko te stvari zastonj odložiš. Ponekod so tudi že prodajalci organizirani in zbirajo tovrstne odpadke, mislim da jih celo zakon obvezuje k temu.

L.p., Kloko

popec ::

Hvala za odgovor. Verjetno se bom torej v bližnji prihodnosti odpravil na ekskurzijo do smetišča ali do prodajalca, ki take odpadke zbira. Ima kdo kakšen konkreten naslov?
h$^

echo ::

Popolnoma odvisno od tvoje lokacije

Redorange ::

V bistvu se znajdejo v Afriki tudi e odpadki iz Evrope, kljub temu da evropska unija to prepoveduje.
Tako da pitaj boga kam grejo tisti odpadki.

Voip ::

Zdi se mi, da se ti ukvarjajo s tem, nisem pa prepričan.

http://www.pikas.si/

BaRtMaN ::

Enkrat je bil v oddaji Tednik prispevek o teh tehničnih odpadkih. Trgovci so obvezani sprejeti stare tehniko v približno takšnem obsegu, kolikor se od njih nabavi. Npr. pralni stroj za štedilnik, TV za računalnik s CRTjem...

Trgovci to potem posredujejo firmam, kot je zgornja, ki odpadke grobo razvrstrijo - elektronika, steklo, težke kovine, plini... Nekaj ostane v Sloveniji, nekaj gre v tujino, večina gre na smetišče, nekaj malega se reciklira.

Šimpanz ::

V Ljubljani imaš podjetje Blok v Črnučah ki reciklira električno in elektronsko opremo.

#000000 ::

Mene pa zanima iz katerega materijala je trdi disk oz. sami diski kamor se zapisujejo podatki ?

Po občutku zgleda rosfraj-inox, ampak je malo lahek zanj.

#000000 ::

Kva res noben ne ve ?

PaX_MaN ::

Pyr0Beast ::

Ohisje aluminij, plosce iz stekla ali cesa podobnega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

Ja steklene niso, definitivno so kovinske zdele sem eno zvil in res zgleda podobno aluminiju samo malo trdnejši materijal je.

Pyr0Beast ::

Odvisno od leta izdelave. Prve so bile steklene, nato so stvar za nekaj let opustili, zdaj pa je steklo ze spet v akciji :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

popec ::

Hvala za info o Blok in Pikas. Bom prečekiral ob priliki.
h$^

Kamran ::

Ojla,

Se opravičujem za obujanje skoraj 6 let stare teme.

Ve kdo kje bi se v okolici LJ npr. dobila bakrena mrežica s približno 1 mm stranico kvadratastega vzorca ? Ne bi je rabil veliko, kake 40 x 40 cm maksimalno. Pogoj je le ta, da je čisti baker, ni tudi nujno, da je mrežica tako gosta. :|

eBay variante mi niso nič pametnega našle (mogoče gledam pod napačnimi ključnimi besedami). Torej neke mikronske možnosti so že prehude (čeprav uporabne za nek drug nadaljni proces).

Potrebujem za tole. Lahko bi tudi uporabil nek tanek čisti bakren list kot v videu, vendar hočem, da sedimentacija opravi svoje delo pri ločitvi zlata od pinov. 8-)

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321583 (17187) Mare2
»

Ločevanje odpadkov - odstranjevanje ostankov hrane in ostalih stvari iz embalaže

Oddelek: Problemi človeštva
365320 (4449) fosil
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734169 (30670) mikic007
»

Ločevanje odpadkov (v praksi, doma) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5441673 (40667) Sandoval

Več podobnih tem