» »

Domena kupljena, kako naprej?

Domena kupljena, kako naprej?

Rokic ::

Živjo!
Mislil sem, da bo lažje ampak ni šlo vse po planih. Kupil sem domeno, sedaj pa ne vem kako bi to domeno obesil na domači IP. Mislil sem, da dejansko samo vpišem v nastavitvah registrarja kam naj pokaže domena, ampak ni to to.
Zanima me, če je mogoče uporabiti tudi druge DNS serverje ali ga moram sam usposobiti na domačem serverju?
Preprosto povedano. Ne sanja se mi kako naprej :(

Hvala za pomoč

Tilen ::

Tam kjer si kupil domeno imajo najverjetneje tudi svoje imenske strežnike. V njihove imenske strežnike dodaš zapis za tvojo domeno katera kaže na tvoj zunanji (statični) IP naslov. Reverse DNS iz IP-ja nazaj v domeno ti mora pa urediti ISP pri katerem imaš internetno povezavo. Vse omenjene storitve so lahko brezplačne, ni pa nujno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

brodul ::

Odvisno od tega kje si domeno registriral, imas moznosti brezplacnega gostovanja DNS streznika. Če te moznosti nimas gres na http://dns.siel.si/ kjer ti nudijo brezplacno gostovanje. Ker so fantje carji vzames papirnat bankovec in jim ga posles na naslov firme z pripisom: "Hvala fantje, pejte na pir!". Tam pa potem napises A record z poddomeno www, da gre na tvoj naslov kjer imas streznik.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Tilen ::

V tem primeru še vedno ne deluje reverse DNS.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Izak ::

Zakaj sploh bi potreboval reverse dns?

NoName ::

za reverse DNS se moraš načeloma dogovoriti s svojim ISPjem... probaj srečo - pošlji mail na dns@XXX, pri čemer je XXX domena tvojega ponudnika, recimo amis.net, siol.net, t-2.net, ... predpogoj je seveda *statični* ip naslov. če imaš pa vsaj /24 subnet, v kar dvomim, pa bi ti ponudnik dostopa takoalitako moral ponudit upravljanje svojih reverznih preslikav...

aja... nekateri storitev spremembe PTR zapisa računajo!
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NoName ()

Rokic ::

kako je pa s temi A-zapisi? Če bi to uredil bi moralo delovati ali se motim?

Izak ::

Če v A zapis dodaš tvoj IP (statičen ip) bo seveda domena kazala na tvoj IP. Če imaš dinamičnega si lahko urediš dynamic dns storitev in tako namesto A zapisa, uporabiš CNAME zapis, ki kaže na tvojo dynamic dns domeno. Za prikaz spletne strani, potrebuješ še delujoč web strežnik (recimo apache) ki je tudi pravilno konfiguriran.

EDIT: ko vpišeš zapis (A, CNAME,...) v domenski strežnik tvoje domene, vse skupaj rabi kar nekaj časa, da se osvežijo vsi dnsi in dejansko začne tvoja domena kazat na tvoj IP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izak ()

Rokic ::

Spet vprašanje.
Kateri ponudnik oz. registrar ponuja vpis A-zapisov oz. preusmeritev na nek IP.
Ker sedaj na slo-hostingu mi ponujajo le brezplačno gostovanje (torej 50MB prostora), tega pa jaz ne potrebujem. A-zapisov pa nočejo niti slišati zanj in odgovor je zmeraj enak "registrirajte se za brezplačno gostovanje".
Tako da mi skoraj ne preostane drugega, kot da domeno preselim k drugemu ponudniku.

P.S. ali pa če mi kdo pove kakšnega fanj gostitelja (neomejen prenos je pogoj, pa vsaj 1 GB prostora potrebujem) za čimbolj ugodno ceno.

Hvala

Izak ::

spletnaabeceda.si (aff link) za gostovanje strani, vključeno je seveda tudi dns gostovanje. Zaenkrat sem zelo zadovoljen, predvsem z supportom!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izak ()

čuhalev ::

Za samo DNS gostovanje lahko poskusiš pri www.zoneedit.com in freedns.afraid.org.

Izak ::

Ali že omenjeni http://siel.dns.si

Rokic ::

na dns.siel.si sem imel oz. imam še sedaj zapis takole (upam, da je pravilno):
Tip zapisa: A
Poddomena: / (prazno polje)
domena: ime_moje_domene.si
naslov: moj ip naslov

Ali bi bilo potrebno kako drugače naredit?

Problem je v tem, ker če dam potem dns naslova v nastavitve slohostinga, mi preverjanje Arnesa ne gre skozi, saj pokaže več napak.

Malajlo ::

In torej moraš rešiti napake, ki jih Arnes javi.
Arnes se drži RFCjev in če hočeš .si domeno, se jih drži.
Če bi pa prilepil spisek napak, bi ti lažje poamgali. Tako se pa počutimo kot veterinarji. Krava ne daje mleka... (in gleda vola...)

Rokic ::

Dobra primerjava :))
No, sedaj začuda je šlo preverjanje skozi, čeprav z določenimi napakami. DNS zapis uspel. Nič jasno več. Prej sem čakal na vpis DNS tudi par dni, pa ni uspel, sedaj pa po dobre pol ure use 8-O
Spisek:
POZOR: Za domeno moja_domena.si že obstajajo naslednji DNS zapisi:



moja_domena.si. 300 IN NS dns2.siel.si.
moja_domena.si. 300 IN NS dns3.siel.si.
moja_domena.si. 300 IN NS dns1.siel.si.


INFO: Preverjamo, ali je domena moja_domena.si registrirana
OK: Domena moja_domena.si je registrirana

INFO: Preverjamo SOA zapis za moja_domena.si na domenskem strežniku dns1.siel.si
INFO: SOA zapis za moja_domena.si na domenskem strežniku dns1.siel.si:
moja_domena.si ; domain
dns.siel.si ; email
604800 ; expire
86400 ; minimum
dns1.siel.si ; origin
28800 ; refresh
7200 ; retry
3 ; serial
OK: SOA zapis za moja_domena.si na domenskem strežniku moja_domena.si obstaja

INFO: Preverjamo NS zapise za domeno moja_domena.si na domenskem strežniku dns1.siel.si

INFO: NS zapisi za domeno moja_domena.si na domenskem strežniku dns1.siel.si so:
dns2.siel.si, dns1.siel.si, dns3.siel.si
INFO: Računalnik dns3.siel.si ima IP številke: 213.157.243.220
INFO: Računalnik dns1.siel.si ima IP številke: 2a02:840:5131:0:0:0:0:88 91.185.222.88
INFO: Računalnik dns2.siel.si ima IP številke: 46.4.88.111
OK: NS zapisi so v redu

INFO: Preverjamo vrednosti v SOA zapisu

OK: SOA zapis je v redu

INFO: Preverjamo konsistenco NS in SOA zapisov

OK: NS zapisi za domeno moja_domena.si na domenskih strežnikih 2a02:840:5131:0:0:0:0:88(dns1.siel.si) in dns1.siel.si(dns1.siel.si) so enaki
OK: SOA zapisa za domeno moja_domena.si na domenskih strežnikih 2a02:840:5131:0:0:0:0:88(dns1.siel.si) in dns1.siel.si(dns1.siel.si) sta enaka
OK: NS zapisi za domeno moja_domena.si na domenskih strežnikih 213.157.243.220(dns3.siel.si) in dns1.siel.si(dns1.siel.si) so enaki
OK: SOA zapisa za domeno moja_domena.si na domenskih strežnikih 213.157.243.220(dns3.siel.si) in dns1.siel.si(dns1.siel.si) sta enaka
OK: NS zapisi za domeno moja_domena.si na domenskih strežnikih 46.4.88.111(dns2.siel.si) in dns1.siel.si(dns1.siel.si) so enaki
OK: SOA zapisa za domeno moja_domena.si na domenskih strežnikih 46.4.88.111(dns2.siel.si) in dns1.siel.si(dns1.siel.si) sta enaka
OK: NS in SOA zapisi so na vseh domenskih strežnikih enaki
OK: Domenski strežniki za moja_domena.si na dns1.siel.si so enaki kot strežniki v registru.

KONEC POROČILA O PREVERJANJU USTREZNOSTI ZAPISOV ZA DOMENO moja_domena.si


OK: Domena moja_domena.si ustreza kriterijem za vpis v DNS.


Aja, če grem preverjat domeno preko dns.siel.si, dobim pa takšen zapis:
Vaša domena ni nastavljena na:

>> dns1.siel.si
>> dns2.siel.si
>> dns3.siel.si

temveč uporablja naslednje imenske strežnike:
>> free1.slohosting.com
>> free2.slohosting.com


Sedaj sem pisal še na slohosting, da naj mi skenslajo to brezplačno gostovanje, saj sem imel prej "forward" spisan v htmlju, da je kazalo na moj IP, ker mi ni hotelo vpisati dns strežnikov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rokic ()

Malajlo ::

Registrar (slohosting?) ti je pri Arnesu registrriral tudi NS strežnike. Kažejo na free1 in free2. Ti si preverjal siel.si serverje, če je vse v redu na njih. Je, ampak Arnes (no, in ostali svet) še vedno upošteva tisto, kar je bilo registrirano - torej slohosting. Registrar ti mora spremeniti NS, pa bo.

Rokic ::

zgleda, da je bilo potrebno še malček počakat. Sedaj zgleda, da je vse vredu (tako preko arnesovega orodja, kot tui preko siel-a).
Sedaj pa naslednji problem.
Pod DMZ host imam vpisan IP od serverja (zaenkrat 192.168.1.15), porte imam odprte in forwardirane na IP 15, vendar od zunaj je še zmeraj domena nedosegljiva. Z IP naslovom pa pridem normalno (kot zmeraj) do željene strani.

Jezi me tudi, ker znotraj mreže ne morem dostopat do domene, ki kaže na moj IP, saj se mi prikaže stran od routerja. Mogoče kdo ve kako bi se lahko temu izognil? Gre se pa za nov Innboxov V50U home Gateway router/modem (ta novi Siolov modem/router)

Malajlo ::

Glede prvega problema je preprost ping nekje od zunaj na tvojo domeno. Kateri IP kaže? Sicer obstajajo tudi bolj primerna orodja...
Drugi problem pa reši simpl tako, da vneseš v hosts fajl svojo www.nekaj.si in IP serverja. SiOLOva škatlica je preneumna, da bi znala pravilno prerutati promet.
(fajl je v system32\drivers\etc\hosts; brez končnice)

Rokic ::

Malajlo, dela vse kot je treba. če pingam domeno se prikaže pravilni IP. V hosts sem imel napačno vpisan IP;( Sem imel internetni IP vpisan namesto IP od serverja. No po tej spremembi dela vse kot je treba.

Najlepša hvala za pomoč :)

P.S. Do moje strani dostopam preko http://moja_domena.si. če pa vpišem http://www.moja_domena.si, pa javi da strežnika oz strani ni mogoče najti. Je mogoče tudi za to kakšna rešitev? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rokic ()

Malajlo ::

A rec www imaš vpisan? Se mi zdi, da si enkrat prej napisal, da si samo single labeled domain vpisal...
Torej, dodaj A rec, imenovan www, ki naj kaže na tvoj IP.
Lahko pa malce polepšaš vse skupaj in vpišeš A, ki se imenuje host (recimo) in še CNAME, ki kaže na host.domena.si.
Če boš menjal IP web serverja, boš samo CNAME spremenil.

V svoj hosts fajl pa vnesi dva zapisa. Enega za domena.si in enega za ww.domena.si. Oba na isti IP. Pa ti bo delalo tudi to.

Rokic ::

No, tisto sem tudi sam že ugotivil, tako da se nisem niti javljal več.
Sedaj pa novo vprašanje.
192.168.1.5 je IP serverja, kjer je gor pripopana vremenska postaja in blog
192.168.1.4 je IP web IP kamere.

Sedaj pa se mi pojavlja problem, da enostavno ne vem več kako bi dostopal preko moje_modene.si na spletno kamero.
Vpisal sem cam.moja_domena.si, da mi routa na moj IP naslov, ki ga ima server na spletu, potem sem pa v file "hosts" dopisal 192.168.1.4 cam.moja_domena.si
Vendar to mi ne uspe, saj pri klicanju cam.moja_domena.si pridem na osnovno stran moja_domena.si
Na routerju sem odprl Virtual server na IP od kamere, več pa se mi ne sanja kako bi naredil.

Sem si že kaj v startu narobe zamislil?

P.S. Glede da do serverja dostopaš preko porta 80, ali lahko kamera tudi poseduje port 80?

Hvala in LP

noben ne ve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rokic ()

Rokic ::

problem je bil DMZ host, ker mi je vse probet spravljalo na ip 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom DNS zapisi

Oddelek: Omrežja in internet
152422 (1805) Apple
»

Pomoc pri postavitvi postfix mail streznika

Oddelek: Izdelava spletišč
183601 (3378) srus
»

Kako usmeriti domeno na domači strežnik?

Oddelek: Omrežja in internet
61886 (1741) schtr4jh
»

DNS server

Oddelek: Omrežja in internet
192042 (1887) wired
»

DNS zapisi in preusmeritev

Oddelek: Izdelava spletišč
82771 (2412) techfreak :)

Več podobnih tem