» »

Award BIOS

Award BIOS

PIAS ::

Bok!

Na plati mi za vsako ko pržgem kompjuter javi napako:
Previous CPU setting incorrect, CMOS CPU speed adjusted to default
Press F1 to continue, DEL to enter SETUP

Neznam kaj pomeni ta napaka inti kako naj jo odpravim...

Po moje bi blo najbolje če bi flesh-au bios, samo je problem ki nimam niti stare verzije biosa niti nove... Iskau sm cel dan po netu pa ne morem najt te verzije, zato bi prosil če kdo ma to verzijo biosa:
AWARD BIOS v.4.51pgm
naj mi jo pošlje na moj mejl, al mi pa vsaj javi internetni naslov, kjer bi to lahko downloadal...

Hvala in LP

Gregor

Tr0n ::

Kot prvo, kako plato sploh mas. Lahko, da je sla baterija pa se nastavitve ne ohranijo.

neki123 ::

baterija na plati je šla v k****

VASkO ::

ce mas abit plato in navit procesor, moras disablat eno funkcijo v BIOSu (sem pozabil katero), drugace javlja to napako, drugace pa je ziher baterija

Samson ::

Hja procesor si navil, kar zazna plata iz microkode procesorja, zato ti javlja to napako...Diseblaj jo v CPU settings...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

PIAS ::

Ne dečki ni niti prvo, ni drugo, ni tretje niti četrto, problem je že rešen....

Problem pa je bil v tem da se je nekdo igral z juper-ji na plati, in je spremenil frekvenco, pa je javljalo to napako...

...se opravičujem ker sm pozabil napisat da če pritisneš F1, se mašina normalno zažene in tudi normalno dela...

Bi me pa vseeno zanimalo kje bi lahko dobil bios za to plato?

LP

Gregor

Samson ::

In katera plata naj bi bila to????
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

DoberDan ::

Pozdravljeni!
Imam plato gigabyte GA 8N SLI in želim posodobiti bios. Nimam pa pojma, kje kaj najti. CDja nimam nobenega, na vsako stran kamor pridem in iščem bodisi "Award DOS BIOS flash utility" ali "Award BIOS update", pa naletim na neke sfejkane strani. Naj mi prosim nekdo najde zadnjo verzijo Biosov, prosim!

Ob zagonu vidim tole:

..kaj več pa o teh biosih ne vem. Mislim, da imam verzijo F2, če je to to.


(drugače pa sem na drugih računalnikih že posodabljal biose preko diskete)
neki navodil je pa tut tukile: http://www.ehow.com/how_6517064_upgrade...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoberDan ()

bluefish ::

Z iskanjem tovrstnih reči vedno pričneš na strani proizvajalca. Poglej tule, katera plata je prava:

http://www.gigabyte.si/support-download...

DoberDan ::

En problemček mam. Nikakor ne morm ugotovit, kero verzijo matične mam. Al je to GA 8N SLI rev. 1.0 ali 1.1. Na videz sta maticni popolnoma enaki, tut na njej ne pise kera verzija, niti program CPU-Z ne napise kera.
Vseeno pa verjetno ni, ne? Kje to najdem? Bo panika, ce updateam BIOS z zadnjo verzijo BIOSa za napacno verzijo maticne? 1.0 ali 1.1

bluefish ::

Uporabi še program Speccy, če morda javi kaj bolj uporabnega.

Duhec ::

Odpri stranico kompa in pokukaj v črevesje.
Gigabyte ima navadno na levi strani zgoraj (pri PCI slotih) na skrajnem robu napisano Rev. plate.

Duhec ::

Še nadaljevanje...
Ko ugotoviš katero verzijo plate imaš si prenesi zadnji Bios, ki je nek .exe programček, ki ti, ko ga boš štartal, skreira 3 fajle:
autoexec.bat
Flash893.exe
8NSLi.F5 (ta datoteka je ime zadnjega biosa)

Za verzijo plate 1.1 je tule zadnji bios (ver.F6):
http://download.gigabyte.eu/FileList/BI...
Za verzijo plate 1.0 je tule zadnji bios (ver.F5):
:
http://download.gigabyte.eu/FileList/BI...

Če imaš še disketno enoto si naredi boot disketo recimo z Win98 boot ter skopiraj na to disketo zgornje razzipane 3 fajle.
Disketo pusti v disketniku in v biosu spremeni da bo prva boot enota disketna enota A: in dvigni sistem z A:.
Ker se datoteka Autoexec.bat štarta samodejno bo le ta pognala tisti zgornji Flash893.exe programček in potem slediš navodilom na ekranu.
Navadno stiskaš samo Enter, vseeno prebiraj kaj želi.
Ko se začne faza programiranja ne izklapljaj ali kako drugače prekinjaj procesa, ker znaš zaflešat (zaprogramirat) plato in gre papa (navadno).
Ko se flešanje konča se navadno naredi restart mašine. Ne pozabi izvleči diskete iz disketne enote ! :)

DoberDan ::

Duhec je izjavil:

Še nadaljevanje...
Ko ugotoviš katero verzijo plate imaš si prenesi zadnji Bios, ki je nek .exe programček, ki ti, ko ga boš štartal, skreira 3 fajle:
autoexec.bat
Flash893.exe
8NSLi.F5 (ta datoteka je ime zadnjega biosa)

Za verzijo plate 1.1 je tule zadnji bios (ver.F6):
http://download.gigabyte.eu/FileList/BI...
Za verzijo plate 1.0 je tule zadnji bios (ver.F5):
:
http://download.gigabyte.eu/FileList/BI...

Če imaš še disketno enoto si naredi boot disketo recimo z Win98 boot ter skopiraj na to disketo zgornje razzipane 3 fajle.
Disketo pusti v disketniku in v biosu spremeni da bo prva boot enota disketna enota A: in dvigni sistem z A:.
Ker se datoteka Autoexec.bat štarta samodejno bo le ta pognala tisti zgornji Flash893.exe programček in potem slediš navodilom na ekranu.
Navadno stiskaš samo Enter, vseeno prebiraj kaj želi.
Ko se začne faza programiranja ne izklapljaj ali kako drugače prekinjaj procesa, ker znaš zaflešat (zaprogramirat) plato in gre papa (navadno).
Ko se flešanje konča se navadno naredi restart mašine. Ne pozabi izvleči diskete iz disketne enote ! :)


Hvala za jasna navodila ;)

Riff ::

zakaj pa ne nastaviš procesor na privzeto frekvenco pa ne bo problemov pa še voltažo prever

DoberDan ::

Riff je izjavil:

zakaj pa ne nastaviš procesor na privzeto frekvenco pa ne bo problemov pa še voltažo prever


Tole si pa verjetno odgovoril PIAS-u, ki je temo odprl in postavil vprašanje leta 2002 :D

Riff ::

jp :) my bad


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Oddelek: Pomoč in nasveti
221934 (1609) SkIDiver
»

QDI Kudoz 7x KT400 napačen bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
61372 (1305) kihc
»

Šla plata ob updatu biosa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141428 (1081) ru7
»

Bios problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
8972 (838) sale
»

FAILED flashanje biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
111098 (843) andrejc

Več podobnih tem