» »

Pododobitev BIOS-a na DELL Latitude CPi brez baterije

Pododobitev BIOS-a na DELL Latitude CPi brez baterije

Pentium ::

Imam en nadležen problem. Dobil sem DELL Latitude CPi prenosnik (PII266, 64MB RAM, 12GB Disk), ki pa nima baterije. Pri posodobitvi BIOSa (iz A03 v A12), se program ustavi, ker potrebuje baterijo za nadaljevanje procesa posodobitve. Te baterije nimam, tako da me zanima, kako bi se dalo to posodobit, če se sploh da. Bi bilo pa dobro, saj ima W2K, kar nekaj težav v ACPI in v APM načinu (z napravami), ki bi jih ta nov BIOS skoraj 100% rešil.

Pomoč, prosim!

Pyr0Beast ::

Zdaj, katero baterijo? Tisto, ki ohranja nastvavitve v CMOS ali akumulator za napajanje?
Prvo gre menjati samo z odprtjem laptopa, so pa nekateri imeli možnost priljučitve zunanjega napajanja pri menjavi le te, da se nastavitve niso zbrisale.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pentium ::

CMOS baterija nima nič opravit z nobeno posodobitvijo BIOSa in je v mojem primeru nova (prejšnja je crknla). Da me program spusti skozi update, prej zazna, če je prisoten akumulator (po domače baterija), tako podobno, kot pri IBM Thinkpad prenosnikih in če ga ni, preprosto prekine update. Drugače pa malo sumim, da bi lahko ta update tudi poflashal še akumulator. Ta ima notri vezje s parimi čipi, ki sporočajo koliko elektrike še preostane, pomembni pa so tudi za pravilno polnjenje Li-ION celic, na tem vezju je tudi en(dva) flash čip(a), če se ne motim.

Pyr0Beast ::

CMOS baterija nima nič opravit z nobeno posodobitvijo BIOSa in je v mojem primeru nova (prejšnja je crknla). Compaq je pa itq vedno moral biti nekaj posebnega ... jao pa njihova F8 partricija ..

Najbrž je to mišljeno kot precaution, lahko pa tudi, da laptop izklopi napajanje za trenutek ali kaj podobnega. Kolikor vem so imeli tile stari prenosniki večinoma direktno omrežno napajanje, nobenega inverterja zunaj in si tako samo en kabel zraven vlekel. (Inverter je seveda bil že vgrajen)

Probaj s -F (force update) stikalom drgač pa /HELP /?. Načeloma pa so stikala za program ponavadi bežno omenjena v manualu. če pa rad tvegaš pa še vedno lahko UniFlash zaženeš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pentium ::

Probal sem z -f in /f switchi, ampak noben ne dela. Cel BIOS (program in .bin fajl) je zapakiran v eno samo exe datoteko, tako da Uniflash odpade.
Drugače pa ima ta računalnik napajalnik (inverter - čeprav to pomeni nekaj drugega) zunaj.

Pyr0Beast ::

Mislil sem switcher, se opravičujem.
nekatere exe-je se da razdrobiti tako, da jih preprosto 'potegneš' v kakšen un-rar/zip/ace program. Lahko, da dela, najbrž ne bo.

Kakšne (magari rabljene/crknjene) baterije za ta prenosnik ne moreš dobiti ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pentium ::

EXE fajla se ne da razdrobiti... rabim pa DELL akumulator za Latitude CPi. Mogoče ga tudi dobim, vendar še ne kaj kmalu. Tu je pa link do tega EXE fajla. Mogoče bo kiremu pomagal. Ta datoteka naredi image, ki ga zapiše na disketo, na disketi pa je potem več datotek, med njimi je tudi ena, LCPI_A12.EXE, ki vsebuje prav to posodobitev za moj laptop.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ura in datum v BIOS-u

Oddelek: Strojna oprema
131841 (1639) Furbo
»

Posodobitev BIOS na GA-970A-D3

Oddelek: Strojna oprema
101246 (1012) Spajky
»

Posodobitev biosa (težava z navodili) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
888797 (7809) Miha20
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203839 (3388) fr4nc

Več podobnih tem