» »

nov comp.......jp

nov comp.......jp

«
1
2

ZlomljenZob ::

No, že dolgo razmišljam o novem računalniku...Komponente sem že dokaj izbral, zanima me samo še če so pristne?
Računalnik bom uporabljal za najnovejše ige, grafično oblikovanje, video, kodiranje videa......kupujem ga na dolgi rok, z morebitno kasnejšo nadgradnjo..

proc: Intel Q9450
hladilnik: mugen
osn. plošča: Asus P5E X38
Grafika: ATI 4870 512mb...in potem ko bo potrebno dodam še eno in vežem v CF
HDD: WD 640GB AAKS
Ram: DDR2 TeamGroup 4GB (2*2GB) PC6400 800 Xtreem Dark CL4 4-4-12
napajalnik: ATX 620W Corsair HX (ali bo dovolj za 2X ATI 4870, ki jih bom dodal čez pol leta ali pa še kasneje)
ohišje: Gigabyte 3D Aurora570
optična enota: samsung

Zdi se mi , da sem dobro izbral, zdaj me zanima še vaše mnenje, preden kupim. Želim si dokaj tiho, hladno delovanje....proc bom čez čas tudi navil (3GHz, morda malo več)

L.P.

opeter ::

Računalnik bom uporabljal za najnovejše ige, grafično oblikovanje, video, kodiranje videa......


Uhm, avtor teme je torej pravi humanist.

kupujem ga na dolgi rok, z morebitno kasnejšo nadgradnjo.


Khm...

Premisli, če resnično misliš plačat toliko denarja za QX9450. Druge komponente so sicer (po mojem) v redu. Samo vedi, da taka konfiguracija ne bo ravno poceni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Meizu ::

Sej ni reku QX9450. Reku je Q9450 ki pa sedaj ni več tko drag. No še vedno ni poceni, ni pa drag. Zadeva ja uredu, grafična je GLAM POWER :D Edino Mugena bi menjal. Glede na to, da hladi Akasa 965 še bolje kot mugen, le da je 30€ cenejša... Sam tisto je blo testirano le na 2 jedrih. Kako se obnese na 4ih ti žal ne morem povedat. Poskusi kej pogooglat.

keba ::

Supr mašinca, neki podobnega bom jst kupu, mogoče bi dau 700-750w napajalnik da boš brez skrbi ku boš meu 2kartici!

tilinho20 ::

Ma daj raje Akrangel 850W. Toplo priporočam. Pa samo neki. če zdele ne boš imel CF-ja ga tudi čez pol leta ne boš imel.

keba ::

zakaj ga pa čez pou leta nebi meu?

nuclear ::

čez pol leta bo pa 5870 vn :D pa da v Xfire z 4870 pa je to to :P sj plato je pa izredno izbral, tk da ne bo težav.

vredu mašinca drugače.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

ZlomljenZob ::

NO, tako je....napajalnik ni šans, da dam od LCpower-slabe izkušnje...in tudi menim da nikoli ne bom potreboval 850W. Zdi se mi, da bi bilo 620W dovolj za dve grafi v CF, ali pač?

Glede CF, ne vidim razloga zakaj ne, grafične še kar dolgo konkurirajo novejšim, npr. 8800GTX še vedno ni slaba grafa.....Tako, da če čez pol leta nebom ravno zadovoljen z FPSji, bom dodal še eno...

Plata mislim, da je prava za CF, ker ima vodilo 2x16......Stane pa isto kot P5Q Delux, za katero menim, da nima nič kaj tako osupljivega, da bi me prepričala v nakup le te.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

NO, tako je....napajalnik ni šans, da dam od LCpower-slabe izkušnje...in tudi menim da nikoli ne bom potreboval 850W. Zdi se mi, da bi bilo 620W dovolj za fve grafi v CF, ali pač?


Ni ga ćez Arkangel 850W (se lahko primerja z napajalci za 200€+)
Z CF je veliko sitnosti, to si moraš vzet v račun, ko o tem razmišljaš.

ZlomljenZob ::

kako pa je z njegovo glasnostjo?

zee ::

tih ko miska.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

M-XXXX ::

Večina časa je popolnoma neslišen pri extremni obremenitvi pa se kar začne dret (vendar je to taka obremenitev, katero ne boš nikoli dosegel (sem 99%)

Vuli ::

Kaj imaš pa čez LC? Jaz sem prej uporabljal LC power 6550GP v2.0 in je bil čist kul, nobenih problemov. Zdej sem pa nabavil isto LC Arkangel 8850 v2.2 novga za 110E in sem zelo zadovoljen z njim, se kosa z marsikaterimi napajalniki, ki stanjo 150-200E.
Res so pa prej bili Lc-ji za en kurac, sam zdej je stvar drugačna, ker se je nekaj v firmi spremenilo (lastnik).

Jst mojga napajalnika še nisem slišal.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

nuclear ::

ja lastnik je vplival na kvaliteto napajalnikov :\ kaj ti misliš da je to menjava trenerja :))

js mam še starega LC6550 s 120mm ventom.. tih ko kardeljev trg. 8-)
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

AapocalypseE ::

Jaz mam zdaj LC 550W GP in sem zelo zadovoljen. Mel sem že tudi navadni 550W model in Arkangela. Z obema zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Arkangel 850W GP imam v lasti in je res super zadevca. Tih ko miš in bo gotovo prenesel nadgradnjo v bližnji/oddaljeni prihodnosti. Poleg tega ga bo mogoče vtaknit celo v novejši/boljši na novo skonfiguriran sistem BP...

just me ::

kaj pa menite o CORSAIR napajalniku..? nameravam ga kupiti(750w)

Meizu ::

Nekje sem slišal da Corsairovi niso ravno nevem kaj... Vzemi Arkangela al pa kakega Thermaltakea toughpower ;)

D3m ::

mel sem LC 420W........crknla plata, zdaj imam TAGANA 700W in uber comp po vrhu ;D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ted ::

Corsair napajalniki so zelo dobri in tudi malenkost tišji (sploh Seasonic kloni) od LC-jev. Corsair je dober nakup, moč ni vedno vse.
Mah...

Meizu ::

Vsi pravite, da LCji tko ful crkujejo. Za to obstaja IMO čisto naraven razlog. Tagana si ne morjo vsi privoščit, kajneda? LCji so poceni, torej ga ima v kompu vsak g33k in n00b. Če imata obe firme isti delež defektnih napajalnikov (ok, valda ima tagan manjšega - ampak je vsaj 4x dražji aneda?), nastane naslednje:

Delež defektnosti v % - 10% npr.

Če je na nekem področju 1500LCjev, je to recimo 150 defektnih (se zmišljujem)
Potem pa ima mogoče še enih 5-10 ljudi dejansko Tagana. To pomeni da ne bo niti eden imel problemo s taganom recimo. Statistika kvarjenja bi bla zanimiva šele takrat, ko bi dejansko bili Tagani v uporabi tako pogosto kot LCji naprimer. Potem bi vidli taprav delež kvarjenja in se odločali po tem. Jst mam LCja že 4 generacije. Strela mi je noter ruknila že dostikrat. Pa je blo vse uredu. Al mate eni tko neznansko smolo, al mam pa jst tko veliko srečo. No, z mojim Arkangelom se počutim prav varno.

D3m ::

LUCKY YOU.......sicer sem pa dobil Tagana za manjši dnar kukr pa ponujajo Arkangela. ;D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Meizu ::

In misliš, da je Tagan boljši od Arkangela... Hehe. Kot je bilo v nekaterih testih razvidno ima celo bolj stabilne linije, če se ne motim (Arkangela imam v mislih). Firma ni vse fantje...

tilinho20 ::

Ja seveda. Jaz lahko tudi same samospeve pišem na Arkangel-a. Res pokosi konkurenco za svoj denar. In prav nič mi ni žal da sem ga kupil. Mogoče ste imel kdaj težave v preteklosti ampak z Arkanglom tega ne bo več. :D

D3m ::

Seveda....dal sem manj kukr si ti dal za svojega....poleg tega pa še praviš, da je kao boljši v linijah...LOL
|HP EliteBook|R5 6650U|

Meizu ::

Če ni boljši je vsaj enako dober. Me ne boš prepričal nikakor. Vsaj ti ne. In koliko W premore tale tvoj Tagančič?

D3m ::

Kdo pravi da te hočem spreobrnit LOL.......za tvoje potrebe uporablji kar teb paše......pa tud če je to LC.

BTW Haahahahahahaaahha moj ma 700W in je enakovreden oz. boljši kot tvojih 850W. Kera dobra "povej kok W maš" LOL
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Meizu ::

Ja ja, ok, koliko W ima tvoj Tagan sprašujem.

mesoreznica ::

Vsi pravite, da LCji tko ful crkujejo. Za to obstaja IMO čisto naraven razlog. Tagana si ne morjo vsi privoščit, kajneda? LCji so poceni, torej ga ima v kompu vsak g33k in n00b. Če imata obe firme isti delež defektnih napajalnikov (ok, valda ima tagan manjšega - ampak je vsaj 4x dražji aneda?), nastane naslednje:

Delež defektnosti v % - 10% npr.

Če je na nekem področju 1500LCjev, je to recimo 150 defektnih (se zmišljujem)
Potem pa ima mogoče še enih 5-10 ljudi dejansko Tagana. To pomeni da ne bo niti eden imel problemo s taganom recimo. Statistika kvarjenja bi bla zanimiva šele takrat, ko bi dejansko bili Tagani v uporabi tako pogosto kot LCji naprimer. Potem bi vidli taprav delež kvarjenja in se odločali po tem. Jst mam LCja že 4 generacije. Strela mi je noter ruknila že dostikrat. Pa je blo vse uredu. Al mate eni tko neznansko smolo, al mam pa jst tko veliko srečo. No, z mojim Arkangelom se počutim prav varno.


No no vsak majster svojega konja hvali a ne?

Tagan-i so bili zelo dobri leta nazaj, samo so tudi bili hudičevo dragi. Z časom se veliko spreminja. Danes tudi Tagani niso več ne vem kaj, temu primerno je padla cena, ki več ni tako visoka.

LC-je jaz dajem v P/P mašine, ki jih setavljam za druge. Pač poceni so in dosti solidni. Je pa kr nekaj pripomb bilo čez njih (sem jih že nekaj zamenjal), kar tudi pričakujem glede na ceno. Kako se Arkangel obnese ne vem, verjetno je res dober.

Ni pa treba sedaj vseh ostalih firm dajat v nič. Sploh pa ne Corsair in podobne.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

Ej to glede Corsaira sem le slišal, pozanimal se nisem. Tukaj na ST je nekdo to izjavil in zadevo celo argumentiral, sam se ne spomnim kaj je bil problem.

D3m ::

Ja ja, ok, koliko W ima tvoj Tagan sprašujem.


Kva majo veze moji 700W prot tvojim 850W.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mesoreznica ::

Kdo pravi da te hočem spreobrnit LOL.......za tvoje potrebe uporablji kar teb paše......pa tud če je to LC.

BTW Haahahahahahaaahha moj ma 700W in je enakovreden oz. boljši kot tvojih 850W. Kera dobra "povej kok W maš" LOL


Ne pretiravaj. Sam imam Tagana 530W in sem zelo zadovoljen z njim, mi služi že leta (dal 3 mašine skozi), sam sem ga tudi plačal (preplačal).

Kolk berem je LC Arkangel divja zadeva. Če nimaš top of the line Tagana se jaz ne bi smejal.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

D3m ::

Ja jst sem tud mel 530W tagana....huda reč. Prodal za 60€ ^^
|HP EliteBook|R5 6650U|

Meizu ::

Skooric, je mesoreznica lepo napisal, zakaj se jaz na tvojem mestu ne bi smejal. Poln si hvale, ker maš Tagana. Arkangel je malce nadstandarden model LCja, zaradi tega tudi kr konkretno dražji in jih zagotovo stabilno ponudi vsaj 800W.

Edit: AJa, da ne boste mislili da branim LCja ker si ga lastim. Sam resnico hočem povedat. Konec koncev se tukaj med drugim kupuje tudi napajalnik. Zatu mu pride vsaka info prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

D3m ::

Ok, res sem se pohvalu....kdo se pa ne pohvali za ta produkt ^^

In jst govorim tud svojo resnico.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Meizu ::

Verjamem, da so Tagani tudi dobra izbira. In so res. Ampak obstaja tudi konkurenca, ki lahko včasih ponudi tudi kaj več kot neka dobra firma. Kot pravim, ni vse v firmi.

Tudi Porsche se ti zdi super avto, ampak recimo Caymana prehiti že navadna Honda S2000, to pa zato, ker ima Porsche večji diferencialni razmik in počasneje pride na obrate. S2000 pride pa takoj in ga seveda prehiti. Pa je S2000 od Caymana gotovo vsaj pol cenejša.

D3m ::

Vsak ima svoj okus ^^
|HP EliteBook|R5 6650U|

Meizu ::

Konkurenca ;) Naj ti to odmeva v glavi, ko kupuješ nekaj. Najbolj optimalno je kupit trenutno bestbuy komponento. Če je to Tagan, naj bo Tagan ;)

D3m ::

Men to odmeva že dolgo....kupim k je najboljš cena ali pa me obvestijo. Sem tud že razmišljal o Arkangelu ampak sem dobil Tagana ceneje ;D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Meizu ::

No, potem ni panike.

mesoreznica ::


Tudi Porsche se ti zdi super avto, ampak recimo Caymana prehiti že navadna Honda S2000, to pa zato, ker ima Porsche večji diferencialni razmik in počasneje pride na obrate. S2000 pride pa takoj in ga seveda prehiti. Pa je S2000 od Caymana gotovo vsaj pol cenejša.



Hahaha o S-ki lahko debatiramo kje drugje. Da ne bomo off topic. Najboljše da gremo na Honda forum (dokler še obstaja, ne bo več dolgo). :)

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

Kaj je narobe z S2000? :P

mesoreznica ::

Nič ni narobe z njo, zame sanjski avto (sem ga imel priložnost peljat parkrat), samo Caymana na boš kr tako pičil, sploh pa ne pri malo višjih hitrostih. Poleg tega izraz "navadna" Honda ne pritiče S2000. S2000 je urarski izdelek, sploh njen motor, čeprav ga je teško tunat. Je pa S2000 zahteven stroj za peljat čez ovinke (beri hudičevo hiter zadek) in zahteva res dobrega pilota (zadnja generacija je precej boljša na tem področju kot slišim). Isto velja za pospeševanje in držanje motorja v VTEC-u čez ovinke. S-ka je lahko hudičevo hitra če voznik res obvlada. Kr tako mimo Caymana ne boš šel. Mogoče na stezi pod kontrolo vrhunskega voznika, v rokah normalnega malo boljšega voznika pa ne.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

Moj prijatelj je član nekega Italijanskega kluba, so meli prijekt stunat S2000. Nekaj več kot 500HP so stisnili iz nje, je stvar OWNALA :P Sicer pa je imel v lasti tudi 600HP Nissana 350Z, ki je pa dejansko ownal. Sam ga je nažalost (sam je pa ej...:S) prodal, ker mu je ful zanašalo zadek, ker je zaradi 600-ih konjev (lol ne) vrtelo kolesa ob najmanjšem pritisku na pedal. Zdej se neki meče na Mini Cooperja tanovga, me zanima kaj bo s tega ustvaru.

No, dovolj OT, upam, da nismo vzburili moderatorjev, naj debata teče dalje ;)

just me ::

Corsair napajalniki so zelo dobri in tudi malenkost tišji (sploh Seasonic kloni) od LC-jev. Corsair je dober nakup, moč ni vedno vse.


a torej niso močni?

Meizu ::

Hotel je povedat, da številka, koliko W premore ni glaven podatek. Treba gledat tudi stabilnost linij in do kere napetosti je linija sploh kolikor toliko stabilna, da laufa vse ok.

just me ::

v mislih imam tega link

Meizu ::

Dobra ideja. Pomojem nimaš kej zgubit.

mesoreznica ::

Moj prijatelj je član nekega Italijanskega kluba, so meli prijekt stunat S2000. Nekaj več kot 500HP so stisnili iz nje, je stvar OWNALA :P Sicer pa je imel v lasti tudi 600HP Nissana 350Z, ki je pa dejansko ownal. Sam ga je nažalost (sam je pa ej...:S) prodal, ker mu je ful zanašalo zadek, ker je zaradi 600-ih konjev (lol ne) vrtelo kolesa ob najmanjšem pritisku na pedal. Zdej se neki meče na Mini Cooperja tanovga, me zanima kaj bo s tega ustvaru.

No, dovolj OT, upam, da nismo vzburili moderatorjev, naj debata teče dalje ;)


Ja z vgrdanjo turbine se da veliko doset. Načeloma pa se v Hondaških vodah stremi k N/A tuningu, tu pa imaš z S-ko teško delo. :)

Sma pa že fejst OT, lahko nadaljujeva po ZS.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Se strinjam ja.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525325 (4164) Mitja358
»

Kateri napajalnik za crossfire ?

Oddelek: Kaj kupiti
251538 (961) Pyr0Beast
»

Problem pri zagonu/zmrzovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
401183 (983) solatko
»

Kakšen računalnik kupiti??

Oddelek: Kaj kupiti
201855 (1283) tilinho20
»

Pomoč pri izbiri ohišja/napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
101280 (1160) bluefish

Več podobnih tem