» »

Kam prenesti .com domene

Kam prenesti .com domene

Gost ::

Imam večje število (cca 20) .com in .net domen, ki so registrirane pri slovenskih ponudnikih. Cene so v Sloveniji kar nekoliko pretirane.

Kam se jih najbolj splača prenesti v tujino in da je kvaliteta in zanesljivost še vedno na vrhu.

Razmišljal sem o Goddady-ju? Pozna kdo kaj drugega boljšega in cenejšega?
  • spremenil: Gost ()

Tilen ::

Godaddy ti pač čez 3 leta reče, da je tvoja domena zdaj vredna pač 3000€... >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Pyr0Beast ::

Godaddy je kr kul, sicer včasih zabit (retorično in dobesedno) na trenutke. Edino glede re-routanja pošte je malce čuden.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tilen ::

Edino glede re-routanja pošte je malce čuden.

Kaj točno tukaj ne štima?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ali3n ::

Godaddy ti pač čez 3 leta reče, da je tvoja domena zdaj vredna pač 3000€...


Lahko poveš kaj več.
Me zanima, ker imam par domen pri njih; že nekaj let, dosedaj b.p.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tilen ::

Ne vem nič konkretnega. Kot vedno se pač najdejo neki zlobni jeziki ki pravijo, da zna čes čas Godaddy zafrkavat... Kot vidis pa je tudi ta ki jo imam jaz registrirano tudi pri njih. Je pa tudi res, da se tukaj ne gre za nic resnega. Vsekakor bi se pa prej kot pri Godaddy ce bi se slo za kaksno resno firmo raje odlocil za hosting pri kaksnem slovenskem registrarju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Pyr0Beast ::

Kaj točno tukaj ne štima?
SMTP server včasih kar pošto zgublja..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gost ::

Hvala za odgovore. Sicer me Tilenov komentar malo moti, ampak če ni kaj opazno boljšega in še cenejšega, potem bom pač tvegal z godaddyjem. Itak je možno kasneje presedlati drugam.

Tilen, zakaj bi šel k slovenskem registrarju?
Storitev je popolnoma identična tisti v tujini, cena pa 2-3x nižja. Kakovost je pa tudi verjetno precej enaka. Supporta pri domenah pa se tudi ne potrebuje toliko kot pri kakem hostingu.

Gwanaroth ::

Pri GoDaddyju imam cca. 10 domen, hosting seveda drugje.

Z GoDaddyjem še nisem imel problemov. Supporta ne rabiš, ker vse lahko opraviš sam, prek orodij, ki so na voljo.
Lights often keep secret hypnosis..

manaay ::

Domene imam pri dotster.com in nimam problemov. Sem pa enkrat pri njih najel VPS a je zal delal obupno pocasi. Cez cas so to uredili.

Gost ::

Še eno vprašanje imam.

Nekje sem enkrat prebral, da Godaddy zahteva neke zelo posebne in tečne pogoje pri prenosu domen od njih na drugega. Je to sploh dovoljeno? Imajo slovenski registrarji tudi kje kake podobne pogoje?

Kaj ni tako, da je .com domena do roka izteka + 40 dni v karanteni še vedno moja oz. da ni na voljo drugim in da z njo delam in prehajam med registrarji kakor želim?


P.S.:
ICANN regulations prohibit transferring a domain name that has been registered or previously transferred within the last 60 days.
Tole pomeni, da ne morem prenesti domene v zadnjih 60-ih dneh. Potemtakem jo moram podaljšati pri trenutnem registrarju in nato plačati prenos ponovno pri novem?

P.S.2:
Aja, narobe sem prebral. To torej pomeni, da v prvih 60-ih dneh od registracije ali prenosa ni možno narediti prehoda med registrarji. Kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukradena domena (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6010888 (7910) Maxtor2000
»

GoDaddy napaden

Oddelek: Novice / Varnost
279015 (6695) Mesar
»

Optimalno gostovanje za joomlo?

Oddelek: Izdelava spletišč
476402 (3934) jelly
»

kje naj kupim .com domeno

Oddelek: Izdelava spletišč
112067 (1347) c3p0
»

Registracija domene v tujini

Oddelek: Omrežja in internet
61586 (1437) OldSkul

Več podobnih tem