» »

Registracija domene v tujini

Registracija domene v tujini

Mare2 ::

Glede na to, da slovenski registrarji na ceno domene nabijejo še več kot 100 odstotkov pribitka, sem se odločil, da zamenjam slovenskega registrarja, torej prenos domene v tujino, na tujega registrarja.

Zaenkrat poznam le http://www.godaddy.com/ in me zanima, če je še kakšen, da že v štartu izberem najugodnejšega.

Obstoječi registrar mi je sporočil, da naj postopek začnem najmanj 1 mesec pred potekom. V čem je fora?
  • spremenil: Mare2 ()

Invictus ::

Fora je v lovcih na domene. Le ti čakajo da se izteče nekomu domena in jo potem oni podaljšajo. Ko jo hočeš ti podaljšat, ti javi, domena je že zasedena. Kasneje pa zahtevajo od tebe veliko več denarja da ti jo spet prepustijo.

To bi bil en razlog. Ne vem pa če lahko .si domeno preseliš v tujino. Lahko samo ostale, kot je meni znano.

LP I.

blackbfm ::

Ko se ti izteče maš povsod še vsaj 3 tedne časa da jo podaljšaš. Če jo v tem roku ne potem jo lahko registrira vsak.

Problem pri nekaterih registrarjih (register.com recimo) da ko imaš domeno pri njih jo težko preneseš na drugega registrarja. Kakor sem bral njihovo pomoč piše da morš krneki klicat v USA (sigurno kakšna 090 varjanta :) da dobiš neko kodo in jo potem uporabiš za prenos. Predvidevam da te pustijo čakat na liniji par minut al si pa kej zmislijo (da morš na koncu večkrat poklicat) pa zakomplicirajo da ne dosežeš svojega. V bistvu jim pa tut popolnoma nič ne moreš če hočeš do svoje domene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Mare2 ::

Npr. Registracija domene poteče 30.07.2008.

Glede na to, da jo že 1 mesec prej prenesem (in podaljšam) na drugega registrarja (razloge za predčasni začetek prenosa smo že obdelali), se šteje prenos opravljen 30.07.2007 ali 30.06.2008. V tem primeru torej izgubim 1 mesec?

Prosim, da mi nekdo, ki je že delal prenos, pove, kako je s tem.

DC- ::

Že zakupljeno obdobje izgubiš samo pri .si in .eu domenah.
Pri ostalih se obdobje ohrani.

Npr za .si in .eu ti poteče 1.4.2009, ti pa jo preneseš na novega registrarja z dnem 1.3.2009.
Po novem ti domena poteče 1.3.2010 in si "izgubil" en mesec.

Če pa gre za ostale pa bi ti domena potekla 1.4.2010

para! ::

Dosti bolj se splača kupit domeno + hosting v tujini, ker cene pri naših hosterjih so preveč zasoljene.

lp
Death before dishonor!

OldSkul ::

jst sm prešaltal na slo hosting (supersplet) in sem super zadovoljen. Sicer nimam 100GB+ prostora (imam samo 5GB), ampak vsaj dela hitro in brez raznih bednih težav. Prej sm bil pri Servage in jim je vseskozi metalo dol database server. Pol je tu še občasna počasnost pri downloadu, uploadu in neke skrite omejitve...

ta domene pa uporabljam godaddy. Sicer imajo malo čuden vmesnik, samo ko se navadiš je vse ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup domene

Oddelek: Omrežja in internet
122788 (2654) knesz
»

Kje najcenejša domena *.eu

Oddelek: Omrežja in internet
162542 (1417) Mare2
»

Prenos domene

Oddelek: Omrežja in internet
101762 (1515) KoMar-
»

Kje registrirati domeno .si?

Oddelek: Omrežja in internet
62556 (1619) Ice-Heki
»

dns

Oddelek: Omrežja in internet
61221 (933) Ziga Dolhar

Več podobnih tem