» »

AMD procesor?

AMD procesor?

RiNC ::

Trenutno mam AMD Duron 600 MHz na MSI K7T Pro mama plati. Razmišlam o menjavi procesorja, pa trenutno nimam denarja v izobilju.

Stvar je takšna: mama plata mi podpira vse AMDjeve procesorje na 200MHz FSBju, tako da novih 266MHz Athlonov ne morem dat več gor.

Za ceno okrog 35000sit bi se dalo dobit še Athlona 1GHz al pa trenutno najmočnejšega Durona 1,2GHz za 25000sit (oba na 200MHz FSBju).

Naj kupim sedaj, ko še ne rabim menjat mama plate, al pa naj še malo počakam na močnejšega Durona. Kaj pa če bodo tudi te začeli delat na 266MHz FSBju...

Hvala za pomoč!
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

kuglvinkl ::

Na tvojem mestu bi raje kot 1 GHz Tbirda vzel 1300 Durona, se manj greje, je hitrejši, ima SSE.

Sicer pa AMDjev plan je izdati samo še 1.4 Durona (ki močno dvomim, da bo imel BUS 266 MHz), potem naj bi v to klaso vstopil XP.

Ker praviš, da ti plata ne podpira 133 FSB, sklepam, da imaš KT133. Lahko gor zadegaš tudi proc., ki ima BUS na 133, ne bo pa deloval na tej hitrosti, pač pa z zaklenjemim množilnikom X 100 FSB. Kapiš?
Your focus determines your reallity

chucki ::

1ghz je že na 133!
vzami pol 950mhz! cena pa je 22.000sit!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Thanatos ::

Chucki to ni res. Tbirde na FSB100Mhz so delal do frekvence 1400.

eland ::

S tem, da jih je nemogoče dobit in ne poznam nobenega, ki ima ta procesor. Predlagam ti, da kupiš lepo moj procesor in če ti je do frekvenc tolk, ga lepo navij na 1200MHz, čeprav je original že čist dovolj močen.
Drugače pa pohiti z nakupom ker gre ta tehnologija počasi ven.

P.S.: 15000 po mojem ni veliko za moj proc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

schurda ::

Če nimaš keša, si kupi svinčnik, pa ga malo pobarvaj. To je super procesor. Najprej pobarvaj vse L7 mostičke, pa dobiš takoj 1.85V, kar je dovolj, da ti bo šel na 1000MHz. Ne poznam točno plošče, zato ne vem, če se da na plošči spreminjat množilnik. Če se da, potem pobarvaj L1, da ga odkleneš, potem pa na 10x100. Preverjeno dela. Če nimaš te možnosti, potem pejdi s FSB-jem do onemoglosti gor. Meni dela na 159x6 solid rock stabilno, gre pa tudi čez 1000MHz, samo potem Prime javi error-je čeprav je zadeva še stabilna. Temperatura je nekje okrog 55-58 st. C, z navadnim kulerjem, kar je še sprejemljivo. Dela že 1 leto tako navit, pa je OK. Prej pa je delal frendu na 10x100 isto 1 leto brez problemov.

P.S. Uporabi dobro pasto!

Če rabiš še kakšen nasvet, se oglasi.

cotar.optotek@guest.arnes.si

eland: Moj frend ima original durona 1200 na 100MHz, kupljen pri JAE.

eland ::

Aha

kuglvinkl ::

potem pejdi s FSB-jem do onemoglosti gor

Ne more, če ima KT133 plato. Zgolj do max. 112 MHz.
Your focus determines your reallity

faca9 ::

Živijo,

jaz bom v kratkem prodajal svojega T-Birda (900MHz - originalna nastavitev 9x 100). Če te zanima, piši.

LP,
David
zrak@email.si

Brane2 ::

Jaz mam tud podoben problem.

Pospešit sem moru plato s 200 MHz busom, kjer pač dela stari Tbird ali Duron, s tem da je bil prej not Duron 650.
ker je v plati precej drugih stvari (stari SDRAM- 1Gb, SCSI card itd) nisem hotu menjat motherboarda, kier bi to potegnilo preveč stvari za sabo.

TIp u Megahitu mi je reku, da ma enga Tbirda 1.33 GHz @200 MHz FSB ampak ko sem stvar že vzel in pozneje pogledal na račun, je bil 266 MHz FSB.

Jebat ga. Zmontiru sem stvar, ki zdaj dela na 1000 MHz (pri plati ne morem štelat FSB).

Rad bi v doglednem času navil stvar preko množilnika na nominalno frekvenco a ne najdem ene strani, kjer bi bla vloga mostičkov lepo opisana.

Masa je strani, kjer se folk dela pameten in na dolgo opisuje šiljenje svinčnika a ni ene strani, ki bi zaobjela problem v celoti in vse rešitve.


Ma kdo kak pameten link ?




schurda ::

kuglvinkl: Na internetu sem našel, da gre frekvenca te plošče do 130MHz, torej na 780 MHz sigurno laufa.

Brane2: poglej ta link, če ti kej nuca:
www.ocinside.de/html/workshop/socketa/s...

eland ::

Mogoče Šurda ne veš da sem bil ciničen, ampak mi smo govoril o Athlonih na 100FSB, ki jih ni mogoče dobit, ne Duronih, ki so vsaj zame škoda denarja - predvsem zarad L2, ki je mal švoh.
Furanje plate na 130 MHz je mal verjetno s tem čipsetom, če pa je ga močno odsvetujem, ker je prevelika možnost zjebanja plate - sam sem jo že z istim čipsetom. Če že raje lepo flikni na 110 FSB (poupdati tud Bios), pa še mal z množilnikom se poigrej. Mogoče ti gre tud do 1000MHz, sam je to že mal extrem. Ene 800 MHz je čisto spodobno za današnje igre in aplikacije, razen če ne kompresiraš in ti pride prav vsak MHz. Pa še šundr venta te ne sme motit.

Vsekakor pa raje kupi močnejši proc. - seveda od mene :D z Vulcanom6+ za samo 15k.Se priporočam.:)

RiNC ::

Najlepsa hvala za odgovore!

Ja, plata je MSI K7T Pro Via KT133 (morda nisem bil čisto natančen prej). Razlog da je ne bi menjal je tudi to da mam gor 512Mb starega SDRAMa.

Glede overklokanja nimam toliko izkušenj kot vi, zato ne vem če se bom spuščal v to. Bomo vidli.

FACA9 za tvojga T-birda pa se lahko zmenima!

CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

RiNC ::

eland: glede tvojga procesorja, je še naprodaj?

Če kupim tvojga T-birda, meniš da bo razlika zadovoljiva. Glede na to da se veliko ukvarjam z grafiko, videom, ... bi se mi hitrejši procesor kar prilegel.

Mi lahko prosim odgovoris na rinc@email.si pa se zmenima za nakup!
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

Brane2 ::

schurda:

Hvala. Zgleda zelo uporabno. Bom probu.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj za 50.000sit???

Oddelek: Kaj kupiti
211126 (875) flipflop
»

athlon in fsb!?

Oddelek: Kaj kupiti
6949 (860) cahahopie
»

Neki ne razumem s to Abit KT7A-RAID

Oddelek: Pomoč in nasveti
141249 (1065) VASkO
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704568 (3890) AtaStrumf
»

Ferkvenca al Faktor?

Oddelek: Navijanje
241688 (1466) SaTaNIsT

Več podobnih tem