» »

Eno vprašanje glede wireless omrežja ...

Eno vprašanje glede wireless omrežja ...

FeniksX ::

Imam eno manjše vprašanje. Pač če igramo z prijatli Warcraft 3 prek neta in če jaz postavim server, pravijo da vsake tolko časa zašteka. Rekl so mi da je to verjetno zaradi wirelessa. Sem pa opazil da tam ko mi piše speed da niha med 54Mbps in 11 ali kdaj mogoče celo majn. Zdej me pa zanima a bi se poznalo da bi bolš delal, da bi bilo bol stabilno če bi ruter bil stran dobr 1-2m, saj vem da bi reku kdo polož kabl, samo mja ne bi glih dovoljenja dobu da bi iz spodnjega nadstropja zvrtu luknjo do moje sobe. Kakor koli, ruter bi pač zato prestavu kakor sm omenu kaka 2 metra stran (na omaro, ki je direkt pod mojo sobo.

Hvala za odgovor.

WamPIRe- ::

Najprej me zanima kakšno wlan opremo imaš (router, kartice) in če prav razumem so med sabo oddaljeni le eno nadstropje (blok, stanovanjska hiša, študentski dom?)? To bi vsekakor moralo delati brez težav. Drugače pa kot prvo poizkusi z updejtom firmwarea.

lp, Jernej

EDIT: Nihanje signala na 11Mbps se pojavlja zaradi oslabljanega signala, saj ga lahko železje v železo-betonski konstrukciji tal močno oslabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

FeniksX ::

Router je WRT54GL, mrežna je Asus WL-138G 802.11b/g Wireless Network Adapter, Oddaljenost je eno nadstropje (no ja pa ni glih direkt pod mojo sobo) v stanovanjski hiši, firm ware je updajtan na dd-wrt.

WamPIRe- ::

Poizkusi router dati v čimbliže, torej na omaro pod tvojo sobo, ker recimo čez kaj več ko 1 strop in 1 steno signala ne boš spravil z original anteno.

5er--> ::

Antena na routerju in mrežni naj bosta vodoravno postavljeni (vzporedno s stropom, tlemi...)
Če ne bo nič boljše, lahko probaš še router omejit na 802.11b standard.
Edit: popravil zabluz z 10 mega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brezžični router do 150 EUR?

Oddelek: Omrežja in internet
194612 (3680) kmetek
»

Kateri Wireless router?

Oddelek: Kaj kupiti
254959 (3710) Voip
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257284 (5289) jancus
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
333033 (2241) pujsek_
»

wireless LAN (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734694 (3447) pujsek_

Več podobnih tem