» »

Previsoka temp. procesorja E8600

Previsoka temp. procesorja E8600

lprelesn ::

.....imam težavo in sicer bratrancu sem namontiral čisto nov procesor E8600 vendar mi ta pokaže v biosu temperaturo 100 stopinj !


Paste ni preveliko na procesorju niti premalo , kaj bi lahko bil vzrok ?!

Prosim za čimrejše odg. ker rabim odg. ker sem ravno pri montiranju procesorja oz. sredi montiranja komponent....


Hvala za odg. lp

lprelesn ::

noben ne ve ?!:'(

M-XXXX ::

Jaz bi šel stavit da senzor laže. Je cooler kaj vroč?

WamPIRe- ::

slab stik hladilnika s čipom?
Če je hladilnik hladen je lahko vzrok prav to.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

lprelesn ::

hja je hladen zrak in sam hladilnik vendar pa bi bil vzrok lahko tud da moram update-at bios ! ma plato P5E tako da morm še to prvo probat....

lprelesn ::

nekaj me še zanima ?! ....nekatere plate k upgadaš bios se dejansko zadeva sama inštalira uporabnik mora samo zdownloadat file jo odpakirat in to je to. zdej pa imam sledečo težavo in sicer ko downloadam file je brezimenska dat. in nevem s katerim prog. jo odprem ali kam jo naj prilepim ?! končnico pa ima (rom) ----- P5E-ASUS-0702.ROM !

WamPIRe- ::

najbolj priporočljivo je upgrejdat z diskete! Poleg še moraš imet flash programček (ne vem na pamet katerega).
Sicer lahko sicer poizkusiš v WIN z AWDFLASH.exe (če se ne motim), vendar je malo rizika tu, da se ti ravno windows ne usuje...
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Izi ::

Verjetno imaš v BIOSU že vgrajen "programček" za nadgradnjo BIOSA.
Če je tako kot pri večini ASUS plošč potem v BIOSU pojdi pod oddelek "Tools" in potem izberi "ASUS EZ Flash 2".
To je "programček" za nadgradnjo BIOSA. potem moraš izbrati kje imaš tisto datoteko z končnico .ROM in to je to. Trdi disk ti v BIOSU seveda ne deluje zato moraš datoteko z končnico ROM prej dati na USB ključek ali pa na CD ploščo se mi zdi, da tudi deluje.
Z diskete verjetno ne bo šlo, ker je BIOS pri novejših ploščah velik vsaj 2 MB ali več in to ne gre na eno disketo.

Glede tistih 100°C na procesorju pa gre za najverjetneje slabo nameščen hladilnik. Hladilnik je treba nameščati, ko je matična plošča še zunaj izven ohišja računalnika. Samo tako lahko vidiš, če je pravilno sedel v vse predvidene luknjice in z celotno površino močno pritiska na procesor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

lprelesn ::

ja disketnika tako ali tako nimam, imam pa težavo kako pisat v direktorij..... lahko zberem samo particijo a : in C: se pravi disketnik ki ga nimam ali pa c: windowi čeprav ko potrdim to particijo mi ne zazna nič.... sem pa dal to ROM datoteko na ključek pa mi ga sploh ne zazna, prav tako sem poskusil jo prilepit na c: .....in nič....:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

Izi ::

Tiste črke pogonov nimajo nobene veze z tistimi v Windows.
V BIOSU dobi črko A ponavadi disketna enota, črko B dobi USB vhod, črko C pa dobi CD/DVD enota, in tako dalje če imaš še kaj zunanjih naprav.
Do trdih diskov ki so priključeni na SATA iz BIOSA ne moreš dostopati in jih tam tudi ni.

Če torej nimaš disketne enote bo črka A verjetno namenjena USB-ju. Torej posnemi datoteko ROM na USB ključek, ga vtakni v računalnik, prižgi računalnik, pojdi v BIOS in izberi enoto A, seveda probaj tudi B in C.

Če si navajen samo na Windows okolje in ker v BIOSU ni miške, bo verjetno dobro še, da omenim, da z tipkovnico skačeš med okenci in izbiraš pogone z tipko TAB :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

lprelesn ::

hvala fantje za pomoč ! ....ratal mi je zadevo rešit in sicer, nadgradit je blo treba sam BIOS ! temp je sedaj na 3.40mhz 43 stopinj...

lprelesn ::

.......sedaj pa je že temp na 4.55mhz --58stopinj >:D

M-XXXX ::

Stabilno? Koliko je max FSB? Kater Batch in kje kupljen?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Scanning BIOS image in hard drive?

Oddelek: Strojna oprema
242304 (1874) misek
»

Nov članek: Posodobitev BIOS-a od a do ž

Oddelek: Novice / Nova vsebina
254114 (3769) MrStein
»

bios upgrade brez diskete ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
212303 (1928) kekz
»

Flashanje BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
274359 (4162) jackorsen88

Več podobnih tem