» »

Novi komp se resetira kaj naj najprej testiram?

Novi komp se resetira kaj naj najprej testiram?

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Evo danes so se začeli rahli problemi z novim kompom problem je da se resetira na vsakih 5 min pa vedno ispisuje kakšnačudna poročila o napaki itd.
Evo vam 2 primira če boste vedeli slučajno kaj bi bilo?
Mimogrede kje so najnovejši driverji za DFI lanparty plato če se da link dobit?
Microsoft Windows
Podpis napake
BCCode : 10000050 BCP1 : BD3A78A4 BCP2 : 00000000 BCP3 : 805398B3
BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1
Podrobnosti o poročanju
To poročilo o napaki vključuje: informacije o stanju programa Microsoft Windows, ko je prišlo do težave;
različici operacijskega sistema in strojni opremi, ki jo uporabljate; in IP (Internet Protocol) naslov vašega
računalnika.
V nobenem primeru namenoma ne zbiramo vašega imena, naslova, e-poštnega naslova ali drugih
informacij, ki vas osebno določajo. Vendar pa lahko poročilo o napaki v zbranih podatkih vsebuje
uporabniško specifične informacije. Čeprav bi te informacije bilo možno uporabiti za določitev vaše
identitete, le-te ne bodo uporabljene, tudi če jih bo poročilo vsebovalo.
Zbrani podatki bodo uporabljeni samo za odpravljanje te težave. Če so na voljo dodatne informacije, vas
bomo o tem obvestili v času poročanja o napaki. To poročilo o napaki bo poslano z uporabo varne
povezave v zbirko podatkov z omejenim dostopom in ne bo uporabljeno v oglaševalske namene.
Če želite videti tehnične informacije o poročilu o napaki, kliknite tukaj.
Če vas zanima, kakšna je naša politika zbiranja podatkov, kliknite tukaj. Zapri
poročila o napaki
V to poročilo o napaki bodo vključene naslednje datoteke:
C:\DOCUME~1\1\LOCALS~1\Temp\WER6285.dir00\Mini032606-09.dmp
C:\DOCUME~1\1\LOCALS~1\Temp\WER6285.dir00\sysdata.xml
Zapri

nokia6310 ::

A noben ne ve kaj je najpogostejši vzrok takim težavam?
Zanima me še nekaj v device manegerju imam klicaj pri kontrolerjih mogoče kdo ve zakaj ni driverja na cd-ju od matične?
Windowsi driverja namreč nikjer ne najdejo.
Other devices
Ethernet Controller
Potem pa pod lastnosti piše:
Ethernet Controller
Vrsta naprave: Other devices
Izdelovalec: Neznano
Mesto: PCI Slot 5 (PCI bus 1, device 10, function 0)
Stanje naprave
Gonilniki za to napravo niso nameščeni. (Koda 28)
Kliknite »Ponovna namestitev gonilnika«, da ponovno namestite
gonilnike za to napravo.
Ustavil sem cd od matične in tega omenjenega gonilnika ni nikjer bilo zakaj?
Saj ma dost ljudi to plato verjetno se bo našel kdo, ki bo vedel v čem je problem?
Naj mi nekdo da link za download najnovejših driverjev za to plato bom poskusil še to če je morda v tem problem.
Plata DFI lanparty ultra
Hvala vsem za pomoč.

nokia6310 ::

A nobeden ne ve v čem bi bil lahko problem?
Je to pregrevanje procesorja, mogoče napajalnika, mogoče slab ali defekten ram, previsoka temperatura na matični ali kaj drugega?
Še nekaj me zanima:
V device manegerju imam en klicaj:
Other devices
Ethernet Controller
Pod lasnosti pa mi piše:
Ethernet Controller
Vrsta naprave: Other devices
Izdelovalec: Neznano
Mesto: PCI Slot 5 (PCI bus 1, device 10, function 0)
Stanje naprave
Gonilniki za to napravo niso nameščeni. (Koda 28)
Kliknite »Ponovna namestitev gonilnika«, da ponovno namestite
gonilnike za to napravo.
Pregledal sem celoten cd od matične plošče DFI lanparty ultra D pa ni za omenjeni kontroler nikjer gonilnika, kar se mi zdi zelo čudno glede nato, da ga windowsi prepoznajo kot neznano napravo?
Saj vas ima dosti to plato pa povejte kako ste rešili ta ali morda še kakšen drug problem, ki ste ga imeli z njo?
Pa še nekaj: Bi bil kdo tako dober pa mi dal direkten link za download najnovejših driverjev za to plato za win xp service pack 2?
Tole pišem že četrtič, ker se mi je že šterkrat komp resetiral in to vedno preden sem končal s pisanjem.
Zanimivo pa je, da so se te napake začele pojavljati šele zdaj in ne že včeraj pri sestavljanju.
Hvala vsem za pomoč.

nokia6310 ::

Evo zdej sem z aida32 preveril temperature rezultati so taki morda je tu vzrok resetiranja?
Lastnosti senzorja:
Tip senzorja ITE IT8712F
Dostop senzorja ISA 290h
Temperature:
Osnovna plošča 45 °C (113 °F)
Procesor 47 °C (117 °F)
Aux 33 °C (91 °F)
Napetosti:
CPU jedro 1.26 V
+2.5 V 1.17 V

Duhec ::

Ti maš pa res smolo.
Predlagam, da najprej preveriš spomine z memtestom. Ker memtest deluje neodvisno od operacijskega sistema saj se boota iz diskete,CDja ali USB ključa, ki jo/ga narediš na MEMTEST.ORG strani in sicer za DISKETO , CD (ISO) ali za USB ključ, zate ne pride v poštev, ker program Jaws štarta šele v Windows okolju.
Ker pa ti vsega kar se zgodi pred štartom Windowsev v grafičnem načinu ne vidiš (za vse ostale, ki ne vedo, ima Nokia6310 slepoto od rojstva ), ti bo ta test moral izvesti nekdo drug. Toliko, da se vidi, če je problem s spominom.
Dobro bi bilo tudi izklopiti Automaticaly restart (Samodejno zaženi ponovno) v Sistemskih lastnostih pod Zagon in obnovitev, da se pojavi BSOD s kodo napake. Problem bi bil edino, če ti potem program Jaws preko vrstice za slepe ne prikaže kaj piše na zaslonu. Ker iz BSOD ekrana se še najhitreje ugotovi, kaj muči mašino ali je to HW ali SW.
Temp, vsaj za CPU mi ni sumljiva, za plato pa je malo visoka ali pač, lahko tudi zaradi Aide32, ki je malce stara verzija. Mogoče EVEREST ver 2.20 pokaže kaj drugače. Tu je še prejšnja verzija Everest 1.51 za vsak slučaj.

p.s.
Mojo mašino lahko do nadaljnega uporabljaš brez problema, dokler ne odpraviš težav z novim računalnikom.

nokia6310 ::

Duhec:
Najprej res hvala za pomoč povej samo to kako se zvočna na tvoji mašini mislim tista integrirana, ker smo live 5.1 dali v to novo mašino aktivira?
Bilo je res precej problemov ne boš verjel sam na koncu nam je le uspelo.
Povej kako se aktivira zvočna karta pri tebi a rabiš kakšen cd a se samo v biosu aktivira?
Sej za tolk časa bo že dobra dokler se ta mašina ne zrihta to pa bo v kakem tednu pomojem več nebi smelo nikakor biti.
Še enkrat hvala ti za pomoč.
Zdej sem ugotovil nekaj v winampu se mašina ne resetira v BurnInTestu internet explorerju pa se vedno tko da to je res čudno kaj se to dogaja.
No saj upam, da bomo zrihtal in da bo delal tko kot mora.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

A lahko to datoteko C:\Windows\minidump\Mini032606-09.dmp uploadaš na kak server?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

nokia6310 ::

darkolord:
Daj mi mail prosim pa ti pošljem na mail.
Drugače pa se bom potrudil pa uplodal

darkolord ::

[nič več]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Duhec ::

@Nokia6310, integrirana zvočna se aktivira v Cmos nastavitvah biosa. Samo Enejblaš jo in XP-ji bi jo morali zaznati saj je pred inštalacijo SB Live!51 delovala OK. Vendar pa ne pričakuj preveč od tega zvoka.

nokia6310 ::

Evo zdej delam na kompu od duhca samo z vrstico brez jawsa, ker smo dali lajva v moj novi komp tko da gre danes popoldne na servis da ga zrihtajo ker je res tale ram problem siguren sem da je ram zato, ker mi sam errorje meče pa skos se resetira včasih je 5 ur dobr včasih se pa resetira še preden v windowse pride zmeri se pa resetera ko zaženem BurnInTest ko pride tam do 80 = se vedno resetira tko da napake res ne bo težko ugotoviti in seveda odpraviti.
Poročam ko pridem iz serivsa kaj sem naredil zaenkrat zadostuje tudi delo brez zvoka.

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Evo vam slo-techovci dobro novico mislim, da sem rešil problem.
S kolegom sva bila v funtechu, in so bili tako prijazni in so mi zamenjali ram z gailom in od takrat se še ni resetiral tako da je res bil ram najverjetneje problem!
Rekli so mi, da je bil problem v voltaži da bi moral povečati voltažo za 0,5 volta da teamgrupe rami delajo na tej frekvenci pa sem raje vzel geila, ki mi ga je prijazen šef tudi vgradil tako da svaka čast in vsa pohvala funtechu!
So najcenejši kvalitetni in vedno pripravljeni pomagat!
Od kar sem prinesel računalnik domov se mi še ni resetiral tako, da zdaj veste v čem je bil problem he!
Uzivajte mi pa seveda pokomentirajte!
Za sestavo samo pa so rekli, da ga je uporabnik steave odlično sestavil in seveda vse čestitke in javna pohvala tudi njemu za trud in tako dobro in kvalitetno opravljeno delo!
Tko da veste kdo zna dobr sestavljat kompe!

nokia6310 ::

Evo komp se še ni resetiral sepravi da zgleda res, da deluje kakor mora.

VolkD ::

Ja ram je res nerodna stvar. Sam sem imel podoben primer. Ram, ki je v mojem računalniku delel povsem normalno, v sinovem ni in ni hotel. Zanimivo, pa je to, da sta bili obe plošči enaki. Kasneje sem naredil upgrade svojega biosa in ram je odrekel pokorščino. Garancija je bila tudi v mojem primeru v redu rešena.

Upam, da ti bo računalnik še dolgo dobro služil.

nokia6310 ::

Evo ko sm prehitro rekel samo enkrat se je resetiral do zdaj in to tik ko sem stisnil gumb pošlji pa zgleda, da se je vseeno poslalo samo to je blo res samo enkrat do zdaj verjetno bom moral windowse nanovo inštalirat, da ne bo potem takih problemov.
No za enkrat je kar vredu saj če se tu pa tam resetira še preživim samo to je blo pa res prevečkrat.
A bi pa voltaža dejansko kaj pomagala če bi jo na prejšnjih ramih zvišal?
Saj ima še kdo od slo-techovcev teamgrupe rame pa naj poroča kako pa kaj kako mu delajo itd.

para-site ::

Pozdravljen nokia, malenkost drugače sem ti rekel v trgovini, ne 0,5V ampak 0,2V.
TeamGroup rami imajo pač to posebnost, da so specificirani na 2,8V, torej 0,2V nad default voltažo običajnih biosov.
Sprobano v par primerih, kjer dvig voltaže reši problem sesuvanja.
Na teh ramih so Micron čipi, ki so po tovarniških specifikacijah cas3, TG jim pa SPD nastavi na 2,5, kar je v resnici za uporabnika samo plus.
Se pač držiš specifikacije in v biosu nastaviš tako, da je prav. Preverjeno deluje.
No, če bi cel računalnik kupil v eni trgovini, pa ne bom zdej rekel v naši, da ne bo kdo rekel, da je reklama, bi ti računalnik sestavili in stestirali,
tako pa se ubadaš s težavami, katere veliko težje rešiš kot mi, ki se s tem dnevno ukvarjamo.

nokia6310 ::

para-site:
Hvala za pojasnilo zdaj deluje kot mora in se ne sesuva več.
Kar se pa nakupa računalnika tiče sem pa imel tako specifično zahtevo: Pa tako ohišje pa take rame pa tak disk tako da sem vedel da ne bom vsega dobil v eni trgovini zato sem pač ostalo kupil pri mlacomu, ker sem vedel da oni to imajo za kar sem pa vedel da imate pri vas oziroma da oni nimajo sem pa pri vas kupil in to je to.
Saj če bom rabil še enega pridem k vamm po njega, pa ga boste vi sestavili.
Hvala vseeno za pojasnilo.

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Rabil bi pomoč prek vnc-ja, da bi mi kdo nastavil tv tunner pa črke diskov, ker z jawsom res ne morem tega nastavit, ker je tako specifična aplikacija, da je res ne morem sam upravljat, pa me zanima če bi bil kdo tko dobr da bi mi poslal zs ali mail na nokiadj@email.si pa mi to naredil prek vnc na daljavo?
Za komunikacijo pa lahko skype uporabljamo, ker mesingerja še nimam inštaliranega.
Če pa kdo izrectno želi, pa ga lahko inštaliram.
Hvala vsem za pomoč, samo so res take aplikacije za katere nimam podpore v jawsu.

nokia6310 ::

Evo vseeno sem inštaliral msn naslov:
blazek@mailglobal.net

nokia6310 ::

ppopravljeno!

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

Popravljeno2.

Zgodovina sprememb…

tomanator ::

Jaz mam tud en problem se temu reče. Računalnik se kadar se mu zlomi kar resetira. Preveril sem z memortest in ugotovil, da rami špilajo čist ok, zanima me kako naj preverim ali je kaj z napajalnikom narobe. Pa tud nekaj krat se mi je že računalnik zrušo krivec pa naj bi bil file config system 32. Se komu dogaja kaj podobnega, kaj predlagate?
procesor je celeron 466mhz, 320ram sdr
pozna mogoče kdo kaki program, ki ti preveri strojno opremo če se sklada in podobno, kajti pred kratkim sem menjal disk na 80 gb, ali se mi mogoče pregreva, so v biosu kakšne nastavitve...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233036 (2190) PacificBlue
»

Internet Explorer problem

Oddelek: Programska oprema
8815 (685) Microsoft
»

Težava s trdim diskom in ponovnim nalaganjem windowsXP.

Oddelek: Strojna oprema
111408 (1197) amigo_no1
»

Nujno!! - RAM ne dela

Oddelek: Strojna oprema
201093 (852) dex22
»

memtest86 mi najde error

Oddelek: Pomoč in nasveti
191955 (1682) Brane2

Več podobnih tem