» »

Philips popačena slika, prosim za pomoč!

Philips popačena slika, prosim za pomoč!

bernik ::

LP!

Imam tri leta staro TV od Philipsa (72 cm, 100MHZ), problem se pojavlja v desnem in levem robu vidnega polja. Ta rob je malo potegnilo navznoter in je kar malo vijugast (cca 1-2 cm), skoraj tako kot pri računalniku ko štelaš vidno polje. Pri TV-ju se do sedaj ni še nič popravljalo in vse ostalo deluje OK, tudi zgornji in spodnji rob je OK. Kje tiči problem, je to sofware ali kaj drugega?

Hvala za odgovore!

msjr ::

Če je bil TV do sedaj vedno na stand by-u (ko je bil izklopljen), ga probaj izklopit za ene 12 ur iz elektrike. Če to ne bo pomagalo, ga pelji na servis, da ti ga razmagnetijo (isto kot degauss na CRT monitorjih).

Pyr0Beast ::

Isto pri našem gorenju na spodnji strani vidnega roba, je stvar malenkost stisnilo, kot da je zavihan.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bernik ::

Torej po vsej verjetnosti ni nič hudega,no bomo videli...TV sem tudi izklopil vendar ni učinka...kako pa poteka razmagnetenje, gajba je težka 50KG in jo je kar težko okoli nosit, a kdo dela na terenu? (kamnik)

Invictus ::

Poglej nastavitve, če ima mogoče degauss že v sami TV. CRT monitorji so to imeli (vsaj tisti, ki sem jih jaz imel).

TV ni težak 50 kg, ampak ma tam do 30 kg. Nisi tako močan kot se ti zdi :))

LP I.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bernik ::

Po podatkih 45 kg...bom preveril nastavitve...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

konverter 24/12v dc dc

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141496 (1193) Pyr0Beast
»

LCD in tekst

Oddelek: Zvok in slika
6977 (841) roli
»

Problem z monitorjem in blizu postavljenemi zvočniki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111375 (1220) BigWhale
»

lcd vs crt

Oddelek: Kaj kupiti
111302 (1043) CR
»

Resnica o monitorjih

Oddelek: Kaj kupiti
161191 (848) Trdi

Več podobnih tem