» »

podaljšek in elektrika v rumenozeleni žici

podaljšek in elektrika v rumenozeleni žici

dolenska ::

lp
a je normalno, da ko vklopim podaljšek dolg 43m v katerem je 2,4kvadrat tro žilni mehki kabel na ozemljitvenih jezičkih zasveti lučka. izmeril sem in tam je proti nuli 110V. najprej sem mislil da je kaj narobe z vtičnico, tako da sem v vtičnico vtaknil samo modro in rjavo žico. kakorkoli obrnem žico rahlo zasveti tudi rumenozelena žica in ima okoli 110v.
Sem preizkusil še en drug podaljšek isto rahlo zasveti lučka v preizkuševalniku napetosti (fazenbrifer).
prosim če mi nekdo objasni ali je to vredu ali je kaj narobe s kablom. namreč ta kabel je nov iz trgovine.
hvala

Pyr0Beast ::

Problem je, da nimaš ozemljitve. Napetost na ozemljitveno žico se pa prenaša kapacitivno in je tako ravno nekje polovička le te.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

miko 55 ::

Verjetno imaš še staro napeljavo in imaš zaščito narejeno preko nule(modra žica). Odpri vtičnico in poglej. Takšne napeljave sem videl predvsem v starejših hišah in blokih.

LP
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

dolenska ::

ja sj res sm se spomnu zdj ja da nimam ozemljitve, namreč to sem vštekal v staro hišo v kateri imamo delavnico, pa napeljava nima ozemljitve. se mi je pa res čudn zdel vseskup. al napeljavo po delavnici sem še jaz vlekel pa se nism do zdjle spomnu da ni ozemljitve..
hvala

KandazaR ::

Samo to je nevarno če nimaš ozemljeno. Če ne drugače poveži nulo na ozemljitvene kontakte (še bolje pa bo če narediš ozemljitev->zakoplješ valjanc okol te delavnice).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

dolenska ::

hja vem da bi blo dobr smo se enkrat že o tem menl doma, vendar al ne uporabljamo štroma velik tam not. vsake tolk časa kaj pobrusim. imamo bolj za skladiščenje orodja in materiala... mamo drugo delavnico in garažo za delo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vezati vtičnico na 4 žice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7812508 (9836) perci
»

Slaba ozemljitev, radiator + ohišje računalnika = rukne ko pes

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
184771 (4287) clix
»

Menjava vtičnic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3812731 (11913) STU-III
»

elektrotehnika v praksi

Oddelek: Loža
265936 (5140) Tear_DR0P
»

Pomagajte ! Trese ku hudič. [kabelska] (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559154 (7923) Pyr0Beast

Več podobnih tem