» »

CPU cooler vedno vrti na polno

CPU cooler vedno vrti na polno

logit ::

Torej zamenjal sem plato. Zalman CNPS8000 je prej delal zelo lepo (tiho). Hladil je Pentiuma D, katerega sem zamenjal s Q8300. Sedaj se pa ne glede na temperature vedno vrti s polno paro, 2800 RPM. Stock cooler dela lepo (idle okrog 900 RPM, load 1800 RPM).
CPU Smart Fan Control v Biosu je omogočen.

Kje je problem:8)?

Hvala

bluefish ::

V BIOS-u poglej, na kako temperaturo imaš nastavljene 100% obrate.

WamPIRe- ::

prvo kar mi pride na pamet je, da imaš slab stik med CPU in tem hladilnikom. Daj preveri še enkrat stik. Ta bi lahko bil vzrok glede na to, da osnovni hladilnik deluje OK. In pa kot je blueFish napisal, preveri kako so nastavljene temperature v BIOSu.

lp, Jernej

logit ::

V Biosu nisem našel te nastavitve. Imam Gigabyteovo ploščo.

Bios_slika

Temperature so:
Core1: 41
Core2: 36
Core3: 36
Core4: 40

Zgornje temperature so enake pri Stock coolerju, pri 900 RPM, in Zalmanu ki se vrti na polno moč.
Glede stika nisem prepričan, ker te temperature niso tako visoke da bi se zalman odzval s polno močjo.
Je pa res, da so temperature pri loadu na stocku šle do 64, pri zalmanu pa do 54 največ.

Morda še kakšen nasvet preden še enkrat vse razstavim.

axee ::

Jaz sem pa prepričan da je problem v nastavitvah matične oz ventilatorju. CPNS ima 3pinski ventilator, ki deluje z kontrolo voltaže, in NI PWM ventilator.

Si ga vštekal v 4pin CPU port? To je napaka, ker ta 4pin port deluje neprestano na 12V, tacho signal pa kontrolira ventilator. MOrda je kakšna nastavitev da CPU fan kontrolira z voltažo, naj se kdo oglasi če ve.

Če hočeš kontrolo ventilatorja priklopi ventilator na 3pin konektor in poišči v bios-u nastavitev, da ti ga avtomatsko kontrolira. Nebo tako točno kot PWM na procesorju ampak bi moralo zadostovat.

Druga možnost je da kupiš kontroler (zalman fanmate) in ročno kontroliraš.

logit ::

Sem pomislil na to 3 pinski konektor - 4 pinski CPU port, samo tudi prejšnja plata je imela 4 pine.
Moj Bios zgleda zelo "osiromašeno". Ni veliko možnosti.

logit ::

OK, mislim da tole ne bo šlo. Moj CNPS8000 zgleda prestar, moja plošča pa preveč cool da bi se štekala.
Morda si bom nabavil zalmanov kontroler, saj je samo 3,82 EUR v mlacomu.

Če bi se odločil za čisto novi hladilnik, katerega bi priporočili za moj Intel Core2 Quad Q8300? Mislim na zlato sredino in nič preveč ekstremnega.

Hvala

axee ::

Kakšen je namen hladilnika? Zakaj stock ni dovolj? In pa koliko denarja misliš vložit.

logit ::

Malenkost bi navil zadevo (ne mislim podirati rekordov:)).
Okrog 40 evrov.

axee ::

Scythe Yasya. Na nivoju Mugen 2, samo da je nasrečo manjši.

Če bi kaj cenejšega poglej za Katano 3, ki bi bila popolnoma dovolj za lahko navijanje, za pol cene Yasye.

Mislim da za tvoj procesor res ne rabiš nič boljšega, še Yasya je overkill.

Mitja358 ::

axee ::

Nažalost je Mugen 2 večinoma razprodan in so dobavni časi visoki, zato ne priporočam da ga naročiš ker boš čakal :D

logit ::

Katana 3 zgleda malo freaky, ampak veliko bolj primerna zame kot Mugen 2. Pa samo 22 evrov v AGTju. Mislim da bom kar to vzel.

Bi jo morda kakšen obstoječi lastnik pohvalil ali grajal?

axee ::

Imam jo tudi jaz, vgradil v že karnekaj računalnikov, za 22EUR best buy, k sreči je priloženi PWM ventilator kvaliteten (dobro razmerje med glasnostjo in zmogljivostjo za 92mm ventilator).

Alternativa je CM TX-3 za 16EUR a je resnično glasnejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

kpkp ::

axee je izjavil:

Nažalost je Mugen 2 večinoma razprodan in so dobavni časi visoki, zato ne priporočam da ga naročiš ker boš čakal :D

Samo informativno, pri AGT-ju ga imajo na zalogi, danes naročil (skupaj z Kaze-JYUNI 120 mm "Silent" za napajalec), danes poslano.
LP

axee ::

No lepo, res je bila kriza ko jih je zmanjkovalo.

Vseeno je Yasya boljša izbira ker je manjša ampak enako zmogljiv hladilnik.

kpkp ::

Morda res, samo vseeno imam raje "back plate" in vijake, kot pa tisto plastiko za 775 podnožja. Nekako ne zaupan -/+ kilskega hladilnika, tistim šterim plastičim nožicam.
But that's just me...

axee ::

Uf ja čist pozabu, Yasya uporablja pushpine :/ škoda, bo treba počakat na rev.b


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10029067 (27112) kuglvinkl
»

Tišje zračno hlajenje Phenom II x4

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8840 (723) axee
»

CPU cooler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442215 (1759) axee
»

Katana 3 - izkušnje uporabnikov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393630 (2248) TeraTM
»

Super tih hladilnik za procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506063 (4918) TOP

Več podobnih tem