» »

Težava z Remote Desktop

Težava z Remote Desktop

Paramedic ::

V domačem omrežju se povezujem iz svojega prenosnika na domači comp prek remote desktopa. Odkar sem pa nekaj preizkušal beta driverje za nvidia grafično na domačem compu, se mi pa več noče povezovati. Ko stisnem connect na prenosniku, prvič počaka par sekund in konča, tako kot da bi kliknil cancel za povezovanje. Samo ustavi se povezovanje in mi kaže še naprej normalno okno za povezavo. Vsakič potem, ko dam spet connect, mi po eni sekundi neha povezovat in spet samo kaže okno za povezavo. Sem pa poskusil iz več računalnikov in naredi isto, tako da je torej nekaj narobe na server strani.ž

Če pozna kdo kako nadomestno zadevo, s katero bi se lahko prijavil v svojo sejo, pod svoj up. račun, bi tudi pomagalo, najraje bi pa popravil nekako ta remote desktop. Imajo pa vsi računalniki Windows XP SP3.
Hvala vam za vsako pomoč in predloge.
End transmission.

McMallar ::

nVidia ima bug. Sem imel enake težave in prebrskal internet. "Rešili" so me stari driverji za nVidia kartice (mislim, da je verzija pred 180.xx). Po tem deluje normalno. Je pa bila enaka napaka na XP, Server 2003 in Server 2008, tako da je definitivno težava v driverjih.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Paramedic ::

Ah...če maš prav, potem moram na onem računalniku izbrati med remote desktop in GTA 4... :D

Bom poskusil še malo pogooglati v tej smeri, hvala.
End transmission.

McMallar ::

No, če najdeš kaj, sporoči. Pri meni gre sicer za mašino, s katere predvajam filme, ampak če obstaja še kakšna druga rešitev me zanima.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Paramedic ::

Evo, sem našel rešitev:

It's a registry fix that increases the size of the session image space. Add the following key:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]
"SessionImageSize"=dword:00000020

Rešitev sem našel tukaj.
Meni je pomagalo, tako da sedaj dela enako kot prej.

Sicer pa uporabljam še tale popravek za več hkratnih remote desktop povezav.

Hvala še enkrat.
End transmission.

McMallar ::

Hvala tudi tebi za novo rešitev. Te nisem poznal, jo bom pa ob priliki preizkusil.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

neres ::

O temu remote desktopu smo že imeli nekaj tem. Recimo to tukaj.
Kot sem že tam napisal, pri meni naredita škodo tako SP3 kot Nvidia driverji. Rešitve zaenkrat nisem našel, bom pa še poskusil s kakimi najnovejšimi driverji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po menjavi mrežne RDP ne dela.

Oddelek: Operacijski sistemi
321826 (841) WhiteAngel
»

Remote desktop ne dela več

Oddelek: Pomoč in nasveti
8977 (788) beta1
»

Remote desktop v XP SP3

Oddelek: Pomoč in nasveti
142464 (1534) neres
»

Oddaljeno namizje XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
245433 (4546) Chessman
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323141 (2729) CaqKa

Več podobnih tem