» »

Iskratel ganymede822+

Iskratel ganymede822+

Safin ::

Imam siol adsl internet, na ta router imam priklopljen dva računalnika, zdaj pa me zanima če lahko še tretjega. router ima štiri vtičnice, dve so prazni sam ne vem če sta ostala dva tudi odprta za internet. Ostala dva računalnika pa sta povezana v omrežje s istim upora. imenom in geslom. Ali bi lahko s tem ko bi dodal eno mrežno kartico v prvi rač. in povezal prvi rač preko mrežne kartice z tretjim rač., bi to delovalo ali bi si delila povezavo.

whatever ::

Tretji port je za IP TV, četrti pa za telefon. Ta četrti deluje po defaultu tudi za net, tako da mislim da lahko priklopiš vsaj 3 kompe gor. Vendar si lahko v nastavitvah sam določiš, za kateri namen boš posamezni port uporabil. ganymede 822+ user manual
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Safin ::

bom poskusu kr na 4 vhod priključit, pa hvala za navodila.

Veron ::

tud na 4. ne bo šlo avtomasko, ker je privzeto za voip, 3. pa iptv.
če rabiš in ne znaš narest, pokliči 0801000, da ti naštimajo.

Vendar te opozarjam, sam sem imel dosti težav, da se port kar popravi nazaj, če zmanka elektrike ali izklopiš modem. prišel do ugotovitve, da samo zadnjo nastavitev zgublja, zato naj ti naredijo po spremembi porta še kaj, magari spreminjajo tudi port4 (ali pa ip ruterja) - jst sm spremenil ip in tako zadeva deluje ok (port mislim)

whatever ::

Men je v ta modem vrezala strela in mi je šel prvi port (X1). Potem sem pač poskušal priklopiti še vse druge porte, in le na X4, torej četrtem portu mi je delal net. V bistvu takrat sploh nisem vedel, da sta 2 porta mišljena za IP TV in en za IP telefon. V bistvu mam komp->router->modem povezavo, in kot rečeno, nekaj časa po udaru strele mi je delalo le tako, da sem priklopil na 4. port, ki je sicer mišljen za IP telefonijo, ampak je meni delalo kar po defaultu brez da bi karkoli spreminjal pri nastavitvah samega modema. Čez nekaj časa je čudežno oživel tudi X2, torej drugi port in mam zdej preko drugega porta priklopljen net - X1 še vedno ne dela.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

whatever ::

Sedaj sem ravno priklopil direkt iz kompa na modem (torej odklopil vmesni člen - router), in net dela na X2 IN X4, četudi je X4 v nastavitvah (192.168.1.1 user user) označen kot "voice", torej za telefon. Meni vseeno dela net tudi preko X4 vhoda.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Veron ::

sej to je to, ko sem omenil, ko zmankuje elektrike zadnjo nastavitev kar popravi nazaj (vendar vmesnik tega ne pokaže). Očitno si mel pred časom nastavljeno na DATA, potem nekdo popravil na VOICE, sedaj ko je zmankalo štroma (ali strela malo vse skup zmešala) pa se je vrnilo na DATA.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMIS-ov enkom modem

Oddelek: Omrežja in internet
4816118 (9691) d4vid
»

Prospero632 optični modem SIOL spremenite v router!

Oddelek: Omrežja in internet
2715888 (10662) Gringl
»

Montaža Siol DUO

Oddelek: Omrežja in internet
121937 (1817) Prometnik
»

Ganymede 822p

Oddelek: Omrežja in internet
101496 (1323) Matheeew
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151839 (1655) Matek

Več podobnih tem