» »

Overclocking INTEL CORE 2 QUAD Q9450

Overclocking INTEL CORE 2 QUAD Q9450

QLuka ::

Mam sm uprašanje do kolk bi se ga dalu navit??

Plata Asus P5N-T deluxe
Rami Corsair Twin2x 6400 2x 1Gb

Na 3.2Ghz deluje brez problema, več od tega pa mi noče bootat u windows?!kolk naj kej voltažo povečam?zdej jo mam na 1.375v za procesor mislm.
Hvala vnaprej ;)

dronyx ::

Bom neumnost kar tu vprašu, ker me to že od nekdaj zanima. Kako ljudje ugotovite, da morate overcloackat? Včasih berem konfiguracije, ki so že tako ali tako za dol past, potem pa še navijajo vse živo. Samo kje je tu poanta? Kje je tisti "click", ki ti reče, da sedaj pa moraš neki spreminjat? Razumem, če gre za (drag) šport in nekdo to počne zato, da si nekaj dokazuje. Ostale pa ne razumem.

Blinder ::

Recimo das 100€ za procesor, ga navijes in dobis performanse kot jih ima tisti za 200€?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dronyx ::

Saj to razumem. Samo ne razumem pa, zakaj bi navijal nekaj, kar je že tako trenutno špica HW (glede na matično predvidevam, da notri ni nek švoh procesor), pri čemer je upam jasno, da SW niti ne dohaja HW. Poleg tega se mi poraja vprašanje, koliko aplikacij res potrebuje golo procesorsko moč (morda kakšna obdelava grafike, simulacije...)? Se mi pa zdi, da je recimo navijanje nekega starega procesorja približno tako početje, kot če jaz danes kupim še eno 6600GT kartico in ju imam potem dve v SLI. Samo ta par je še vedno bistveno slabši, kot današnje kartice srednjega razreda, da ne govorim o težavah, ki jih to prinese s sabo.

Poleg tega se mi zdi, da se navijanja lotevajo tudi laiki, ki na netu dobijo neka približna navodila, pri čemer dostikrat ugotovijo, da so napake lahko finančno zelo boleče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Ted ::

To je razumljivo, manj pa je razumljivo da maš procesor za 250 in več evrov in navijaš :) .
Mah...

QLuka ::

uredu fantje jst sm sm uprašu če se kdo s tem ukvarja, pa da mi kej pove, ne pa kaj si vi mislte o navijanju.

ps: mam pa še eno težavo z mojo matično in nforce driverji! ker imam sata pekač se kregajo neki driverji od nforce z sata in potem dobivam skos bluescreene.včasih sploh u windows ne morm pridt :S če mogoče kdo kej ve?' sm brau že po netu da majo drugi enake probleme sm ne najdm nikjer rešitve??

strictom ::

Daj mavo bol podrobno ti opiši kako se ti kregajo nforce (maš več nforce driverjov) z sata driverji.

Glede navijanja proca. Pri navijanju nista važna samo FSB, množilnik in voltaža. Maš še par drugih stvari. Najbolje, da si prebereš vodič tu na slo-techu. Načeloma so stvari iste.

Zakaj navit highend proc? Itz all for teh ecock.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

QLuka ::

ja pač ko posnemm nforce driverje za sato mi začne nabijat bluescreene nvgts.sys has encountered a problem in sm isku po netu in najdu da je to sata problem s pekačom.folk ma ful probleme z 780i čipom zgleda

macgajver ::

Evo super da mi nebo na novo treba teme odpirat.
Že nekaj časa nazaj sem kupil nov računalnik sedaj pa sem se odločil naviti procesor (q9450) ker se mi zdi da preveč bremza 9800gx2.
Prišel sem do 3520Mhz. Voltaža v biosu je 1.382v Čeprav se mi zdi da se zelo greje Core Temp70-75stopinj v full load prime95. 40-50stopinj idle.
No težava pa se pojavi če ga hočem še več naviti ko dam fsb čez 440 sem ugotovil da moram dvigniti voltažo north bridga vse lepo in prav ampak satan ni in ni stabilen na 3600mhz voltaža v biosu je že na 1.425v. To pa se mi zdi že kar veliko za 24/7 Zanimajo me vaše izkušnje z navijanjem q9450 in na kakšnih voltažah,frekvencah jih ženete. kakšne temperature in voltaže so še sprejemljive za 45nano quad 24/7.

Plata je asus p5e.
Še fotka
 Q9450 3520Mhz

Q9450 3520Mhz


Zelo me je presenetilo v 3dmarku06 prej sem imel okrog 14000pik. No za 24/7 se bom moral sprijaznit več pomoje nebo šlo.
 3DMARK06 24/7

3DMARK06 24/7

tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

macgajver ::

Kaj nobeden nima navitega q9450 na tem forumu res me zanijao voltaže in temperature vaših zverinic?????????
tenstan krompir je pa zakon


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuspelo navijanje Intel core 2 quad 9550 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
7111308 (9758) Domobrancek
»

Nemorem naviti procesorja? Prosim pomoč.

Oddelek: Navijanje
252878 (1998) Skyman
»

Navijanje E5200

Oddelek: Navijanje
262679 (1629) potepuh
»

Core 2 quad q6600 do ==> 3.6 Ghz

Oddelek: Navijanje
111819 (1566) yanez666
»

Q6600 vs q9450

Oddelek: Kaj kupiti
223238 (2542) IVo

Več podobnih tem