» »

Vista in počasen internet

Vista in počasen internet

blaz251 ::

Živ!

Upam da sem napisal v pravo temo. Rabil bi pomoč.
Imam ms visto ultimate. Danes mi je internet kar naenkrat začel delati zelo počasi, klical sem na siol; kjer mi je tehnik povedal da je neka napaka na modemu in da jo bo odpravi in modem resetiral. Stvar narejena, vendar zadeva ni nič bolje.
Čudno je to da če grem v safe mode internet normalno dela ne pa tudi v normalnem zagonu. Torej ni (več) težave v adsl modemu.
Zagnal sem tudi eset nod32 ki pa ni našel nobenega virusa, avast pa je našel virus v eni iso datoteki in ga izbrisal.

Ker visto uporabljam šele 14 dni se mi niti ne sanja v čem bi bila težava.
Prosim za hitro pomoč ker moram jutri prestaviti en projekt pa imam še delo za opravit.

Vnaprej hvala ,
b.

El Nino ::

LAN driverje za matično ploščo maš instalirane?

blaz251 ::

zadeve nisem nič spreminjal niti nekaj ekstra brisal. Internet(browser) deluje normalno v safe mode, drugače ne deluje internet v firefoxu in internet explorerju medtem ko utorrnet in prenos datotek s tem programom delujeta normalno.

extr3m3 ::

No, da ne bom odpiral nove teme, si bom sposodil kar tole. Upam, da je vsaj malo podobnosti z mojim problemom.

Torej, punca ima Siolov internet - optiko 20/20. Problem je, ker nima take hitrosti kakor bi morala biti (pri uploadanju). Nalaga (uploada) z največ 1.0-1.1MB/s. Uporablja Windows Visto (ultimate).

Zanima me, če je kdo imel že podoben primer, in kako je zadevo rešil.

p.s. aja, klical sem tudi na siol, kar mi tisti 'strokovnjak' pove, da je pri njih vse v redu, da je pri njih vse normalno.

Hvala za pomoč!
o_O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: extr3m3 ()

Tiash ::

Lahko probate naslednje, v nastavitvah mrežne kartice spremenite iz auto negotiation v 10mb full duplex. Meni je na t2 pomagalo.

Mavrik ::

Kak točno bi upočasnitev mrežne kartice na 10 Mbit pomagalo doseči 20Mbit uploada?
The truth is rarely pure and never simple.

extr3m3 ::

Res ne vem, kako je to možno, ampak je. Ker po vsej logiki, če bi bila mrežna vzrok potem tudi download nebi bil v redu.
o_O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tezave po kloniranju diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
562925 (2522) bosmla
»

Explorer in Mozilla ne prikazujeta www strani

Oddelek: Omrežja in internet
261948 (1582) dannyxp
»

ADSL ne dela!!!

Oddelek: Omrežja in internet
282335 (1584) Pyr0Beast
»

Pošta problem

Oddelek: Programska oprema
354990 (4475) Kv1DR_K1LL3R
»

kako spostaviti povezavo z internetom?

Oddelek: Omrežja in internet
121281 (1090) gargamel2

Več podobnih tem