» »

Kreiranje EISA particije

Kreiranje EISA particije

luky ::

Zanima me če je kdo poskusil na disku kreirati particijo, z oznako EISA katero uporabljojo firme za recovery disk na notesnikih.

Stric Google ne najde orodja s čim se takšna particija naredi.

Lp.
luky!

Gapi ::

Ponavadi je to navadna particija ki ima hiden attribut. Program za recovery jo najde tvoj explorer pa ne. vsaj tako jaz mislim da stvar špila. Če pa je kako drugače me pa prosim razsvetlite glede tega.

luky ::

Ja to je hidden particija samo narejena s kodo 0x27 in šele takrat dobi oznako EISA in sama postane skrita. Diskpart jo normalno pokaže in je tudi odstrani če hočeš. To ni problem. Problem je s čim jo narediti.....
luky!

Gapi ::

z linuxovim fdisk že probu ali pa kak partition magic


edit:
fdisk od linuxa nima te opcije.Ima samo 1b Hidden W95 FAT32 in 17 Hidden HPFS/NTFS kot opcijo. Tko da bo treba še mal googlat za progijem ki ti to lahko nardi. Kaj pa na cdju od prenosnika ni nič pametnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

poweroff ::

Je to morda HPA - Host Protected Area?
sudo poweroff

luky ::

Je to morda HPA - Host Protected Area?


Matthai Ne vem če je HPA, vidim samo, da ima oznako EISA, in ko sem iskal po netu, ne najdem s čim se naredi, samo vsepovsod piše kako jo odstraniš.

lp.
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

zee ::

Skrito particijo, namenjeno obnovi sistema, ti obicajno naredi program za obnovo sistema, ki ga dobis na CD/DVD medijih od proizvajalca prenosnika.

Podobno skrito particijo zna sicer narediti tudi program Acronis True Image.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

luky ::

Skrito particijo, namenjeno obnovi sistema, ti obicajno naredi program za obnovo sistema, ki ga dobis na CD/DVD medijih od proizvajalca prenosnika.

Podobno skrito particijo zna sicer narediti tudi program Acronis True Image.

zee sej ni problem narediti skrito particijo ( mala malica ) samo mene zanima particija z oznako EISA s čim jo narediti. Acronisu se še sanja ne kakša je to paricija. Sem preveril, pa tudi part.magic je ne zna narediti.

lp.
luky!

zee ::

EISA particija na mojem prenosniku ima oznako (i.e. partition type): 12 (Compaq diagnostics).

Naredil mi jo je program za obnovo od Lenovota.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaže mi da je kapaciteta HDD-ja 500MB, v resnici je pa 750GB. Format ne pomaga.

Oddelek: Programska oprema
273322 (2397) franci0
»

Lenovo T60 ThinkVantage recovery

Oddelek: Programska oprema
61100 (723) fujtajksel
»

Backup and recovery WINDOWS

Oddelek: Pomoč in nasveti
51347 (1206) Mare2
»

Prednaloženi Windowsi

Oddelek: Pomoč in nasveti
2713385 (12032) `ripper`
»

skrita particija na IBM diskih

Oddelek: Pomoč in nasveti
121619 (1358) Bug

Več podobnih tem