» »

Prenosnik z RS 232 portom

Prenosnik z RS 232 portom

Tody ::

Živjo!

Rabil bi prenosnik, ki ima integriran RS 232 port. Vem da je to že zastarelo zato pa tuki sprašujem :)

Pozna kdo mogoče če ima še kaka serija? Kaka stara zaloga?

moowy123 ::

Od novejših prenosnikov so imeli samo določeni ASUS modeli te com porte (tko leto nazaj). Danes pa ne vem kako je s tem.

zee ::

Na tem forumu je ze bilo govora o tem pred kratkim. Pobrskaj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

V-i-p ::

Kaj pa katerikoli prenosnik s tem vmesnikom?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

moowy123 ::

Vsekakor se dobijo ti vmesniki že za precej manj denarja :). Jaz recimo prodajam enega za 15 evrov (usb-rs232). Se jih dobi pa tudi še ceneje.

DimmniBurek ::

Maš v podforumu kaj kupiti prav to temo ko sva jaz in kolega spraševala. Nabavli smo Dell Latitude D530, računalnik je zeloo soliden! Priporočam. Teli pretvorniki pa ti ne bojo nikoli delovali kot bi treba.
There Is No Stronger Drug Than Reality

solatko ::

Če rabi za profesionalno uporabo, tako kot jaz vsak dan 10 do 15X, potem so razni USB ali PCMCIA vmesniki skoraj neuporabni. To so univerzalne stvari za domačo uporabo, ko pa rabiš sigurnost (da ni potrebe po večkratnem resetiranju računalnika in preverjanju ali povezava sploh deluje ali ne) je edina rešitev, direktni priključek. Določene matične plošče ta priključek notri imajo in rabiš samo naredit povezavo, drugače pa so računalniki s tem portom vsi čez €1500. Na žalost pri pro napravah se USB vhod ni prijel, ravno zaradi nesigurnosti. Delovanje teh adapterjev, se je malo izboljšalo z visto, ampak še zmeraj ni to, to. Mal sem zamudu, naroči takoj, ta je verjetno najcenejši s serial portom.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

b ::

Odvisno za kaj ga rabiš. Jaz sem doslej na mojem preizkusil od miljona switchev (od Cisco in 3com pa do raznih HP in Netgearov), ki sem jih konfiguriral, do analognega zunanjega modema, pa mi je vse delalo.

Kaj točno naj ne bi delovalo?

Mimogrede, pri serijskih povezavah je večji problem v tem, da obstaja en kup različnih razporedov pinov na napravah, zato moraš imeti zraven vedno kakšen adapter, za določeno opremo pa kakšen prav poseben kabel. To je večkrat problem, kot pa nedelovanje adapterja.

Pa še to - razni USB "modemi" (za mobilno telefonijo) so vsi serial-over-USB. Pa kar delajo, kolikor vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

solatko ::

XP-jevi gonilniki za USB so zanič. Vsak tretji priklop, ti da ven neznano napravo, prekine sredi prenosa, vsakokrat nastavljat COM izhod (zaradi narave dela lahko uporabljam samo COM1 in COM2, ki pa mi jih zasede XP.....
Problem je da večino uporabjam kombinacijo namenskega programa in excel-a, drugače bi šel na linux. Kadar delam doma in imam port skozi priklopljen, skoraj ni problema, ko pa grem k stranki pa za pet minut dela, 15 minut traja, da uštimam ta kurčev adapter.

Goldee ::

Če rabi za profesionalno uporabo, tako kot jaz vsak dan 10 do 15X, potem so razni USB ali PCMCIA vmesniki skoraj neuporabni. To so univerzalne stvari za domačo uporabo, ko pa rabiš sigurnost (da ni potrebe po večkratnem resetiranju računalnika in preverjanju ali povezava sploh deluje ali ne) je edina rešitev, direktni priključek. Določene matične plošče ta priključek notri imajo in rabiš samo naredit povezavo, drugače pa so računalniki s tem portom vsi čez €1500. Na žalost pri pro napravah se USB vhod ni prijel, ravno zaradi nesigurnosti. Delovanje teh adapterjev, se je malo izboljšalo z visto, ampak še zmeraj ni to, to. Mal sem zamudu, naroči takoj, ta je verjetno najcenejši s serial portom.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


Tudi jaz uporabljam serijski port večkrat na dan. Uporabljam pa USB to serial converter, ker moj T42 nima serijca.

Tole:


Preizkušeno deluje na Cisco, Citrix, 3com, Aventail, ISS,...
Takšna zadeva stane cirka 15€. Se splača.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

solatko ::

Meni pri cca 10m povezave praviloma ne deluje v redu, ko ga zazna dela, največkrat pa ga ne zazna ali mi pa vrže povezavo COM 8 in več, rabim pa 1 ali 2 (omejen program s katrim delam), ko pa popravim COM mi izgubi povezavo. Vem da je problem tudi v dolžini kabla, vendar drugače ne gre. Direktno na serial, dolžina kabla nikoli ni problem.

Tody ::

Cool thanks za vse :) Bom pogledal še malce naokol :) K ljudje so me na vse živo prepričeval da tega pa se ne dobi več :D

Goldee ::

Cool thanks za vse :) Bom pogledal še malce naokol :) K ljudje so me na vse živo prepričeval da tega pa se ne dobi več :D


Ja itak, ker COM port je stara zadeva, kdo pa sploh še to uporablja, mislm... U kratkem lahko pričakujemo (če ni že) wireless USB, ti bi se pa s starim COM portom bavil..

Ok, sarkazem off.


Kar je rekel solatko je res, na daljše razdalje zna bit problem, ampak saj ponavadi si zraven naprave, ki jo konfiguriraš preko konzole ne?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

solatko ::

Goldee - serial port je pro standard in vse profesionalne naprave, ki se prikjapljajo na računalnike imajo serial priklope. Ja pri nekaterih zadevah ne moreš bit zraven - cca 5-10m kabla.

Goldee ::

Aja, druga opcija je, da si za svoj prenosnik nabaviš port replicator, oziroma docking station, če le-ta seveda obstaja za tvoj model prenosnika. Je pa to potem takoj +2kg dodatne teže.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Goldee ::

Goldee - serial port je pro standard in vse profesionalne naprave, ki se prikjapljajo na računalnike imajo serial priklope. Ja pri nekaterih zadevah ne moreš bit zraven - cca 5-10m kabla.


Saj vem. Saj je bilo mišljeno sarkastično.

Mimogrede, za konfiguriranje katere naprave rabiš 10m kabel? To verjetno za kake stroje ali kako?
Ker moj field je networking/security naprave, pa nikol ne potrebujem 10m kabla :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

solatko ::

Sej sem dal link za dellov lap top s serial portom za €759 pri ena A, dost ugodno, jaz sem dal mesec nazaj €1500 za slabšo zadevo.

Tody ::

Nabavu dell-a leti k svina :)

ender ::

Ko smo že pri USB->Serial adapterjih, ali kdo uporablja kakšnega na 64-bitnih Windowsih? Jaz imam enega od ST-Lab (gonilnik pravi "Prolific USB-to-serial Bridge"), vendar mi raćunalnik zmrzne ko zaprem terminalsko okno.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

DimmniBurek ::

Ko smo že pri USB->Serial adapterjih, ali kdo uporablja kakšnega na 64-bitnih Windowsih? Jaz imam enega od ST-Lab (gonilnik pravi "Prolific USB-to-serial Bridge"), vendar mi raćunalnik zmrzne ko zaprem terminalsko okno.

And that's what we were talking about...

Dell D530 je prav soliden prenosnik.
There Is No Stronger Drug Than Reality


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupit prenosnik z RS232 COM portom

Oddelek: Kaj kupiti
353634 (2592) johnnyyy
»

Zabrickan - zafleširan router TP-LINK TL-WR741ND

Oddelek: Omrežja in internet
384146 (2426) markk1
»

serijski priklop

Oddelek: Pomoč in nasveti
6545 (444) amigo_no1
»

Kupujem prenosnik, ki MORA imeti serijski port

Oddelek: Kaj kupiti
142508 (2103) Leks
»

COM port na dlančniku

Oddelek: Strojna oprema
101311 (801) mile

Več podobnih tem