» »

win xp (je za ku...)problemi

win xp (je za ku...)problemi

atamama ::

problemi so pri dma.saj je vse pravilno nastavljeno ampak sigurno ne dela tako kot bi trebalo.preverjali smo na 6 računalnikih.če izmeriš disk z hd-tachom je ta zelo počasnejši v xp ,v ME pa dela tako kot treba.tudi če iz cd-roma kopiraš npr.film,mi ga v xp skopira 5-6 min v ME pa 3 min.na vseh 6 računalnikih so bili rezultati enaki.rač.so različni nobeden pa ni slabši od 1000mhz.

||_^_|| ::

Najbrš je zaradi NTFSja. Al pa sm izjavu čisto neumnost:D.

Paramedic ::

Pravzaprav je disk enako hiter (obrati, dostopni čas) na kateremkoli rač., hitrost branja/zapisovanja je pa lahko različna mogoče zaradi različnih datotečnih sistemov ali nastavitev (sej maš "DMA If available"?), pa Indexing service ma tut mogoč kej veze tu...
End transmission.

Tr0n ::

Pojdi v Device Manager (System Properties / Hardware) in poglej pod IDE ATA/ATAPI controllers pod Primary IDE Channel in Secondary. Kaj ti pise pod Advanced Settings kot Current Transfer Mode?

atamama ::

TrOn:piše vse v redu ultra dma mode 5.

ampak na vseh 6 računalnikih je bil z win ME disk (z hd tachom) kar precej hitrejši.pa tudi cdrom je bral hitreje.saj navidez se ne opazi,ampak če poznaš svoj rač.kako mora delat,potem to takoj opaziš.zato smo šli z raznimi programi merit in povsod so bili slabši rezultati kot na ME.ne razumemo pa kaj bi to naj motilo.

CaqKa ::

||_^_|| ntfs pa winme?
em ja to je gnilo ko toti diski ne delajo več kot bi morali... ko winsi kuj sami nekaj zavirajo brez kakega razloga... sam vem da se jim malo fukča pri kopiranju dolgih datotek

AngelOfDeath ::

Problem je v xp-jih samih. mislim da se ga da popravit z določenim ukazom v registru :)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk deluje počasi.

Oddelek: Strojna oprema
211800 (1523) fabi1
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
443093 (2146) strictom
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534513 (3867) Boky
»

ATA 100 vs. ATA 66

Oddelek: Pomoč in nasveti
151879 (1598) Tr0n
»

win xp in dma??

Oddelek: Pomoč in nasveti
8815 (648) Tr0n

Več podobnih tem