» »

crossfire

crossfire

1
2
»

tilinho20 ::

Kolikor jaz vem lahko gre teperatura tudi do 70°C.

Meizu ::

najbolj priporočljivo je da se držiš na manj kot 60 stopinjami ;) Kar je več je le za kratek benchmark da se mal pokažeš, ker tu se že začne krajšat življenjska doba.

tilinho20 ::

To pa itak. :)

Baltazar-x ::

Ko si omenu 80-250 fps, to pomen; 80 fps to je privzeto osvežvanje monitorja in dejanski fps-ji ki jih ti vidiš, 250fps ti pa omejuje sam špil kot so nekateri že omenil. Če boš hotu met več vidnih fps-jev si boš mogu omislt en crt monitor z več osvežvanja. Vemo pa da kar je več kot 80Hz-fps uč ne zazna več, dobrodošlo je, da sam špil poteka na čimveč fps, da v kritičnem trenutku še zmer ostane vsaj 80 fps.

Volta ::

Kolko score dobiš v 3D Mark 06 z eno grafo in koliko z dvema? Je sploh kaj razlike?

tilinho20 ::

A ni še tko da mora navit proc?

taker& ::

:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taker& ()

itaq ::

sem včeraj navijal in se zelo pozna ... ko sem navil na 8 x 450 se je v aqua marku score že povečal za 2.5k .. in grafi veliko boljše delujeta,

tako da v kratkem mislim nabavit en cooler za proc. in navit tam do 4.6..

in potem bo komaj prišlo to vse do izraza.. če se ne motim?

McMallar ::

@Baltazar-X: na mojem LCD-ju je osveževanje nastavljeno na 60Hz. Se pravi, da več jih niti ne rabim, je tako?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

mihajlo carr ::

na večini lcd-jev je 60hz ali 70hz
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

fery ::

@Baltazar-X: na mojem LCD-ju je osveževanje nastavljeno na 60Hz. Se pravi, da več jih niti ne rabim, je tako?


To je pa izjava leta in pokaže vso moč današnje komercialne usmerjenosti. Sicer pojem osveževanje na LCD nekako ne paše, ampak je v tej številki skrita vsa umetnost prenapetih številk. Osveževanje vam pove kolikokrat na sekundo bo grafična posredovala podatek o sliki LCD-ju in ta bo na podlagi tega podatka spremenil točko na zaslonu. Čisto vseeno je če bo grafična izračunala 1000 slik na sekundo, ker jih bo naprej poslala točno 60. Ostalih 940 ne bo nikoli prikazanih. Ravno tako je brezvezen podatek o osveževanju LCD-je v 2 ms, ker jih na podlagi tega potrebuje točno 16,6 ms. Žal pa velika večina 22" LCD-jev za okoli 200€ - 300€ niti tega ne dosega. Zato so brezveze razpravljanja po forumih o tem, ali dejansko moderna mularija vidi razliko na ekranu med 100fps in 200fps.

Baltazar-x ::

Mal sm pretiravu, mislm da je od 60hz naprej dovolj da slika ne utripa.

McMallar ::

@fery: upam, da si razumel moj point. Kot si rekel, v IDEALNEM primeru imam max 60fps.
@Baltazar: pri CRT monitorjih je bila priporočena frekvenca 85Hz+. Pri LCD-jih je tehnologija drugačna, saj se ne osvežuje konstatno cel zaslon, ampak se "objavljajo" samo spremembe. Zato ima LCD povsem mirno sliko tudi pri 60Hz, medtem ko bi te pri CRT monitorju hitro bolela glava...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali več Hz monitor pomeni višji FPS

Oddelek: Strojna oprema
263057 (2413) LordPero
»

FPSji in refresh rate

Oddelek: Igre
444345 (2651) gumby
»

Call of duty 4 Dobr PC slab fps?

Oddelek: Igre
202305 (1372) DOOM_er
»

8800GTX Ultra ne dela kot bi morala

Oddelek: Strojna oprema
392187 (1242) ;-)
»

FPS ne grejo več kot 60. Razen pri eni igri... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535901 (4946) Tilen

Več podobnih tem