» »

Postavitev phpbb3 foruma

Postavitev phpbb3 foruma

Ezze ::

Pozdravljeni,
se vnaprej opravi�ujem za morebitno izrabljenost vpraťanja, ampak ker sem ra�unalniťki amater bi prosil za pomo�, nasvet, informacijo.

Zadeva:
Rad bi imel forum na dolo�eno temo pa ne vem kako se zadeve lotiti. Do zdaj sem uporabljal storitve phpbb2 zastonjskega foruma od slovenskega ponudnika.
Ker so moje Şelje prerasle uporabljani zastonjski forum (predvsem, ker ne dopuť�a prenosa baze podatkov in ker ti vsiljujejo svoje reklame) bi rad ťtartal �isto 'samostojen' forum - da bi imel svojo domeno, lasten izbor reklamiranja itd. Za primer, rad bi ime forum z domeno 'www.IMEFORUMA.si', kjer bi bi sam svoj ťef (ne tako sofisticiranega kot je slo-tech.com, ampak s podobnim namenom)

Vem, da je zadeva opisana na 1001 naÄ�in na netu, ampak zaradi primankovanja Ä�asa in raÄ�unalniĹĄke neizobraĹženosti bi mi nasveti kako začeti prišli zelo prav (kolko vse stane, kaj je treba znati,...). Aja, pa slišim, da je phpbb3 in.

Hvala za vaš čas...:)

Tody ::

Evo tole je tema, sicer za phpbb2 ampak je phpbb3 isti šmorn

PHPBB FORUM

Pyr0Beast ::

Če hočeš svojo domeno, jo bo potrebno kupiti najprej. Cene so od okoli 5€/leto dalje. (Si domene so drage kot suho zlato)

Če imaš dobro linijo si lahko strežnik tudi doma postaviš. 1Ghz CPU in 256M rama, ter vsaj 5G diska bo vrh glave za cca. 20 uporabnikov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ezze ::

Hvala. Bom preštudiral napisano, pa bom potem naprej težil ;)

Pyr0Beast ::

Sicer ni tako zahtevno postaviti, je pa zamudno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ezze ::

Se nekaj informacij. Ker mislim gostovat na sterzniku me zanima, kolko placa potrebujem za forum z recimo 100-200 uporabniki?

iNDigo_Child ::

Jaz bi mal ponucal to temo, da ne bom nove odpiral. A je možno naštimat tko, da je na obrazcu za registracijo neko polje obvezno za izpolnit, toda da ga ni možno spremenit kasneje v profilu? Kr js bi mel tko, da bi imel spol, potem pa bi določeno temo zaklenil za moške, določeno pa za ženske.
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

Pyr0Beast ::

Možno, če nastavljaš kot skupine.

100-200 uporabnikov in Kakšnih 1000 odgovorov najbrž ne bo žrlo več kot 100, 200M diska :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tody ::

Eh bedarija :) Mi mamo 10000 uporabnikov in 78000 postov pa mamo 200 mega še z nekaterimi drugimi stvarmi v bazi... edin un search word vzame velik (ki ga lahko rebuildaš) tko da sploh ni paniike.

iNDigo_Child ::

Možno, če nastavljaš kot skupine.


Ja ampak uporabniki bi si še vedno lahko spremenili spol v profilu...jaz pa rabim tako, da si ob registraciji izbereš moški ali ženski spol in potem ga ne moreš več spremeniti...
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

iNDigo_Child ::

Ok, saj ni važno. Zdaj me pa zanima sledeče: Kam moram točno napisati HTML kodo, če hočem, da se mi na vrhu vsake strani foruma prikaže menu (to je, kje znotraj overall_header?)
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

Ezze ::

Ok, forum dela zdaj bi ga pa rad še malo ponastavil.
Ker bi rad imel slovenski prevod phpbb3, me zanima kje ga dobim. Na strani 'http://www.phpbb.com/languages/' piše da je prevod samo za 'subsilver' in 'prosilver' pod kategorijo 'language' pa ni dostopen. Ker imam izbran drugi style me zanima, če bodo prevosi delovali.

Hvala za odgovor...

Pyr0Beast ::

Bodo, samo ne najbolje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Wolfman ::

Pomagal ti bo naš prijatelj google. Vtipkaj: stamcar phpbb3 pa ti najde

KoMar- ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava forumov

Oddelek: Izdelava spletišč
111877 (1616) algo
»

PhpBB3 Slovenski languge pack

Oddelek: Izdelava spletišč
255300 (2271) KoMar-
»

Kakšnih sprememb si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
928106 (6481) Bor H
»

PHPBB FORUM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10315359 (10841) mmorph
»

phpbb2 login probelm!

Oddelek: Omrežja in internet
7879 (838) TICKO

Več podobnih tem