» »

baterije se izpraznijo

baterije se izpraznijo

BCSman ::

Imam fotoaparat canon 530, gp 2700 baterije za polnit in gp polnilec. A je normalno da po cca treh tednih neuporabe se baterije izpraznijo? Sprva kaže da je kao prazna, potem ne kaže več in potem spet. Do sedaj so bile kakih 4x polnjene. Enak problem imam znanec s sony baterijami in sony polnilcem. A je to normalno?

Infinity ::

kukr js vem, nej se bateriski akumulatorji nebi puščal za dal časa stat če so polni. Nej bi se jih spraznil in dal nekam na suh in hladn prostor s stalno temperaturo

Pyr0Beast ::

Akumulatorji, še posebej starejše verzije Nicad in Nimh so zgubile kapaciteto po okoli 2h, treh mesecih, ter jih je bilo treba napolniti.
Da ti pa fotkič baterije prazne pa tudi ni nič čudnega, saj načeloma proizvajalci šparajo pri vsem, kar se da.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Šimpanz ::

Tudi pri moje Canonu je stvar ista. Če so bateriej v aparatu ene tri tedne so čisto prazne. Jaz jih ponavadi dam ven pa je bolje.

Matev ::

NiMH
nikelj metalhidridne - polnjive baterije se izpraznijo med daljšim mirovanjem
tako kot tudi Li-ion (Litij ionske).

Litij-ionskim se celo maksimalna kapaciteta manjša ne glede na to ali so polne ali prazne.

Ker je tri tedne še vseeno malce prehitro - ti svetujem da baterije parkrat napolniš in sprazniš - bo baterija prišla v svojo max fazo.
Z novimi sem imel tudi sam težave, dokler jih nisem parkrat napolnil.

Bellzmet ::

Enkrat je bilo objavljeno (sicer nisem 100% da ravno za model A530), da je neki narobe narejeno pri vratcih za baterije. Zadevo potem na servisu zastonj uštimajo, ker je dal to Canon uradno ven.

Malo pobrskaj po Canon strani oz. pokliči na servis, če je to res pri tem modelu fotoaparata.

lp

Pyr0Beast ::

Gre se za stik na pokrovčku za baterije. Zna biti nevarno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Gre se za A530 in A540 fotkiče.
Torej, če imaš aparat, katerega serijska številka se začne na 21, 22, 23 ali 24, priporočajo, da si ogladaš vzmet na pokrovčku baterije. Če gleda ven, in ni (delno) skrita pod kontakti ni dobro. Sicer pa več informacij tule.

Sem pa sam doživel dokaj podobno situacijo nekaj minut nazaj. NiCad akkuji so bili notri manj kot 5s, in so se že toliko segreli, da bi se skoraj opekel gor. Je pa res, da so popolnoma -goli-, brez zaščitne plastike, ker niso pasali v en manjvreden izdelek.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Canon A530 umira

Oddelek: Pomoč in nasveti
221502 (1263) KoMar-
»

Canonovi fotoaparati vas lahko opečejo

Oddelek: Novice / Ostale najave
153877 (3157) gzibret
»

Prevare pri prenosnikih

Oddelek: Strojna oprema
394845 (3628) overlord_tm
»

Katere baterije za "digitalca"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556065 (5178) Zdravko

Več podobnih tem