» »

Razer Lachesis ali Logitech G9

Razer Lachesis ali Logitech G9

lol123 ::

Razmišljam o nakupu miške ter se odločam med Razer Lachesis ter Logitechovo G9. Katera se vam zdi boljša?
Trenutno pa imam Logitech MX1000 in nevem dobro če se sploh splača kupiti novo.
Hvala že vnaprej.

Matek ::

MX1000 je svetlobna leta za naštetima miškama, že zato, ker je brezžična, tako da razlika se bo vsekakor poznala.

Drugače pa G9 dost hvalijo, izberi si tisto, ki ti bolje sede v roko. Čeprav jaz bi raje priporočal kako standardno optično namesto laserske. Recimo Deathadderja ali MX518, lahko pa počakaš na Razerjevo Salmoso.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

u.m. ::

Jaz imam G9. Sem pa imel v rokah obe omenjeni miški (G9 in razer lachesis) in se mi je zdela razerjeva prelahka je pa večja kakor G9. Jaz predlagam G9 je pa vsekakor najbolše če obe tudi sam primeš v roko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: u.m. ()

tilinho20 ::

Daj si rje kupi nekaj optičnega recimo MX518 ali DeathAdder.

Meizu ::

DeathAdder ga resnično owna, potem vreden pogleda je pa tudi Copperhead.

tilinho20 ::

A ti imaš DeathAdderja? Drugače pa meni najboljša miška. Ga res owna :)

Meizu ::

Jp, sam imam DeathAdderja, in morm rečt, da če mi zdej daš eno miš, ki je ful poceni, se bom zjokal od žalosti :P Bi me slišal kričat - Give me my Deathadder back :P

tilinho20 ::

:)
Jaz recimo z drugo miško sploh ne morem več špilat od kar imam DeathAdder. Recimo pri prijatlu z G9 splog ne morem druge ubijat pr CoD4 :)

Sc0ut ::

Ponovno Esr mousescore.

Mogoče že malo zastarelo, ampak dobil boš vpogled v to, kaj je res dobro.

Dodal bi samo, da sta tako deathadder kot g9 vredu.


Če a rabiš miško za igre, in ne stranskih gumbov, ter želiš zapraviti še najmanj denarja, kupi wheel mouse optical 1.1a (wmo 1.1a). Ter navij usb na 1000hz. V agtju jo imajo za 8 evrov. Poglej kateri igralci igrajo z njo in ti bo vse jasno.

In prosim, ne glej igralcev coda ali country strikea temveč igralce quake 3 arene, quake worlda... Verjemi, ne govorim kar tako.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

lol123 ::

A bi se dal kko probat miške?
K poznam sam enga k ma Razer Copperhead in je kr fajna, sam za MX518, deathadder, lachesis, g9 pa nwm kko nej sprobam kko se mi prilega pa to ...

Planetarium ::

Jest bi na tvojem mestu uzel Deathadder ali Copperhead z 3G senzorjem. Sam imam na zalost "nedelujocega" deathadderja in morm rect da tok obcutlivga senzorja nism obcutu se pri nobeni miski pa sm ih sprobau ze res veliko. Kar se ergonomicnosti tice je deathadder tut kr ok sam mal prenizk za mojo veliko roko ter neki plastike pod gumbi me moti ker zacne miska narahlo drset ce mas potne roke.

M-XXXX ::

Velikokrat sem že tole ponovil pa bom še enkrat: Popolnoma brezveze je tukajle pametovat katero vzet. Specifikacije miši so zelo podobne le oblika pa je ZELO drugačna. Pojdi ter probaj jo, pa boš takoj vedel katero vzet!

lol123 ::

Pojdi ter probaj jo, pa boš takoj vedel katero vzet!


Ja kje pa naj probam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lol123 ()

M-XXXX ::

Pri kašnem prijatelju/kolegu/znancu ali pa v kašni štacuni.

Sc0ut ::

V mediamarktu v Seiesbergu so vse razstavljene.

Samo, rajši poglej, kaksne miske uporabljajo najboljsi pro gamerji in si kupi takšno.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

Saladin ::

A je kdo sprobal kombinacijo DeathAdder in Icemat podloge?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

m4d_m4n ::

Sam uporablam G5 in kar mi je pri G5 in G9 ušeč je, da jo lahka obtežiš po želji, seveda če ti to ni pomembno smo pa spet pri obliki.

Planetarium ::

Velikokrat sem že tole ponovil pa bom še enkrat: Popolnoma brezveze je tukajle pametovat katero vzet. Specifikacije miši so zelo podobne le oblika pa je ZELO drugačna. Pojdi ter probaj jo, pa boš takoj vedel katero vzet!

To je pa so untrue! Ti se boš ergonomičnosti miške slej ko prej navadau razen če nimaš res problemov z preveliko/premajhno dlanjo. Sam sem imel že 6 različnih mišk znanih proizvajalcev pa sm se še usake navadu. Kar sm na koncu najbol obžalovau je blo to da se je miška zaradi neznanega razloga pokvarila al pa to da je biu laser totaln crap za lowsens kot naprimer pri G5. Tisti ki jo mate pejte probat z lowsensom igrat, od takrat ne kupim več Logitecha!

Glede icemata pa deathadderja ti pa ne bi znau povedat ker steklene podloge nism sprobau in je niti ne bom (premejhna, glajdanja si ne predstavljam tam gor :XD). Vem da je G5 imel neke probleme z Icematom sicer bi pa moglo na njihovi strani pisat za kaj je namenjena, no usaj mislim.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

To je pa so untrue! Ti se boš ergonomičnosti miške slej ko prej navadau razen če nimaš res problemov z preveliko/premajhno dlanjo. Sam sem imel že 6 različnih mišk znanih proizvajalcev pa sm se še usake navadu. Kar sm na koncu najbol obžalovau je blo to da se je miška zaradi neznanega razloga pokvarila al pa to da je biu laser totaln crap za lowsens kot naprimer pri G5. Tisti ki jo mate pejte probat z lowsensom igrat, od takrat ne kupim več Logitecha!

Nebi si mislil, vendar sem tudi jaz že marskatero sprobal in veš kašna je razlika? Po specifikacijah jih bolj kot ne ni (tako kot Razor kot Logitech, kot še kašna druga firma) imajo skoraj iste miške le v obliki je razlika in to je zame ZELO pomembno. Le zakaj bi kupoval skoraj isto miško in se potem privajal na obliko, če bi lahko že v prvo kupil obliko, ki ti najbolj ustreza?

Sc0ut ::

Kr kupujte laser, kr kupujte. Namesto da za cheap denar kupiš super miško, vi silite v neke ultra drage laserske miške. S tem se v tej temi končal, ker očitno marketing na vas zelo deluje.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

tilinho20 ::

Ja to je res da je boljš kupit optiko, ki he cenejša ter boljša od laserja, nekaj pa je treba tudi dati na obliko (če maš občutljivo roko). Tako da je treba najti OPTIMUM in basta.

Planetarium ::

M-XXXX: Se strinjam da po specifikacijah ni opazne razlike. Kar piše tam na škatli mene ne zanima prav veliko saj ima že vsaka malo dražja miška možnost 500Hz, drugega itak ne potrebujem. O tem kar si govoril je pa čist nekaj drugega. Če bi on kupu miško s katero bi biu zadovoljen itak tega posta ni bi odpirau ter bi si kupu isto vendar sklepam da miške takega tipa še ni imel in glede na to sem ti jaz napisal da se ergonomičnosti navadiš slej kot prej. Sam dam največ poudarka na senzor/laser ker igram tako igro pri kateri je ta zadeva zlo pomembna (zarat raznih bugov itd.) in kot sem že omenil pri meni laserja ne bo nikoli več. Zato tudi svetujem Razer DA ker ima senzor ki res prime in dela odlične shape.

Sc0ut: Dej instalirej si W:ET pejt u spil pa probaj delat hitre zamahe z Logitech optical (z malo manjšim sensom seveda) bomo vidl kolk potrpljenja boš imel po enmu tedno ko bo treba 180 switche delat. Sam sem trenutno primoran uporabljat optično miško, sej ne rečem v nekaterih špilih se obnese čist ok sam ima pa par slabosti zarat katerih kupujem miške višjega ranga. In pa ko govoriš o nekih ultra dragih miškah, v Nemčiji maš MX518 za 27€ pol pa primerja potek izdelave ter materiale v MX518 in pa v laserski!

Fr33man ::

Bi si še jaz sposodil temo, namreč že dolgo časa iščem neko miško ki bi mi lepo "sedla" v dlan in ravno danes sem v BB zasledil to lachesis miško in mi je zlo dobra, ravno prava za celo dlan, zdej jst nisem zagrizen gejmer, pa me zanima če se te miške vseeno obnesejo za vsakodnevno delo za računalnikom? Da ni laser preobčutliv,...

tilinho20 ::

Ja lahko to v driverjih štelaš, ki jih imaš priložene zraven.

Sc0ut ::

@Planetarium => ne logitech, ampak microsoft wheel mouse optical 1.1a .Zelo zelo pomebna razlika. Predolgo ze igram quake, da ne bi locil med miskami in kaj je res dobro za pravi frag.

"Nalozi qw:et" Lol, je ze dovolj da samo qw nalozim, pa opazim razliko:) Sicer pa, se enkrat, mislil sem Microsoftovo, ne Logitechovo.

Ja in kdo bo sel po mx518 v Nemčijo? Oziroma kdo bo postnino placal?

Kaj je res tak tezko pogledat, katere misone uporabljajo najboljsi v HITRIH streljacinah in potem taksen mison kupit?

Eh, sem ze zdajvnaj ugotovil, da je pogovor o miskah na slo-techu brezpredmeten.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

Jst ::

Jaz sem si kupil Copperhead samo zaradi omejive Viste, da ne moreš spreminjati usb pool rate, brez da bi Visto laufal v debug mode... Groza.

Sicer se mi je v UT3 kill/die kar fajn povečal, je pa res, da ni sposobna miš za hitre odzive, kot recimo 180 turn. DPI imam na 2000 vendar speed zmanjšan na neko normalo, ker če speed pustiš do konca pri dpi2000 naredis 360 v parih cm.

Predraga miš tale razerka, no je pa do milimetra za mojo roko. Navita - usb pool na 500 ali 1000 - logitech 500 v xpjih mi je bila bolj všeč, čeprav mi je vedno lezla iz rok.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Planetarium ::

Sc0ut kako mi lahko pol razložiš tole da jest igram CPMA z Logitech optical brez problemov v ETju pa živčne zlome dobivam ker ima miška tak input lag da je čudno da sploh kej zadanem. (In ne nisem mislil ET:QW ampak W:ET da ne bo pomote). Glede poštnine se čist strinjam cene sem dal le za primerjavo da vidiš da so tudi cene mišk dragega ranka mal upadle in niso tako zasoljene kot so ble. Recimo ko sem jest kupoval DA sem dal za miš krepko čez 60eur zdej pa poglej kakšne so cene, hmal bo 20euricev cenejša.

Ko praviš kakšne miške uporabljajo proji v "HITRIH" igrah samo za primerjavo: Vo0 ima MS Intelli ki pri nas stane 45€, Cooller ima Steelseries Ikari ki pride pri nas 50€, RazerJ/Jibo ma Razer DA cena 46€ itd. itd. Sploh je brez veze govorit o tem kar proji uporabljajo ker so itak prisiljeni v uporabo določenih izdelkov prek pogodbe seveda zaradi marketinških namenov.

Pa da ne boš vsega skupaj narobe zastopil, miš ki si jo prilimal je vsekakor čist ok (če po pravici povem me nakup celo zanima vendar je vse odvisno od tega če bo DA deloval na novemu PCju) vendar še zmeraj če sprašuje po highend miškah naj jo tudi ima, razočaran vsekakor ne bo. Ima odličen interface katerega kot sem omenil rabiš bore malo ter odlično odzivnost senzorja kar lahko zelo prav pride. Edina stvar pri kateri se bo poznalo je +30€.

Zgodovina sprememb…

Sc0ut ::

@Planetarium

Kot prvo. Napisal sem Microsoft wheel mouse optical 1.1a, NE Logitech, ampak Microsoft, Microsoft, Microsoft!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kot drugo.

"Ko praviš kakšne miške uporabljajo proji v "HITRIH" igrah samo za primerjavo: Vo0 ima MS Intelli ki pri nas stane 45€, Cooller ima Steelseries Ikari ki pride pri nas 50€, RazerJ/Jibo ma Razer DA cena 46€ itd. itd. Sploh je brez veze govorit o tem kar proji uporabljajo ker so itak prisiljeni v uporabo določenih izdelkov prek pogodbe seveda zaradi marketinških namenov."

Motiš se!

cooller => to je wmo 1.1a, o kateri ti nonstop govorim. To je slika iz zadnjega turnirja, igranega ta vikend v Španiji. In ta miška ima ENAK senzor kot ie intelli explorer 3.0, katero ima Vo0. Draga (ie 3.0) je samo zato, ker je na novo izdana. Ta miška je bila v prodaji že za časa wmo 1.1a, potem so jo umaknili, zdaj pa so jo na novo izdali in stane 45evrov. Vem pa da so še pred kratkim prve verzije nje stale okrog 15 evrov. Tako da je ta ena 45evrov marketinški blef. Ker senzor je čisto enak kot pri wmo1.1a, katera pa stane samo 8 evrov pri nas. Verjemi, cooller ne bo zamenjal miške za ikari nikoli. Prej bo nehal igrat. Jibo pa je vedno igral z intelli explorer. Zdaj če je zamenjal ne vem, na slikah se ne vidi, vendar mislim da še kr fura staro miško in ziher ne DA. Kljub temu da mu je razer sponzor, ne uporablja njihove miške. In NE, NE, NE, NE, NE, NE, NE, niso prisiljeni v uporabo sponzorskih mišk. Misliš da bo sponzor kupil igralca, potem pa ga prisilil v uporabo ene miške, katera mu čisto zje** aim?

V glavnem, miška wm0 1.1a (ali pa ie 3.0, saj je vseeno), katero imajo v agt-ju je miska vsemogočih zmagovcev. fatality (vsemogoče), voo (painkiller cpl), cypher (eswc 2008), toxic (najboljši q4 igralec), fox (tdmer no.1), coolller (eswc 2x zmagovalec), jibo,... Malo preberi esreality.com pa boš videl.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

neres ::

To kaj profiji uporabljajo je lahko relevantno lahko pa ni. Nekdo igra leta z eno miško, se nanjo navadi, mu je všeč in se mu ne da preizkušat novih. Ker za preizkusit novo miško si moreš vzet precej časa da se ti roka privadi.

Js ne poznam WMO, ampak bi rekel da ima za povprečnega uporabnika prenizko občutljivost (400dpi če se ne motim). Poleg tega so tudi samo 3je gumbi za marsikoga premalo v igrah.

strictom ::

Sc0ut, laser, da je marketinška fora? Lepo te prosim. Miška reagira veliko hitreje, manj baterije kuri (če je brezžična) in boljši pospešek lahko ima.

Plus tega, da dela praktično na vseh podlagah (kar je za prenosnike uber uporabno).
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Sc0ut ::

@strictom


Zakaj bi rabil tako natančno miško, če pa moja roka ne bo nikoli tako natančna.


Lol, reagira hitreje. Aja, to pa je nekaj novega. Tisto "hitreje" ti dejansko občutiš?

Pospešek ima boljši? Enako, ta pospešek ti dejansko občutiš?

Ne bluzi. Sicer pa, daj nizki sens, hitro potegni, pa se pol oglasi. Mi že gre na živce to poveličevanje laserja, ko pa vsak ve, da ima težave s trackingom.

@neres

Nekaj je na tem, da profiji ne menjujejo miške. Verjetno ob preizkušanju niso z drugimi najboljše trofili. Ne vem no, zakaj se navajat na svoj sens in miško, če pa lahko vzameš vse (objavljeni konfigi za določene miške od igralcev) nastavitve od profijev in se začneš učit samo igrat. Ni lažje uporabljat preizkušen sens, accel, m_yaw, m_pitch, in_mouse, fov, drawgun... kot pa sam nekaj experimetirat.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Planetarium ::

Kaj se dereš nekaj o Microsoftu, sam si rekel da je prevelika razlika med Microsoftom ter Logitech optical jaz sem ti pa sam primer dal kako mi lahko razjasniš tole da igram quake normalno z Logitech optical ETja pa ne............!!!!

Ko sem napisal da so prisiljeni v uporabo izdelkov sem pozabil napisat da ne vsi playerji (odvisno od klana in zahtev). Mogoče sem tudi sam že dolgo dolgo časa v MP sceni in vem da je kar nekaj igralcev prisiljenih v uporabo spoznorskih materialov preko pogodbe. Ko že ravno omenjaš esreality si najdi problem pri SK.cod4 ali dignitas ne spomnim se točno ko so izgubili playerja ker se ni hotel odpovedati nekaterim stvarem. Ja no sam si povedal lepo da Vo0 igra z MS Intelli 3.0, verjetno niso dali na trg enake miške ter ji dodali 30 euricev mar ne ker bi si nakopali preveč useless flejmanja? O jibotu sem pa 100% da je par zadnjih turnirjev odigral z DAjem (če se ne motim sem celo slike gledal ko je igral proti collerju na gamgunu 2008). Za collerja priznam sem se mogoče zmotil saj sem se res skliceval na njegove sponzorje.

Si kaj gledau mouse charts 2008 ko že tako govoriš o esrealityju? http://esreality.hexus.net/?a=longpost&...

Kot sem ti že 3x omenil se sam sklicuješ na quake katerega igram brez problema z Logitech optical za 4eure. Tudi pri drugih igrah bi se dalo marsikaj naredit z to miško vendar le v primeru če bi igral s highsensom. Pri lowsensu sem 120% da je miška za 40€ v totalni prednosti zaradi natančnosti ki ga ima moj senzor pri DAju.

Sc0ut ::

Ja, maš prav, da igra z DA. Jibo. 1:1

Ampak tisto o ie 3.0 je res. Poglej malo statse. Enostavno je res. Če so jo dali ravno zaradi hypa ven no. Resno je enaka. Not je navaden optičen 400dpi senzor.

Ja, vem kaj piše oni bench o deathadderju. Vem, ga je folk pol kar kupoval. Vendar so se na veliko bunli, da so težave.

Povezava! => Tukaj je thread o tem, kaj bi naj naredil, da DA vredu dela. Če je kaj novega nisem več bral, spomnim se samo začetka, da so bili problemi. Sedaj če tebi vredu dela pa je ok. Vendar vedi, to ni laserska miška, ampak optična tretje generacije. Tako da laser je še vedno shit in noben review še ni pokazal obratno. In moji posti so povečini uperjeni proti dragim laserskim zadevam. (Edino g9 baje dobro zdaj dela. Po zadnjih inf.)

Ja glej, če ti spremljaš neki cod pa country strike al bilokaj že me ne zanima. Vem da je v tem segmentu nekaj ultra resno in se dogaja veliki biznis. Jaz samo vem za quake in da tukaj ni nekih omejitev. In to mi ni všeč, zato tudi nisem nikoli spremljal igerc ala country strike.


Ja, tvoj DA senzor je enostavno najbolj natančen. Oster kot britev. Daj da se priklonim. Bemti, s staro logitech drek misko niti quake nemreš igrat dobro, samo tega ti ne veš. Daj mali sens pa hitro potegni.

Jas vglavnem ne opazim razlike na ultra ostrem diamonback senzorju in wmo 1.1a senzorju. the same for me. Pa slovenski kvejk sceni tudi. wmo 1.1a je še celo boljši, ker ne vsebuje algoritma za popravljanje risanja ravnih črt. To pomeni, da če boš pixel hit želel nardit, bo razer prej zgrešo, ker ko boš hoto levo dol bo on šel samo levo. wmo pa levo dol.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Planetarium ::

Sem ti že povedal da me nakup 1.1 resno zanima v primeru da DA ne bo deloval na novem PCju. Nikoli nisem rekel da je Intelli miška ki ni vredna svojega nakupa niti nisem rekel da se ne obnese dobro. Če se vrnemo nazaj na začetek teme lahko lepo razbereš da je spraševal med dvema miškama višjega cenovnega ranga. Ker ma pomojem vsak svoje mnenje sem mu jaz priporočal DA ker ga imam sam in sem z njim zelo zadovoljen. Res priznam da trenutno leži v škatli neuporaben vendar to ne pomeni prav nič saj sta zraven njega še dve miški višjega ranga prav tako nedelujoči in zmeraj bolj smatram da vseskupaj ni problem le njih.

Tudi o drugi stvari se strinjam. Tako Razer kot tudi Logitech in še druge firme imajo hude probleme s svojimi izdelki.. Npr poglej si logitech support forum ki je čisto zafilan s mouse supportom in samimi problemi.

Če je bil ves tvoj backflash uperjen proti laserskim miškam pol se ti opravičujem vendar nisi nikjer omenil le tega. Jaz sem vse skupaj zastopil kot anti-kupovanje high end mišk. Z tem o laserskih miškah se pa strinjam s tabo na celi črti ker ga tudi sam sovražim. Sem že miljonkrat rekel da na moji podlagi Logitecha več ne bo, vsaj do takrat dokler iz druge roke ne izvem da laser deluje tako kot mora. Dal sem več kot 60€ za "neverjetno" miško in kaj sem dobil: v pol ure igranja sem pogruntal da laser in lowsens ne gresta skupaj s tem pa izgubil še 20% ali celo več živcev (jebiga nimam usi dnarja kot peska).

COD spremljam bežno CS/CSSja nisem nikoli ker ima igra totalno zgrešen koncept za moje pojme če že govoriva o tem. Quake ima zanimiv comunity, ni zafilan s citerji ter je za svojo starost eden najbolj zajebanih spilov ki sem jih kadarkoli igral (MP seveda) ima pa pomankljivost ker ni teamski spil, zato sam igram W:ET ki je baziran na quake3 enginu je timski vendar zbugan ter nabito poln s citerji.

No spet neke sarkastične pripombe, DA je prehvaljena miška z moje strani zato ker ima res dodelan senzor (optično tretje generacija ja) s katerim nisem zaznal niti enega problema pa če vrjameš ali ne sem ga pri kar nekaj miškah zato ga tudi priporočam in bom še vnaprej. Mislim da je to kreganje totalno brezveze saj bova zmeraj prišla do istega zaključka, tebi usreza igranje z MS Intelli meni na Razer DA.

HF fragging!

Zgodovina sprememb…

Sc0ut ::

OK, se strinjam.

HF, GL.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miška za gaming ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10311221 (7532) Sc0ut
»

Nova gamerska miška. (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
596022 (4830) strictom
»

Logitech G9 ali Razer 4000dpi

Oddelek: Kaj kupiti
252225 (1809) Planetarium
»

Microsoft ali razer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
585992 (5108) mihajlo carr
»

Miška ???? :S

Oddelek: Kaj kupiti
141866 (1750) Sc0ut

Več podobnih tem