» »

Logitech G9 ali Razer 4000dpi

Logitech G9 ali Razer 4000dpi

abcdefgh ::

Zdravo!

Odločam se med tema dvema miškama, katira je dejansko bolša cena ni pomembna...

http://www.mimovrste.com/artikel/225002...
http://www.mimovrste.com/artikel/225002...

Hvala in lp

kmetek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Boomer1911 ::

tehnično gledano je Razerjeva boljša
Intel P4 3.0E @ 3.86GHz | 1GB DDR400 | Asus N7600GS | 2x 500GB & 320GB HDD
ASUS K50IN series | Core 2 Duo 2.53GHz | 4GB DDR2 | GeForce G102M | 500GB HDD

Ted ::

Razerjevo dobiš v Mercatorju za 60 evrov, kar je bistveno nižja cena kot pri mimovrste in comshopu.
Mah...

Pdove05 ::

Fuj g9 je grda nemores met tega na mizi. :|

tilinho20 ::

Sam ti priporočam da vzameš Razer DA ali MX518.

huelz ::

tilinho20, ti primerjas hruske in jabolka. Razer DA in MX518 sta opticni in ne laserski. Kaka G5 potem pride v upostev namesto 518.
Imel sem kar nekaj misk (priznam, Logitech mi pac ne lezi) oz. Lachesis imam se. Moj nasvet? Razer Copperhead :))
Ce imas res velike roke oz dlan, bo tud Lachesis ok.

tilinho20 ::

tilinho20, ti primerjas hruske in jabolka.

Jah a ni bolje kupiti, tisti sadež ki ti je boljši pa še cenejši?:P

Jaz mu ti dve predlagam saj sta cenejši in boljši!

huelz ::

Ocitno pobu ni problem cena, ce gleda za Lachesis in G9tko.
Boljse... Ne vem, jaz Razer DA nimam vec samo zato, ker ima IR senzor. In mi je kot noc in dan v primerjavi z laserjem, zato sem tudi potem vzel Lachesis.
Po sami obliki mi je pa DA najboljsa miska ever, ker mi res lepo sede v dlan, samo kaj ko ni laserska:D

tilinho20 ::

Glih laserske so po sensu slabše od optičnih (owned).:D

NoNam3 ::

Moje mnenje pri nakupu namiznega glodalca je pa tako, da pojdi v najbližjo štacuno in kupi miško, ki bo najbolj ustrezala tvoji roki in tvojemu načinu držanja miške--> beri: vodenju mišona s prsti oz vodenje miške s celo dlanjo.

LP

huelz ::

tilinho20, spet govoris nekaj na pamet. Opticne so res "boljse" pri low sensitivityju in hitrih premikih miske, kar pa pri high sensitivityju pri laserskih itak odpade (in s tem "malfunction speed").
Pac, stvar navade. In se enkrat ponavljam, Razer DA je meni osebno najboljsa miska za prijet v roko, pa mi nic ne pomaga, ker je opticna. Konec koncev se bo pa tako javil avtor teme in povedal, a bo G9tko al Lachesis :D

tilinho20 ::

Da ne bom "na pamet" govoril. klik
Pa lahko še za DA pogledate review. klik

abcdefgh ::

Ja v vseh pogledih je razer Lachesis bolsa miska (tako tehnološko, kot po izgledu in dinamiki...)

Tako da hvala vsem za mnenja...vezel bom Razer Lachesis 4000dpi blue:)

p.s. tiste hruške in jabolke so res stara roba... nisem imel namen kupit kompromisa, ampak najbolše kar pač obstoja:D

LP

tilinho20 ::

No sej najboljša miška kar obstaja mislim da je tale. (owned):D (to imajo najjaći gamerji)

Zgodovina sprememb…

abcdefgh ::

V primerjavi z Razer Lachesis je spektakularno grda:)

Eh saj bo dobra za mene Razerjeva...nisem zahteven:P

lp

huelz ::

Ja no, ce bi si tilinho20 prebral dejansko cel test, bi prebral tocno to, kar sem postal prej. Razlika med optiko/laserjem je v sensistivitiyju, ki je obratno sorazmeren s hitrimi premiki miske (in s tem povezanim "malfunction speedom", kjer se miska ne odziva vec, ne glede na dpije).
In tega pri hi-sens laser miskah tako ali tako ni.

Tud sam imam MS-jevo sicer intellimouse optical, ki je podobna ie trojki, ampak ne za gaming. Dej si vbit v glavo, da je nacin igranja oz. nastavitev obcutljivosti in izbira (laser, optika) senzorja tista, ki določa kako posameznik uporablja misko.

Nighthunter, tebi pa poleg miske priporocam se neko spodobno, predvsem pa trdo podlago za misko (npr kaka aluminijasta podlaga), ker na mehkih podlagah so laserji zanic.

tilinho20 ::

Ja sej če igraš streljačine (fps) imaš low sens (redko kdo ima high sens).
No prav te mehke podlage, t. i. speed podlage se uporablja pri FPS igrah. Te aluminjaste, t.i. control podloge, pa pri recimo strategijah.
In kot si sam rekel so laserji na mehkih zanič...tako da zgleda nabijanje FPS špilov odpade? Če mu je ql potem ne...

huelz ::

Ja zanimivo ne, jaz recimo igram fps spile na trdih podlagah. Go figure :))

j3rn3jk ::

sss ::

LOL, dejansko vas je večina "okuženih" s pripadnostjo določeni firmi.

NoName3 je redek glas razuma v tej temi ;)

Planetarium ::

Razer DeathAdder al pa MS Intelli 3.0.. No ubistvu vidm da iščeš high price misko, nevem no kupi kar ti bo najbolj sedlo u roko kar je pa druzga je pa cist odvisno od spila ce pac kupujes za igrce. Vsekakor se drzi stran od laserskih misk ce igras FPS spile!!

Zgodovina sprememb…

huelz ::

Ah, to je pa spet neumnost. FPS igre igram z lasersko bp.
Kar se pa tice pripadnosti eni firmi - imam:
Razer Copperhead, Razer Lachesis, MS Intelimouse Optical, Logitech Optical, pa se en brezzicen Logitechov komplet, mislim da je Internet Pro.
Imel sem pa tudi Razer DA, G5tko, uporabljam v sluzbi G3.

Kakorkoli, jasno je, da vsak navija za svoje.

Nighthunter, z Lachesis ne mores zgresiti z nakupom.

Planetarium ::

Ni neumnost in tudi za nobeno firmo ne navijam. Sem ravno tako sam sprobal vse od Logitechovih pa do Razerjevih. Iz lastnih izkušenj lahko povem da je laserska (sprobal G5, Habu, Cooltek Hurricane) dost manj natančna kot pa optična (v igrah: q3, q4, ET, cod 2,4,5). Sploh če igraš z low sensom in delaš hitre zamahe. Če lahko probaj z G5 ki je čisto prehvaljena miška nastavit sens na recimo 25cm = 180deg pa se igraj z hitrimi zamahi, nato jo zamenjaj z magari 1.1 Intelli ki stane 14€ in je opuljena verzija 3.0 ter si poglej razliko. Zdej odvisno od človeka ampak mene je začela zadeva motit že prvi dan in sem skoraj živce zgubu. 60€ za miško ki ni natančna tko kot bi mogla bit... ne hvala!

huelz ::

Planetarium, pa kaj jaz ze ves cas trobim?
Itak, da bo pri low sensu in hitrih zamahih laserska mela probleme. Sploh pa me cudi, kaj ti bo potem miska z ne vem kolk tisoc dpi-ji, ce jih niti uporabljas ne.
In ja, imam tole msjevo IntelliMouse optical za 14 eur in ni niti priblizno tako natancna kot Lachesis. Zakaj ne? Zato ker sem jaz navajen na high sensitivity laserskih misk.

To je tako, kot da bi kupil Ferrarija in se potem po glavi praskal, zakaj ne gre 300 na uro po makadamu ...
Dejte si ze dopovedat in dejansko zacet uporabljat high sens., pa boste mogoce odkrili cist nov nacin igranja. Kjer dejansko ne rabis z rokami mahat in delat ne vem kaksne ogromne hitre gibe ... zato da pripeljes kurzor iz enga dela ekrana na drugega :D

Planetarium ::

Se opravičujem, nisem videl kar si replyjau zgoraj. Vendar me s tem še zmeraj ne bi prepričal k nakupu laserske miške. Kje je point plačat tolko za miško ki je oh in sploh pa niti low sensa ni sposobna prebavit. Ali ne bi blo pol pametneje kupit optično miško ki ni oh in sploh, je cenejša ter te ne ovira pri izbiri sensa. Pa tudi ko si omenil da dejte igrat z high sensom si totalno mimo udaril. A se sploh zavedaš kolk je low senserjev v FPS gejmih? Zakaj bi se nekdo silil igrat z high sensom če pa mu ugaja nekaj povsem drugega? Npr. sam igram active Enemy Territory (q3 engine kjer ti 800+ DPIja ne bo pomagalo čisto 0) in si tut predstavljat ne morem da bi aimal z zapestjem.

Anyway NighHunter pejt v trgovino ter sprobaj čimveč mišk kolikor jih lahko, da dobiš filing v roki za tapravo. [b]JAZ[/b] ti niti slučajno ne priporočam laserske miške ker boš mogoče prišel do točke ko ti high sens ne bo več všeč in boš nato svinjsko razočaran kot sem bil sam. Nikakor se ne bi rad hvalil al pa karkoli, pravim sam iz svojih izkušenj da sem kupil že nekaj spod 10 mišk in od začetka sem zmeraj kupoval tisto kar je imelo boljši package ter večjo možnost nastavitve DPIja ter frekvence.Ko zdej sprobujem starejše miške mi kar slabo postane kako sem lahko tolk dnarja porabu tak crap. Edina miška ki me je impresionirala je biu Razer Deathadder seveda s 3G senzorjem, ampak je še zmeraj ne bi zamenjal za MS Intell 3.0 (na Everglide Titan monstermat ter mid sensom je zadeva pac perfect).

Sej huelz je vse čisto prav povedal da ne bo pomote, odločit se boš moral pa sam kaj je tebi boljše.

LP!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16539252 (31324) ShowDown
»

Miška za gaming ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10311589 (7900) Sc0ut
»

Razer Lachesis ali Logitech G9

Oddelek: Kaj kupiti
342276 (1791) Sc0ut
»

Legenda se vrača - Razer Boomslang Collector's Edition 2007 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
506678 (6675) Macketina

Več podobnih tem