» »

Nova gamerska miška.

Nova gamerska miška.

«
1
2

Husa ::

Pozdravljeni!

Večino svojega časa na računalniku preživim kot igralec strelske igre"Wolfenstein Enemy Territory".Moja stara miška (logitech)je resno dotrajana in je za en *****.Zato sem odprl to temo da vidim vaše predloge,kakšne miško mi svetujete.Res če se le da miške pod 40€!

Vnaprej hvala!


Husa#

LuJoo ::

Razer deathadder je dobra...jo mam js pa sm zadovoljen :D 44€ je pr agt.si

1024 ::

Jep, DA je kr kvalitetn glodalec.
Fish knows everything.

bluefish ::

Logitech MX518 dobiš že za 31€.

tilinho20 ::

Logitech MX518 ali Razer DeathAdder. Izberi tisto katera ti bolj paše v roko.

LuJoo ::

Ja testiri v trgovini :D

antireal ::

Roccat Kone!!!

Denis15 ::

Razer DeathAdder imam jaz pa ga owna. Splača se kupit. Pa se kupiš zraven mantis speed je še bolj natančna. Pa si zmagal.
xD

LuJoo ::

Ja vidš deathadder ni druge:P usi jo hvaljo...js mam še posebno podlogo-razer goliathus pa šiba:))

gorici ::

Takoj kupim!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorici ()

Husa ::

Prijatelj iz Nemčije mi je tud svetoval glodalca "Razer DeathAdder".Mogoče še kakšen nasvet preden se jo kupim?Naročil jo bom pomoje kar iz "mimovrste".No kakšna je kaj razlika naprimer med miško "Razer DeathAdder"in navadno logitech za 7€?Prosim opišite mi malo svoje izkušnje s tem,kaj je boljšega v Razer DeathAdder kot navadni miški?Kajti še nikoli nisem kupoval gamerskega glodalca.:)

Lep Pozdrav!


Husa#

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Husa ()

tilinho20 ::

Maš driverje v katerih lepo nastavljaš svoje optimalne nastavitve. Pa še enga izmed najboljših senzorjev ima. Pa oblika je meni fantastična - lažje je igrat.

bajsibajsi ::

@Husa taisti prijatelj bi ti lahko iz Nemcije poslal Razer DeathAdder za 30 oz. Logitech MX518 za 28 evrov.

bluefish ::

MX518 je pri nas 31€ in se naročanje iz tujine ne splača. Prišteti moraš še poštnino, morebiten risk s pošiljanjem v garancijo,...

jan01 ::

MX518 je pri nas 31€ in se naročanje iz tujine ne splača. Prišteti moraš še poštnino, morebiten risk s pošiljanjem v garancijo,...

Gledaš iz ceneje.si? Da 31€ pri solo -kar beri temo koliko je šele tam problemov

LuJoo ::

Evo nastavitve na miški:
:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuJoo ()

bajsibajsi ::

Saj zato sem pa napisal, frend iz Nemcije. Verjetno bi pri navadni postnini na koncu profitiral za sladoled, ce ne se malo vec. :p

neres ::

kakšna je kaj razlika naprimer med miško "Razer DeathAdder"in navadno logitech za 7€?

Najbolj očitne razlike med navadnimi in gamerskemi miškami so:
1. Več gumbov (meni sta dva stranska gumba zelo pomembna pri CS:Sju, brez njih praktično ne morem več igrat).
2. Višji DPI. Torej več natančnosti. Sicer če ti odgovarja mahat po celi mizi potem je dovolj že 400DPI od ene navadne miške.

Ostale razlike so manj očitne. Ponavadi je pri gamerskih malo bolj dodelana ergonomija (napram res poceni miškam), potem npr. pri Razerju in pri A4Tech imaš tudi tanjši kabel, da je lažje premikat miško okoli (meni se zdi to super), pa več nastavitev itd.

Husa ::

lol lujoo uzad na screen shotu pa "mitar mirič..."xDDD.Hvala za nasvete!

Lp#

Husa#

Sc0ut ::

Kaj je glavna razlika pri gamer in negamer miškah.

Potegni enkrat na hitro poceni miško in potem gamersko miško. Razlika se opazi takoj, saj se pri gamerski kurzor ne ustavi.

Enaka razlika je pri začetnih laserskih proti optičnim. Laserske so bile včasih za nizke sense drek. Zdaj ne vem več kako je s tanovimi, saj ne spremljam več dogajanja.

Za igre še vedno ne boš vdaril mimo z diamonbackom, mx518, wmo 1.1a, intelli explorer 3.0, mx310...

Sicer pa, če so se laserske toliko zboljšale, da so tudi za low sens, lahko kakšno lasersko vzameš.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Sc0ut ::

Aja, če te moti kabel, kupi mouse bungee.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

WamPIRe- ::

Js prisegam na Razer... Imam Diamondback (ne deluje več, ker mi je maček kabl pregriznu ;() in pa Copperhead.
Sem poizkusil tudi dva MX-a pa mi nista sedla v roko.

PS: Se komu sanja kje dobiti tak ali podoben kabel za mojega Diamondback-a, da zamenjam?

OT: ET rules ;)

EDIT: IMO vse boljše miške imajo dandanes laser in ne diodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

Sc0ut ::

Ja, ampak vprašanje je, če so boljše.

Naj mi nekdo dokaže, da ob low sensu in hitrem potegu kurzor ne mrkne.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Husa ::

Valda ET pwns ftw!heh:D

Sc0ut ::

Ja, tudi jaz bi kupil kabel za diamonbacka, ker so ga bedaki na razerju tako noter stiščali, da po določenem času več ne dela.
Po brskanju sem ugotovil, da nisem edini.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

RobynHood ::

TUKAJ imajo sedaj neko akcijo Razerjev. Mogoče najdeš kaj pametnega za sebe...

Planetarium ::

Igram ET že 5 let. Sprobal: mx510, mx518, G5, DA, Habu, Intelli 3.0, Cooltek Hurricane (vsako minimum mesec / pad je Everglide Titan monstermat) in edini dve s katerimi sem zadovoljen sta Intelli 3.0 ter Deathadder, vendar zdaj uporabljam Intelli ker se mi je pri DAju uničil kabel (kar je znan problem pri igralnih miškah). Če pa se boš vendarle odločil za Razer potem glej da vzameš miš z 3G senzorjem, vendar bi na tvojem mestu še zmerom posegel pol Microsoftovi (pa še cenejša je :P).

bluefish ::

kar je znan problem pri igralnih miškah
Imam MX518 že toliko časa, da je znak na vrhu izgubil kar nekaj barve, pa ni nikakršnih problemov z "razpadanjem" na kose.

WamPIRe- ::

Ve kdo kje kupit tak kabel za miš? Najbolje eno pokvarjeno kupit?

tsatthoggua ::

Navadne miske ne uporabljam ze ....ulala let. Pac par 10€ strosek za dobro podgano res nebi smel bil problem, ker ti bo verjetno sluzila vrsto let.

Je pa priporocljovo da probas misko v roke vzet pred nakupom. Meni enostavno Razer ni ne vem kako v roko sedla, Logitech pa je kot ulita. Prej sem uporabljal Logitech mx510 vendar sem mel probleme z swicanjem (gladek material), tako da sem si kasneje nabavil G5 (malo bolj grob material-se pozna razlika). mx518 je sigurno prav tako dobra izbira, vendar na zalost isti gladek material.

OT: Sem malo gledal za "Mouse Bungee" in baje kar dobro pricara obcutek wireless miske, kar definitivno ne more biti slaba stvar. Ima kdo to cudo doma? Kje jo je nabavil?

neres ::

OT: Sem malo gledal za "Mouse Bungee" in baje kar dobro pricara obcutek wireless miske, kar definitivno ne more biti slaba stvar. Ima kdo to cudo doma? Kje jo je nabavil?

Nimam tega, ampak sem videl kako zadeva deluje na youtube.
Se mi zdi nekoliko brezveze, ker če imaš prostor za to napravo potem te kabel od miške niti ne bi smel toliko motiti. Namreč po mojih izkušnjah postane debel kabel najbolj moteč če imaš dosti stvari pred samo miško, kamor se kabel zaleta in zapleta. Tukaj se potem pokaže prednost tankih kablov, ki jih enostavno ne čutiš, tudi če so natlačeni pred samo miško.

Če pa ti kabel samo uhaja iz mize ga preprosto obtežiš s kakim manjšim predmetom pa je. Sicer se tudi za ta namen da kupit eno fensi zadevo: http://www.razerzone.com/gaming-accesso....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Husa ::

Nekje v Ljubljani sem zašel v računalniško trgovino,in v trgovini sem videl to miško "razer deathadder"ko sm jo vzel v roke sem si mislil kot da jo je bog naredil zame.Ni kaj,še nikoli nisem videl in probal take miške kot je ta.Hvala za pomoč!
LP.

Husa#

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Husa ()

strictom ::

Če si do zdaj imel Logitechoco gejmersko miško, potem skoraj moraš nabavit MX518. Razerke ti nebodo sedle v roko.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

PS.: Pri razer fanboyih velikokrat opazim, da kupijo miško samo zato ker zgleda kul :) Da majo pol cel mesc trde.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Denis15 ::

Nekje v Ljubljani sem zašel v računalniško trgovino,in v trgovini sem videl to miško "razer deathadder"ko sm jo vzel v roke sem si mislil kot da jo je bog naredil zame.Ni kaj,še nikoli nisem videl in probal take miške kot je ta.Hvala za pomoč!
LP.

Husa#

bravo!
xD

Mitja358 ::

Nekje v Ljubljani sem zašel v računalniško trgovino,in v trgovini sem videl to miško "razer deathadder"ko sm jo vzel v roke sem si mislil kot da jo je bog naredil zame.Ni kaj,še nikoli nisem videl in probal take miške kot je ta.Hvala za pomoč!
LP.

Husa#

bravo!

V čem je fora tvojega posta?
V tem da si napisal bravo, da je kupil na tak način miško?
Saj nimam nič proti, ampak teme naj bodo z čim manj posti in čim več podatki. Ne pa veliko postov in "brezpomenski " komentarji.

Denis15 ::

Nekje v Ljubljani sem zašel v računalniško trgovino,in v trgovini sem videl to miško "razer deathadder"ko sm jo vzel v roke sem si mislil kot da jo je bog naredil zame.Ni kaj,še nikoli nisem videl in probal take miške kot je ta.Hvala za pomoč!
LP.

Husa#

bravo!

V čem je fora tvojega posta?
V tem da si napisal bravo, da je kupil na tak način miško?
Saj nimam nič proti, ampak teme naj bodo z čim manj posti in čim več podatki. Ne pa veliko postov in "brezpomenski " komentarji.

daj nebod pameten
xD

Mitja358 ::

Dobro, potem pa smeti še dalje teme s takimi "kratkimi" posti. :)

tilinho20 ::

Mitja358 ima prav, ti Denis15 pa se bolj kulturno obnašaj!

Denis15 ::

Mitja358 ima prav, ti Denis15 pa se bolj kulturno obnašaj!

ti pa si pameten
xD

bluefish ::

grow up in se držite naslovne teme. Kratki posti, ki pa bistveno ne prispevajo h debati, so pa tako ali tako nezaželeni.

Husa ::

Nažalost sem pozabil vprašati po miški MX518 saj mi je bila nekako glavna tarča razer deathadder:)Meni je zelo všeč,le cena bi lahko bila nižja:)

LP!

Husa#

bluefish ::

ej, za 40€ je bestbuy.

Husa ::

Nekje na internetu sem videl glodalca "Logitech MX1000"je kar poceni,kakšen predlog?

jan01 ::

mx518-31€

bluefish ::

ja, to sem že omenil, pa si bil ravno ti tisti, ki je nakup pri solo odsvetoval.

Jst ::

>Maš driverje v katerih lepo nastavljaš svoje optimalne nastavitve.

Drverji za Razerjeve miške sucks big time. Prvič: win only. Drugič: če štartaš bootcd, recimo kakšen partition manager, miške ne prepozna, in tako ne dela. Zato si odvisen od morebitnih tipkovničnih bližnjic. Tretjič: potrebuješ dobro drago podlago, kajti brez nje, se ti miši ne splača kupiti.

Ko se sprijazniš s tem, je miš zelo dobra, če ti le dobro paše v roko.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tilinho20 ::

Sam nimam tezav z driverji.

Pa sem imel misko na A4 zvezku, pa je blo kul. Sedaj pa ima Rayer Goliathus za 15eur pa je se boljs.

Zgodovina sprememb…

neres ::

Prvič: win only.

To bi bilo sicer dokaj pričakovano, saj govorimo o igračarskih miškah... ampak vsaj za Deathadder so driverji tudi za Mac.


Drugič: če štartaš bootcd, recimo kakšen partition manager, miške ne prepozna, in tako ne dela.

Meni npr. v TrueImage deluje, ampak invertirano vertikalno. Torej če premakneš miško dol gre kurzor gor in obratno.
Sem pa imel podoben primer tudi z A4tech, tako da ni problem samo pri Razerju.


Nekje na internetu sem videl glodalca "Logitech MX1000"je kar poceni,kakšen predlog?

To je brezžična miška. Zakaj bi kupoval brezžično? Klikaš 3m stran od PCja?

PNG ::

Ravnokar kupil G9 za 55 evrov, novo, direkt iz trgovine. Izredno zadovoljen, zdaj še samo čakam na steelpad QcK in mislim, da bom kar dobil set, ki bi ga lahko vsakomur priporočal (za 70 evrov dobiš profesionalni paket miška+pad, kar ni prav veliko).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming miška

Oddelek: Kaj kupiti
4817173 (15483) Antares88
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16538142 (30214) ShowDown
»

Gaming miška (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314809 (13081) mr1two
»

Microsoft ali razer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586004 (5120) mihajlo carr
»

Miši mx518 vs. G5 vs. Genius ergo 525

Oddelek: Kaj kupiti
201875 (1535) PINki

Več podobnih tem