» »

samodejni vklop in izklop windows-ev

samodejni vklop in izklop windows-ev

ne_kdo ::

lep pozdrav

iščem program, da mi ob določeni uri vklopi računalnik in izklopi ob določeni uri. a slučajno ve kdo če kaj takega obstaja?

lp

dronyx ::

Kako naj bi program vklopil računalnik, ki je izklopljen (to je problem kure in jajca)?

Za vklop lahko uporabiš drugače Wake-on-LAN funkcijo mrežnih kartic (podpirati morajo WoL), ki ti prek magic paketka računalnik zbudijo v življenje. Ta paketek moraš seveda iz nekega drugega (živega) računalnika poslat s pomočjo programa (recimo tega), ki ga zaženeš ob določeni uri. Če potrebuješ dostop do desktopa (recimo v XP) moraš narediti tako, da se računalnik po zagonu samodejno prijavi.

Za samodejni izklop se mi zdi zadeva bistveno lažja. Če ne želiš uporabiti kakšnega programčka iz weba, lahko narediš v razporejevalniku opravil (scheduler ali nekaj takega v Control Panelu) novo nalogo, ki se izvede ob določeni uri ter zaženeš c:\windows\system23\shutdown.exe z ustreznimi parametri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

OmegaBlue ::

Večina matičnih plošč ima tudi wake on event (alarm), kjer lahko nastaviš uro. Poglej malo v biosu.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

misek ::

Morda WakeMeUp!

ne_kdo ::

jaz sem mel enkrat nek program za vklop in izklop sam se pozabo kako je s tem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zagon računalnika preko telefona

Oddelek: Omrežja in internet
172355 (1887) residual
»

Budilka?????

Oddelek: Loža
141258 (1258) imagodei
»

Racunalnik - budilka

Oddelek: Strojna oprema
5892 (792) nojus
»

Avto start program ???

Oddelek: Programska oprema
161865 (1610) Madafaka
»

ČAS V RAČUNALU ! ;)

Oddelek: Pomoč in nasveti
5846 (730) bastadu

Več podobnih tem