» »

nakup VIDEO KAMERE

nakup VIDEO KAMERE

braniak007 ::

prosim če mi nekdo pomaga z koristnimi nasveti pri nakupo video kamere,... na kaj moram gledati, katere karakteristike so pomembne, ali se obnese video kamera v katero lahko direktno vstaviš DVD-medij in se posname gor in že lahko gledaš??? Ali je boljše da se snema na HD??? Za kamero bi dal nekje do 350€.

TOP ::

Če misliš po snemaju obdelat video potem vsekakor na DVi,ker se da posnetek lepo obdelat in dat gor na DVD.DVD kamere niso preveč dobra imajo slabšo kakovost zapisa,kar se tiče HD so pa problem vibracje in če se slučajno pokvari so stroški veliki.

Silvano ::

Če misliš po snemaju obdelat video potem vsekakor na DVi,ker se da posnetek lepo obdelat in dat gor na DVD.DVD kamere niso preveč dobra imajo slabšo kakovost zapisa,kar se tiče HD so pa problem vibracje in če se slučajno pokvari so stroški veliki.

Kaj si pa ti tole napisal,.. :D


Kakorkoli, kupi kamero, ki bo snemala na Flash Memory. Se pravi na Flash kartice, recimo SD. Tovrstne kamere nimajo mehanskih delov. Saj, kot je znano, so pri vecini kamer z mehanskimi deli, najpogostejse okvare le-teh, se pravi mehanskih delov.
Prednost Flash Memory kamer je tudi v tem, da lahko kar direkno, s kamero, brises posnete inserte (enako kot pri digitalnih fotoaparatih brises slike). Kasneje enostavno Memory kartico vsavis v citalec kartic, relativno hitro preneses na racunalnik, obdelas in zapeces. Kartico pobrises in ze je pripravljena na nove video posnetke.
Kar pa se tice HD formata, pa ti pride, recimo, v postev, ce imas namen posnetke zapeci v HD formatu in jih predvajati na HD televizorjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silvano ()

TOP ::

Mislim da si ti narobe razumu,ker je napisal ali se snema na HD,to je mislu kamere z trdim diskom in ne format.Ti kupi kamero ki snema na mini DV.

rikta33 ::

tudisam sem razmisljal o nakupu kamere, in sem v dvomih ali naj vzamem miniDV ali uno z zapisom na DVD...kaksne so prednosti ozromaslabosti ene in druge...budget bi bil nekje 300€

Tomson ::

MiniDV, HDD, FlashKartice, vse imajo tako prednosti kot slabosti. Vse naštevat se mi ne da, če malo pogooglaš si lahko vse prebereš, drugače pa glavne karakteristike so:

HDD:
- Veliko prostora za snemanje
- Hitro presnemavanje na računalnik
- Ni potrebno kupovati kaset/medijev
- So bolj občutljive na udarce
- Nad 3000m višine ne moreš snemat s HDD kamero
- Poceni HDD kamere imajo slabšo sliko od MiniDVja zaradi kompresije

MiniDV:

- Za malo ceno dobiš kar dobro kamero
- Boljša kvaliteta posnetkov kot HDD in Flash (tukaj ni kompresije)
- Backup vedno ostane na kaseti (če ne presnemavaš)
- Počasno snemanje na računalnik (real time)
- 1h DV formata zasede 15gb
- Vsaka kaseta stane od 3EUR naprej
- Vsak posentek je treba posnet na računalnik ga obdelat, poimenovat za arhiviranje ...

FLASH:

- Spet slabša kvaliteta kot pri MiniDVju
- So pa kartice že velike in poceni
- Kamere so zelo male in kahke (za v žep)
- Enostavno prenašanje na računalnik
- Ni premičnih delov


Zdaj se pa najprej odloči kakšno kamero bi vzel, potem pa bomo kakšno predlagali...


rikta33: DVD kamere so po mojem osebnem mnenju najslabša možna izbira.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

braniak007 ::

HD, sem mislil ja kamere s trdim diskom,... te me predvsem zanimajo, ali se obnesejo v amaterskem okolju in če se bodo še naprej uporabljale da nebojo prehitro zastarele. Pa zakaj se pa nebi mogle uporabljati nad 3000m nadmorske višine to me tudi zanima še.

Tomson ::

HD so HighDefenition, HDD so kamere s trdim diskom.

Seveda se obnesejo v amaterskem okolju, samo kot sem opozoril, cenejši vstopni HDD modeli imajo slabšo sliko zaradi slabše kompresije kot dražji modeli. Nad 3000m pa ne delujejo zaradi višinske omejitve HDDja.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Mlchk ::

Pripročam ti, da dodaš še nekaj EUR in si kupiš Panasonicovo NV-GS330. Ima 3CCD, na MimoVrste jo dobiš za približno 430 EUR.

Super kamera, odlična slika in zvok. Tudi sam sem jo kupil nekaj dni nazaj. Priporočam.

BTW, je miniDV kamera.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mlchk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup videokamere (SD proti HD)

Oddelek: Zvok in slika
203457 (3043) roCkY
»

Digitalna kamera

Oddelek: Kaj kupiti
102415 (2228) Tomson
»

Montaža filma, posnetega na DVD-videokameri

Oddelek: Zvok in slika
163105 (2746) wooted
»

Katero kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
395076 (3915) Gwanaroth
»

Kater tip kamere kupiti?!

Oddelek: Kaj kupiti
483991 (3142) nodes

Več podobnih tem