» »

Gigabitni switch za domaco uporabo?

Gigabitni switch za domaco uporabo?

lopov ::

Ziv!

Domace omrezje se je v zadnjem casu posodobilo in tako imajo vsi racunalniki gigabitne mrezne kartice. Vsled tega me zanimajo priporocila za nakup gigabitnega switcha, 5 ali 8 portni. Seveda iscem poceni in zanesljivo varianto (zanesljivo = da ga ni treba vsak dan resetirat oz. odklopit z elektrike :)

Hvala!

Vuli ::

A imaš slučajno gigabitno povezavo, da to rabiš?
Res je mrežne kartice podpirajo 10/100/1000Mb prenosa in če imaš ti linijo recimo 10Mb/10Mb (kar znese 1MB/1MB), ne rabiš prav nobenga gigabitnega switca.
Razen, če imaš optično povezavo in nevem kako hitrost, a dvomim, ker to pri nas stane OGROMNO.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

jype ::

Tak switch zagotovo prav pride, ko prenašaš podatke po svojem omrežju.

Sam imam razmeroma dobre izkušnje z Netgear napravami, ampak za domačo uporabo bo karkoli, kar ni totalno poceni (jaht?), zagotovo dovolj dobro.

Vuli ::

Ja, na to nisem pomislil, ker ni kej dosti napisal. Jaz imam od Siol-a Proteus932 in narejeno mrežo med dvema compoma kar preko modema in stvar dela čist dosti za naše potrebe.
Kje bi pa lahko sploh pogledu, koliko lahko moj modem največ prenaša?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

lopov ::

Huh, napisal sem "domace omrezje" -- imamo 5 stacionarnih in 3 laptope :)
Ravno zdajle se ubadam s prenasanjem fajlov in 100 Mb mreza je enostavno prepocasna.

Upam da se je s tem ze kdo srecal, Funtech ima namrec v ponudbi "EDIMAX SWITCH GIGABIT 8 Port, ES-5800P" za 48 evrov in se mi ne zdi "ogromno" :P

Funtech cenik ...

Edimax info ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

opeter ::

Sam imam LevelOne-ov 5-portni Gigabitni switch in je ogromna razlika med prenosom podatkov iz enega računalnika na drugega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

lopov ::

V Comtronu sem vceraj videl dva Asusa -- 5 portnega za okoli 50 in 8 portnega za priblizno 70 evrov.

preem ::

...Ravno zdajle se ubadam s prenasanjem fajlov in 100 Mb mreza je enostavno prepocasna....


kako hitro ti pa kopira?

BigWhale ::

Jaz imam ze skoraj eno leto en LevelOne 8-portni gigabit switch. Manj kot osem portov se po mojem ne splaca jemat, to takoj zapolnis. :)

lopov ::

 copy

copy



Najbrz je mal premajhen fajl, ampak vecjega trenutno nimam. Sem pa morel rpeseliti z enega racunala na drugega okoli 600 Gb podatkov (s 4 diskov) in mi ni blo glih fino, sploh ker sem moral zraven cepet pa klikat, ko se je pojavil podvojen fajl.

Se pa strinjam glede kolicine portov, manj kot 8 sploh ne gledam, navajam le kot cenovno primerjavo 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

meacho ::

Doma imam ST-Lab switch za nekaj čez 50€ in ga ne priporočam. Prenosi so v nekaterih primerih porazni.
Če kopiram iz računalnika z giga mrežno na računalnik s 100Mb je v eno smer polna hitrost, v drugo pa le nekaj KB/s.
Z boljšim giga switchem so vsi prenosi normalni.

jype ::

lopov> Najbrz je mal premajhen fajl, ampak vecjega trenutno nimam. Sem pa morel rpeseliti z enega racunala na drugega okoli 600 Gb podatkov (s 4 diskov) in mi ni blo glih fino, sploh ker sem moral zraven cepet pa klikat, ko se je pojavil podvojen fajl.

XCOPY.EXE /?

Ali pa, če nimaš zastarelega operacijskega sistema

man cp

Sam sem se pri switchu izprsil za 16 portni gigabitni netgear ( GS716T) in mi ni žal, ni pa ravno poceni (360€ v tej štacuni, verjetno se kje dobi tudi ceneje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

spyder ::

lopov kako to da ti kopira 13mb/s....men gre samo do 2mb/s...a je mogoč to problem ker mam na enem kompu visto na drugem pa XP???

r5r ::

jype
Smart Managed stikalo z optičnimi vmesniki ni ravno primerno za domačo uporabo. Sicer me pa zanima, kaj omogoča.

Prenos je odvisen tudi od mrežne kartice. Verjetno mora biti še kakšna razlika (razen v ceni) med tisto vgrajeno na matični plošči in neko kartično različico.
And it makes me wonder.

Vuli ::

Sej čip so več ali manj isti, na matični oz neka pci mrežna za 20E.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

jype ::

r5r> Smart Managed stikalo z optičnimi vmesniki ni ravno primerno za domačo uporabo. Sicer me pa zanima, kaj omogoča.

No, odvisno od potreb. Jaz imam samo tri porte frej, tako da mi v napoto ne hodi, zmore pa pravzaprav vse kar bi človek želel, razen PoE (ki pride prav za telefone).

lopov ::

@ skidoo600: sem poiskal en vecji image in ga dal kopirat. Prenos je sedaj pocasnejsi, ampak pod 9,28 ne pade. Je pa to kopiranje iz laptopa s 5400 rpm diskom na stacinonarno masino, oba imata gigabitno kartico in priklopljeno na Benq SP0016 10/100 switch:



Prvi fajl je bil zaradi velikosti nalozen v ram in ni disk uspel nic "zavirati" :)
To, da imas mesano okolje ne bi smelo vplivat, v mrezi imamo kar nekaj racunal z XP in nisem opazil da bi delali kaj pocasneje.


@ jype:


C:\Users\Jan>xcopy /?
Copies files and directory trees.

NOTE: Xcopy is now deprecated, please use Robocopy.

C:\Users\Jan>robocopy /?

-------------------------------------------------------------------------------
ROBOCOPY :: Robust File Copy for Windows
-------------------------------------------------------------------------------
Started : Fri Jul 18 12:56:37 2008

Usage :: ROBOCOPY source destination [file [file]...] [options

source :: Source Directory (drive:\path or \\server\share\path)
destination :: Destination Dir (drive:\path or \\server\share\path)
file :: File(s) to copy (names/wildcards: default is "*.*").

Moram mal nastudirat :)

jype ::

lopov> Moram mal nastudirat :)

Fino je, ker ti ni treba zraven sedet, ampak enostavno že takoj rečeš "overwrite all" in zdravo.

Opkow ::

Ali pa, ce v winsih drzis tipko shift in kliknes na gumb. Takrat se uveljavi opicja all.

lopov ::

Pri visti je trik kopiranja preko GUI drugje -- ko zacne kopirat najprej prenese vse, kar ni podvojeno, sele nato se pojavi okno z izbiro, kako ravnati v primeru podvojenih fajlov. In tocno ve, koliko je teh stvari (spodaj se pojavi moznost "do this for all XY conflicts). Ampak kot sem ze rekel, najprej kopira/prenese vse kar ni podvojeno, sele na koncu resuje podvojitve.

Zdaj ko je jype omenil xcopy/robocopy mislim, da je to boljsa opcija.

robocopy ima par full dobrih switchev, npr.:

 /RH:hhmm-hhmm :: Run Hours - times when new copies may be started.
/XC :: eXclude Changed files.
/XN :: eXclude Newer files.
/XO :: eXclude Older files.
/XX :: eXclude eXtra files and directories.
/XL :: eXclude Lonely files and directories.
/IS :: Include Same files.
/IT :: Include Tweaked files.
/MAXAGE:n :: MAXimum file AGE - exclude files older than n days/date.
/MINAGE:n :: MINimum file AGE - exclude files newer than n days/date.
/MAXLAD:n :: MAXimum Last Access Date - exclude files unused since n.
/MINLAD:n :: MINimum Last Access Date - exclude files used since n.
(If n < 1900 then n = n days, else n = YYYYMMDD date).

Sem preskusil opcijo s casovnim kopiranjem in sem cisto fasciniran :)
Cisto pravi one-time backup, naredis skripto pa je hitreje kot ce gres delati job za vsak backup posebej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

jype ::

Jah, tudi Microsoft mora kdaj pa kdaj narediti kaj uporabnega.

lopov ::

Sem nabavil Edimax switch in stestiral. Ne vem kaj bi gledal, a prenosi se mi zdijo OK:


-------------------------------------------------------------------------------
ROBOCOPY :: Robust File Copy for Windows
-------------------------------------------------------------------------------
Started : Mon Aug 04 14:14:19 2008

Source : D:\
Dest : \\spika\d$\

Files : en_windows_vista_with_service_pack_1_x64_dvd_x14-29595.iso

Options : /COPY:DAT /R:1000000 /W:30
------------------------------------------------------------------------------
Total Copied Skipped Mismatch FAILED Extras
Dirs : 1 0 1 0 0 0
Files : 1 1 0 0 0 0
Bytes : 3.660 g 3.660 g 0 0 0 0
Times : 0:01:11 0:01:11 0:00:00 0:00:00

Speed : 54667147 Bytes/sec.
Speed : 3128.079 MegaBytes/min.

3.6Gb image, priblizno 4,5-kratna pohitritev v primerjavi s 100Mb switchem. Samo da ne crkne 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lightweight Sync program za backup

Oddelek: Programska oprema
202100 (1252) Okapi
»

robocopy

Oddelek: Programska oprema
242809 (2248) driver_x
»

Kateri switch /1000

Oddelek: Omrežja in internet
243902 (3169) tony1
»

MS-DOS/cmd xcopy

Oddelek: Operacijski sistemi
111590 (1452) DeeJay
»

BAT kopiranje mape

Oddelek: Pomoč in nasveti
101533 (1401) StratOS

Več podobnih tem